Předvánoční změna vlasů aneb jak na ombré

15. prosince 2017 v 15:00 | Charlotte |  Beauty

Ahoj,
tak nám teplotně i sněhem začala zima a předvánoční čas a tak jsem si jednoho dne řekla, že by to ještě před těmi Vánoci chtělo nějakou změnu. Ať to také člověku na ty Vánoce sluší, že?Před návštěvou kadeřnice:

Na konci června jsem si barvila vlasy sama doma levnou barvou z drogérie. Udělala jsem si červené ombré a ve výsledku jsem byla spokojená, nevypadalo to špatně. Tady je článek a fotky.

Jenomže nic není nastálo, ani dlouhotrvající barva nevydrží kombinaci léta, sluníčka, moře a mytí vlasů. Barva mi po měsíci dost vybledla a na konci léta už vůbec nebylo poznat, že jsem měla červenou barvu. Když jsem pak na konci listopadu přišla ke kadeřnici, ta si dokonce myslela, že jsem měla světle hnědou barvu! Ale to prostě červená barva dělá, vymyje se do světle hněda případně do zrzava.

Každopádně moje vlasy byly v dost špatném stavu vzhledem k tomu, že jsem si konečky zastřihovala snad jen jednou za tři měsíce a jen maximálně o centimetr, takže jim to moc nepomohlo a třepily se mi dál. Barva vypadala - no jak už jsem popisovala. A díky mému skvělému nápadu, který jsem měla před rokem a půl, jsem si pár vrchních vlasů ustřihla tak, že byly asi o 20 cm kratší než ty ostatní. Takže ani délku jsem neměla stejnou a sestříhaně to rozhodně nevypadalo. Prostě to chtělo změnu.

A tak jsem se po několika letech (přesněji po dvou a půl letech) rozhodla jít na ostříhání a odbarvení ke kadeřnici. Chtěla jsem blond ombré. Jelikož mám hnědé vlasy, chtěla jsem si vršek nechat svoji barvu a konečky zesvětlit, aby byly až do bíla.


Takže:
Pokud jsou vaše vlasy ve špatném stavu, rozhodně jděte ke kadeřnici. Zastřihávání si konečků sama doma je hezké (já jsem to tak ty dva a půl roku dělala), ale někdy je potřeba razantnější změna od profesionála.

Barvení vlasů doma - proč ne. Já jsem to tak taky udělala. Ale jestli chcete větší změnu nebo odbarvení, zase bych to radši nechala na kadeřnici. Přece jenom to jsou už větší zásahy do struktury vašich vlasů, tak abyste si je doma neponičili nebo úplně nezničili.

Vaše vlasy potřebují pravidelnou péči. A to nejenom mytí šamponem, kondicionérem případně nějakou regenerační kůrou, ale i pravidelné zastřihování konečků. Uvádí se, že byste si měli konečky zastřihovat jednou zhruba za 6-8 týdnů. A je dobré minimálně 1x za rok jít na stříhání ke kadeřnici. Nevím, čím to je, ale je to opravdu lepší od kadeřnice než sama doma.

Před návštěvou kadeřnice musíte přesně vědět, co přesně chcete udělat. Jestli chcete zkrátit vlasy - jak moc, na jakou délku, všechny stejně nebo sestříhat, ofinu nebo ne...? Jestli chcete vlasy nějak obarvit / odbarvit - na jakou barvu, všechny vlasy, pramínky, ofinu nebo ombré...?
U kadeřnice

Když mi mamka, která má s barvením a odbarvováním od kadeřnice mnoho zkušeností, řekla, ať počítám s tím, že tam budu tak 2 hodiny, docela jsem se zhrozila. To tam ta odbarvovací směs musí opravdu působit tak dlouho?

Přišla jsem tam, vysvětlila kadeřnici, jak chci zkrátit vlasy - aby mi zhruba sjednotila délku těch mnou kratšeji střižených vlasů a ostatních vlasů. Muselo mi jít dolů asi 15 cm dlouhých zadních vlasů, ale stálo to za to. Konečně mám vlasy do jedné délky, které mi opticky tvoří větší objem. Kadeřnice to navíc udělala tak šikovně, že mi je zastřihla tak, aby šla délka vlasů od těch nejkratších postupně do zadu k těm delším (prostě jsou ty vzadu trochu delší než ty ve předu, ale na první pohled vypadají všechny stejně dlouhé). Viz. foto. Překvapilo mě, jak to bylo rychlé, do pěti minut bylo hotovo. Pak už mi bylo líto jen těch zbytků vlasů, které se válely po zemi.

A přišlo na řadu odbarvování.
Nejprve mi nanesla kadeřnice nějakou speciální barvu určenou na odbarvování vlasů na blond spíš do bíla na konečky vlasů. Po cca dvaceti minutách hodině přidala odbarvovač. Takto jsem čekala dalších asi třicet minut, kdy mi znovu přidala odbarvovač a pro efekt dala trochu i na některé pramínky, aby nebyl tolik vidět přechod mezi mou hnědou barvou a odbarvenými vlasy. Pak povídá: Lépe už to nepůjde.

Proč? Tak zaprvé, protože jsem si v červnu barvila vlasy. A i když mi některé ty vlasy ustřihla, i když se mi barva dost vymyla, ty vlasy si pořád pamatují chemický zásah. Takže to nešlo tolik zesvětlit, jako jsem chtěla. Zadruhé to bylo moje první odbarvování a poprvé vždycky trvá dlouho, než se struktura vlasu "poškodí", aby se vlas zesvětlil. No a pak také mám hnědé vlasy, ne zrovna světlé a z tmavé barvy na světlou to jde vždycky špatně.

Celkově to dopadlo takto. Chtěla jsem to sice víc do bíla, ale jinak jsem docela spokojená:


Obrázky trochu zkreslují. Barva je nejvíce podobná asi třetí fotce, tak moc dooranžova to nemám.


A pak zbývalo poslední: Zaplatit. Samotné stříhání bylo cenově přijatelné. Odbarvování vyšlo sice na víc, ale s tím musí člověk počítat. Celkem jsem se ovšem v pohodě vešla do tisícovky.


Takže:
Kadeřnici vždy řekněte, co přesně chcete. Třeba já jsem chtěla vlasy do bíla, takže se mi to pokusila kadeřnice udělat co nejsvětlejší. A se zkracováním jsem chtěla sice vlasy sjednotit do jedné délky, ale nechtěla jsem to úplně krátké a kadeřnice mi to udělala, jak nejlépe to šlo. Takže tady spokojenost největší. Prostě si řekněte, co přesně chcete. Můžete třeba ukázat i pro názornost nějaký obrázek, jak zhruba by měl váš účes vypadat.

Připravte se na to, že pokud chcete jenom ostříhat, bude to rychlé. Šmik, šmik a vlasy budou dole. Pokud chcete něco složitějšího, pravděpodobně strávíte u kadeřnice i víc jak hodinu.

Je dobré vzít si s sebou knížku, časopis, mobil... abyste se při čekání na působení odbarvovače / barvy zabavili. Kadeřnice tam většinou mívá časopisy na půjčení, ale je lepší si vzít něco svého, co vás baví a zajímá.Odbarvování bude úspěšnější:
  • Pokud jste si před tím nebarvili vlasy - nezůstala vám tam barva.
  • Pokud jste si už odbarvovali vlasy, půjde to lépe.
  • Čím máte světlejší vlasy.A teď se zamyslete:

Jak vypadají vaše vlasy?
Nejsou už zničené?
Nepotřebovaly by změnu?
Neměli byste najít číslo na vaši kadeřnici a domluvit si s ní termín?


Jedna poznámka: Žádané kadeřnice mívají do Vánoc všechny termíny plné. Třeba já se objednávala tři týdny dopředu.


Máte někdo zkušenosti s odbarvováním? Určitě pište.

Moje emailová adresa: charlottestips@email.cz

Charlotte
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama