Pár slov k Vánocům

27. prosince 2017 v 15:00 | Charlotte |  Názorovky

Ahoj,
a je to tu. Vánoce, svátky a prázdniny! Přeji vám všem příjemně prožité Vánoce 2017 a krásně strávené prázdniny. I já bych chtěla něco k Vánocům napsat, pár slov.


Dnešní článek nebude typickým článkem. Možná je to těmi Vánoci, člověk je mnohem víc melancholický a emoce se v něm rychle střídají. Nebo tím, že mám konečně volno od školy, takže si vzal můj mozek prázdniny a nedovoluje mi napsat něco smysluplného. Každopádně v tomto článku nebudou mé myšlenky nějak pěkně srovnané a utříděné, jako tomu bývá u jiných mých článků, budu psát prostě to, co mě zrovna napadne.Vánoce - O čem vlastně jsou?

Je smutné, že člověku pár věcí dojde, až když není všechno zrovna pěkné. Musí se stát nějaká nepříjemná událost, která člověku otevře oči.Co si představíte pod pojmem Vánoce?

Každého asi jako první napadne něco jiného.

Malé děti obvykle myslí na dárky, stromeček a Ježíška. Jestli dostanou pod stromeček to, co si přály. Těší se na trhání balícího papíru a objevení autíčka či panenky.

Mnoho lidí také napadne cukroví. Ať už oprus při pečení, nebo sladká chuť při jezení.

Stres si s Vánoci bohužel spojí dospěláci. Jakto, že ten dárek ještě nepřišel? Cože, oni to tu nemají? To stojí tolik peněz? Co mám dát taťkovi?

A co já? Ani nevím. Těším se na atmosféru. Na štěstím rozzářená očička mých malých sourozenců utíkajících po zazvonění zvonečku dolů po schodech ke stromečku. Na jejich radost z dárků, které jsem pro ně vybrala. Na to, že budeme u večeře sedět všichni spolu - celá rodina. Nikdo nebude odcházet, protože zazvonil firemní telefon. Nikdo nepřijde později, protože prostě něco. Jenže letos mi přišel Štědrý den jako obyčejný den.Kouzla existují, když na ně budeme věřit

Proč je pro mě Štědrý den jako čím dál tím víc obyčejnější den? Proč už není tak kouzelný a krásný, jako býval dřív?

Myslím si, že si to děláme sami. Je to jako s věřením na Ježíška. Ježíšek existuje pro všechny, kteří na něho věří. A nemusí to být jenom malé děti, i dospělí budou určitě nadšení, když uslyší zvoneček a místo přemýšlení, od koho asi dárek je a kolik stál, budou přínos dárků přikládat Ježíškovi.Vánoční tradice

Pod tímto pojmem si většina lidí asi představí rozkrajování jablka, házení bačkorou, pouštění lodiček... Ale tradice nemusí být jenom toto.

Každý si může vytvořit svoji tradici, která mu bude příjemná. Třeba my chodíme na Štědrý den vždycky do kostela na vánoční konzert hudební školy. Vždycky na dvě hodiny vypadneme z domu z toho stresu, vaření a posledních úprav a jenom si jdeme užívat a na chvíli vypnout. Já se tam většinou vídám s kámoškami, takže můžeme pokecat.

A co vy? Máte taky nějakou tradici? Pokud ne, určitě si ji vytvořte.Rodina je důležitá

Mnohdy si to člověk ani neuvědomí, zejména když je v pubertě. To se chce co nejdříve osamostatnit, být někde s přáteli a ne muset trpět u rodinného oběda. Co všechno pro člověka rodina znamená, si většinou člověk uvědomí, až když je dospělí a má děti.

Rodina je velmi důležitá a neměli bychom na ni zapomínat nebo ji od sebe odstrkovat.

A Vánoce jsou ideálním časem na vyprávění si příběhů. Vždyť není špatné slyšet vyprávět vaše prarodiče o jejich dětství. Člověk si teprve pak uvědomí, jak málo svou rodinu zná, jak málo toho o ní ví.Zdraví, láska a štěstí nejsou samozřejmost

V jednu chvíli jste zdraví a v zápětí se dozvíte, že vám dost možná zbývá jen pár let života. Anebo někomu, koho máte rádi, na kom vám hodně záleží.

Jak může být člověk šťastný? Tím, že dělá věci, které ho šťastným činní. To, jestli jsme nebo nejsme šťastní, si řídíme povětšinou my sami. Pokud budeme dělat to, co nás baví a co nám vykouzlí úsměv na tváři, budeme šťastní. Dělejte to, co vás činí šťastnými. Vidět radost v očích je milionkrát lepší než sebedražší dárek.

Přikládejte větší váhu hezkým věcem. Z těch se radujte. Dívejte se na svět pozitivně a alespoň o Vánocích se snažte zapomenout na ty méně příjemné věci. Uvidíte, že se pak budete cítit mnohem lépe.
Ach ty emoce

Možná je to tím, že jsem v pubertě. Nebo těmi Vánoci.

Každopádně před Vánocemi, o Vánocích a chvíli i po Vánocích se mi střídá nálada tak rychle, že by ani švec nestihl napočítat do tří. Chvíli jsem šťastná, pak si zase vzpomenu na něco smutného a slzy mi tečou proudem. A takto se mi poslední dobou střídají nálady.

Vánoce v člověku vyvolají mnoho emocí, ale hlavně ty skryté emoce. Ty, které jindy skrýváme a nikomu neukazujeme. O Vánocích se nám to nedaří.

Co z toho plyne? Ani nevím... To ty Vánoce, člověk něco napíše a ani neví, jaký by měl být závěr. Ale přišlo mi, že by tu tato část být měla.
A mohla bych pokračovat dále. O Vánocích, o tom, co ve mně vyvolávají, jaké byly...

Každopádně, Jaké byly vaše Vánoce? Co jste dostali pod stromeček? Co si představíte pod pojmem Vánoce vy?

Moje emailová adresa: charlottestips@email.cz

Charlotte
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama