Nový rok = nový začátek

30. prosince 2017 v 15:00 | Charlotte |  Rady a tipy

Ahoj,
přeji všem krásné vánoční prázdniny, ještě lepší Silvestr a šťastný nový rok 2018!
S novým rokem přichází také šance začít dělat něco znovu. Popřemýšlet o tom, co byste chtěli a něco pro to udělat. Prostě...... si sepište dobré a špatné věci letošního roku 2017

Co se vám povedlo v tomto roce a co naopak ne? Všechno to napište, cokoli vás napadne. Ať je to sebevětší blbost, třeba se to bude hodit.

Rozhodně nešetřete s těmi pozitivními věcmi. Většina lidí má tendenci přemýšlet o tom, co se jim nepovedlo, kritizovat se za to, nadávat si za to a trestat se. Ale na druhou stranu je dobré také se chválit a odměňovat za to, co se vám povedlo.... projděte si, co jste napsali

Teď si projděte jednotlivé položky na svém seznamu.

Co se vám nepovedlo? Zkuste zapřemýšlet proč. Jestli by to nešlo změnit.

Co se vám povedlo? Pochvalte se, pochvala vám patří.... v dobrých věcech pokračujte, zlepšujte se

Každý je v něčem dobrý. A v tom by měl nadále pokračovat a zlepšovat se. Vyzkoušejte nové věci z vašeho oboru. Seznamte se se známými lidmi vaší odbornosti. Zlepšujte se, pokračujte.... špatné se snažte odstranit nebo alespoň změnit

Ne vždy se dají špatné věci úplně odstranit. Ono jde také o to, co to vlastně je "to špatné". Mnohdy jsou i zdánlivě špatné věci k něčemu užitečné, což si uvědomíme až mnohem později, mnohdy vůbec.

Ale zkuste je alespoň změnit či zmírnit. Pokud trpíte nedostatkem pohybu, zkuste zavést rutinu, že půjdete každý den běhat, alespoň na půl hodiny. Jestli jíte nezdravě, pokuste se omezit nezdravé jídlo a jezte zdravěji a pravidelně.... napište si, co byste chtěli příští rok

Už jste si sepsali seznam, popřemýšleli, co změnit a co zachovat a zlepšovat se v tom, teď následuje další fáze. Napište si věci, kterých byste chtěli příštího roku 2018 dosáhnout.

Je dobré vycházet z toho, co jste napsali. To, co se vám líbí, co se vám povedlo v roce 2017, v tom se snažte zlepšovat. Takže je dobré dát si to za cíl do dalšího roku.

Naopak to, co chcete omezit nebo úplně vyškrtnout, do seznamu na příští rok napište, jak toho docílíte. Například to pravidelné běhání.

A nezapomeňte na vaše skryté touhy, přání a nové věci, které byste chtěli zkusit. Jestli byste se chtěli třeba proletět balónem, nezapomeňte to připsat.... po roce si seznam projděte. Co jste zvládli tak, jak jste chtěli, a co ne?

No a na konci roku 2018 si projdete váš seznam, který teď sepíšete, ze začátku roku 2018 a budete moct porovnat, co se vám ze seznamu povedlo splnit a co ne. A to vám pomůže další rok se opět seberealizovat.Já vím, že je dnešní článek trošku kratší. Ale myslím si, že nikomu neuškodí ohlédnout se zpátky, co se za tento rok stalo, a něco si z toho do budoucna vzít. Myslím, že není na škodu něco takového si napsat nebo se alespoň nad letošním uběhlým rokem pořádně zamyslet. Zkuste to...


Přeji vám všem hodně štěstí do nového roku 2018. Krásný Silvestr a ať se vám všechna vaše přání splní.

No a my se tu uvidíme zase příští rok. V novém roce 2018. Tak ať nám přinese samé pěkné věci :)


Moje emailová adresa: charlottestips@email.cz

Charlotte
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Luuuuucka Luuuuucka | 30. prosince 2017 v 23:34 | Reagovat

Ahoj, tento článek se ti moc povedl, nejradši bych ti dala plusko nebo like, kdyby to tady šlo. Každopádně i tak je tvůj blog super. Jen tak dál. Teď, o půlnoci si asi nic psát nebudu, ale zítra na to určitě dojde, už to píšu do diáře:)

Tvoje Luuuuucka

2 Charlotte Charlotte | E-mail | Web | 31. prosince 2017 v 13:56 | Reagovat

[1]: Moc děkuji za pozitivní reakci. Jsem ráda, že se ti mé články líbí. Pluska ani like nepotřebuji, píšu pro lidi, ne pro pluska či like. Určitě si něco napiš, jednou to budeš ráda číst a i jako vzpomínka je to moc pěkné.
Ještě jednou děkuji :)

3 little-booktea little-booktea | Web | 1. ledna 2018 v 9:39 | Reagovat

Je to zajímavý nápad, ale nic pro mě, nějak na to ani nemám chuť dělat,takže tak

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama