Nebuď nemocný/á na Vánoce

12. prosince 2017 v 15:00 | Charlotte |  Rady a tipy

Ahoj,
do Vánoc zbývá posledních pár dní a určitě nikdo z nás nechce onemocnět, aby musel na Vánoce ležet v posteli a nemohl si užívat. Proto jsem si pro vás připravila pár tipů, jak se nemocem co nejvíce vyhnout.Ráno mě bolela hlava a v krku. Svítilo sluníčko, ale teplota se pohybovala okolo nuly. O dvě hodiny později bolesti stále nepřestali, jenom se k nim přidala zvýšená teplota a pocit zimy. No a zrovna začalo sněžit. A já si říkala, co je tohle za spravedlnost, když je posledních pár dní před Vánoci, mám mít koncert v divadle, se školou půjdeme bruslit a plavat do aquaparku, chci se koulovat s ostatními, dávat jim omrzlíky, stavět sněhuláka... dokonce chodit do té školy by mi nevadilo, protože se stejně nic moc nebude dělat... a já jsem doma a je mi blbě.

Pocit to je příšerný. Člověk si říká, že když už měl onemocnět, proč ne o nějaký ten týden dřív nebo až po Vánocích? Proč zrovna teď?

A jak se tomu co nejvíce vyhnout?1. Vždy v teple

Asi nejdůležitější je, abyste nikde nenastydli. Proto se vždy teple oblékejte! Zimní bunda, teplý svetr a teplé ponožky patří mezi základ.

Nedělejte chybu, jako já. Já si totiž řekla, že bych si mohla vzít do školy to kratší tričko, hlavně, že na mě vypadá dobře. Tričko ani ne do pasu s krátkýma rukávama a když zvednu ruce, je mi vidět pupík... to se do zimy opravdu nenosí! Jenom si tím způsobíte nachlazení.

Nohy v teple jsou velmi důležité. Rozhodně si pořiďte teplé kvalitní boty, do kterých se vám nedostane voda. A pokud náhodou ano, je lepší u sebe nosit náhradní ponožky, které si v případě potřeby vyměníte za ty mokré, abyste měli nohy stále v teple. Od hlavy a nohou se totiž nastydne nejčastěji.

Nechoďte s mokrými vlasy! Po koupání si vlasy vyfénujte. Nechoďte spát s mokrými vlasy a už vůbec ne ven. Dobré je také nosit čepice nebo alespoň kapuci. V dnešní době existuje mnoho pěkných čepic, které člověku sluší, zejména ty pletené.
2. Čaj, zázvor, citron, med

Teplý čaj. Nenáročný na uvaření, zahřeje, doplní vám tekutinu a ještě pomůže zvýšit imunitu.

Super je zázvorový čaj, ten pomáhá na nachlazení. Taktéž neuškodí šípkový nebo bylinkový čaj. A pokud si do něho ještě dáte citron a med... Mňam.3. Vitamíny

Určitě jezte hodně čerstvé ovoce a zeleninu, teď v zimě mám ráda třeba pomelo, ananas nebo kiwi, to není nikdy na škodu. Pak také nezapomínejte na česnek či křen, ty také mnohdy hodně pomůžou.

A pak můžete jíst také vytamíny v podobně prášků a sirupů. Kdysi jsem mívala Marťánky, Preventan nebo Energit. Jinak také doporučuji GS, Centrum nebo Spektrum. Oblíbený je také Vibovit, s tím nemám zkušenost, nemůžu posoudit.
4. Dostatek spánku

Neponocujte. Choďte spát včas a dopřejte si dostatek spánku. Ideální je spát kolem 8hodin denně.

Pravidelný spánek je také důležitý. Mnohem lepší pro vaše tělo je, když chodíte spát ve stejný čas a vstáváte ve stejný čas, než když jdete o víkendu spát pozdě a vstáváte před polednem.5. Nebýt v blízkosti nemocných

Pokud někdo ve vašem okolí kašle, smrká, nevypadá zdravě... určitě se pokuste od nich držet co nejdále, nejezte ani nepijte po nich.6. Dodržování hygieny

Nějaké ty hygienické návyky by měl mít každý z nás.

Mýt si ruce před jídlem, po záchodě a po příchodu z venku. Pravidelně se myjte a čistěte zuby. Nevracejte olízanou lžičku do nádoby s medem. Nepijte z flašky, skleničky někoho jiného.

A tak dále, vždyť to znáte.A tak jsem zůstala v sobotu doma, i když mě velmi lákalo jít na vánoční trhy a na čerstvě napadaný sníh. Nebalila jsem se, aby mi nestoupla teplota. Co hodinu jsem pila zázvorový nebo bylinkový čaj s pořádnou dávkou citronu a medu. Na kašel jsem si dala Orofar a později Septofort a zůstala jsem celý den v klidu doma v teple. No a dnes... vypadám mnohem lépe. Tak snad to nebylo nic velkého a do Vánoc zůstanu zdravá.Tak co, kdo z vás tu je nemocný a kdo se zatím těší zdraví?

Moje emailová adresa: charlottestips@email.cz

Charlotte
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama