Books I've read #3: Světové bestsellery

9. prosince 2017 v 15:00 | Charlotte |  Knihy

Ahoj,
wow, už je to tolik měsíců, co jsem nenapsala jedinou recenzi! A to jsem toho přečetla docela dost... Protože se blíží Vánoce, kniha by nebyl špatný dárek, připravila jsem si pro vás recenzi knih s "nálepkou" Edice Světový Bestseller.


Také na vás vyskakují reklamy na koupení knížky z této edice? Asi by tedy měly být skvělé, když to někdo ocenil, ale jaká je pravda?1. Tři přání

Liane Moriarty


Žánr: Román pro ženy

K této knize jsem se dostala úplnou náhodou. Kdysi jsem si ji vyhlídla na e-shopu, ale pak z toho nějak sešlo. Až teprve nedávno jsem ji náhodou objevila v knihovně a tak mi to nedalo, půjčila jsem si ji a přečetla. Lákají mě knihy s tím "zlatým kolečkem" na obalu a tak chci vědět, jestli jsou doopravdy tak dobré.

Děj:
Tři sestry - trojčata - k sobě mají velmi blízko, ale každá z nich řeší své osobní problémy. Lyn vlastní svůj podnik, má malou dcerku a nevlastní dceru a snaží se být dobrou mámou, manželkou, sestrou i úspěšnou podnikatelkou, ovšem vše se samozřejmě nedá za 24 hodin zvládnout. Cat má milujícího manžela, dobrou práci a moc touží po dítěti. A Gemma, které kdysi umřel snoubenec, prožívá samé krátkodobé vztahy a práci střídá stejně jako přítele.

Když Cat přijde svému manželovi na nevěru, a tou milenkou je zrovna sestra Gemmina nového přítele a ambiciózní Lyn se samozřejmě snaží vše vyřešit, začnou se věci trošku komplikovat.


No... pro lidi, kteří mají rádi romány pro ženy s obyčejným dějem, který se až nezdravě komplikuje, proč ne. Kniha není moc ze života, tolik věcí za tak krátký čas by se trojčatům nikdy nestalo, ale je to román, tak co.

V ději se dalo celkem snadno orientovat (jenom jste si museli ujasnit, kdo zrovna příběh vypráví). Tím, že se příběhy třech žen prolínaly, nebylo to komplikované.

Celkově asi takhle: Nenáročné čtení, které jednodušeji myslící lidi určitě neurazí. Jako odpočinková kniha super.

Mé hodnocení: 6,5/10
2. První konec

Lauren James


Žánr: Literatura pro dívky, romantika, love story, fantasy

Tuto knihu jsem prvně také viděla na internetu a docela mě zaujala. Bohužel ne tak, abych si ji hned musela kupovat, takže jsem si opět počkala až bude v knihovně.

Děj:
Katherine a Matthew se rodí století za stoletím stále dokola. Poznají se, něco spolu zažijí a pak umřou. Proč se ale stále rodí znovu? Co musí udělat, aby na onom světě konečně zůstali napořád?

Tato kniha byla určitě velmi zajímavá dějem. Téma, které se nevidí tak často, člověka dokázalo dobře vtáhnout do děje. Po celou dobu jsem sledovala příběh Kate a Matthewa a po celou dobu čtení jsem nemohla přijít na to, co musí udělat, aby už neumírali.

Trochu těžké pro mě bylo až moc rychlé střídání časů. Občas se děj odehrával v 18. století, pak 19., 20. a "dnešek" byl v 21. století. Vadilo mi to, že v každém z těch časů psala autorka děj třeba jen na tři, čtyři stránky a pak se přesunula do jiného času. Prostě mi ty změny přišly moc rychlé, kdyby sloučila víc kapitol dohromady, kdyby čtenář v každém čase zůstal déle, bylo by to jednodušší na pochopení a orientaci v ději. Takto jsem musela listovat do zadu, abych vůbec věděla, na jakou událost se v tom čase navazuje.

Další super věc bylo jméno Katherine, protože autorka používala v každém čase modifikaci tohoto jména. Jednou to bylo Kate, Katherine, Katie... Skvělé bylo také, jak autorka v každém čase popisovala, jak se ti dva seznámili (a že si připadali, jako by se znali celou věčnost), to mě bavilo.

Celkově bych se nebála tuto knihu někomu darovat. Je to dost fantasy, takže to asi neocení člověk, který miluje dějepis nebo fakta a děj, který by se skutečně mohl stát.

Mé hodnocení: 9/10
3. Vypravěčka

Jodi Picoultová


Žánr: Román

Má první slova po dočtení knihy? Wow. Tak to jsem nečekala!

Nejenom, že je kniha čtivě a poutavě napsaná na motivy události, která se skutečně stala a to nedaleko našeho místa bydliště, ale i když si člověk na konci knihy myslí, že ví, jak to dopadne, asi málokdo odhadne konec spávně.

Děj:
Sage začne po autonehodě, při které umřela její matka, pracovat stejně jako její praděda jako pekařka. Z autonehody, kterou Sage přežila, si odnesla jizvy na obličeji, za které se stydí, takže se nerada stýká s lidmi. Tajně udržuje vztah s oženěným pracovníkem pohřebního ústavu. Po nehodě dochází pravidelně na skupinovou terapii, kde se snaží vypořádat se smrtí své matky. Tam se spřátelí se sympatickým devadesátníkem Josefem Weberem. Jednou odpoledne Josef Weber požádá Sage, aby ho Sage zabila. Prý udělal až mnoho zlého. Přizná se Sage, že byl za druhé světové války nacista a vypráví jí svůj příběh. Sage, jejíž předci byli židé a jejíž babička přežila holocaust, se obrátí na odbor ministerstva spravedlnosti pro lidská práva, kde se začne Josefovým případem zabývat pohledný znovu svobodný šestatřicátník Leo. Spolu s ním se Sage podaří přemluvit babičku, aby jim vyprávěla o tom, co zažila za druhé světové války a třeba pomohla usvědčit Josefa Webera, který si po odchodu z Německa do Ameriky změnil jméno.

Řekla bych naprosto dokonalá kniha. I když je dost tlustá (přes 500 stran) a i když jsem měla jít dělat důležité věci, nemohla jsem se od knihy odtrhnout a četla jsem ji jak se říká "jedním dechem".

Výhodou asi bylo, že jsem navštívila jak Terezín, tak i Osvětim, takže vím, jak to tam vypadá a podle autorčina popisu Osvětimi jsem si přesně vybavovala, co jsem tam viděla a co nám říkala průvodkyně. Všechny ty hrůzy, co se děly...

Sice není kniha podle pravdy, děj je vymyšlený, ale je to vykreslené reálně. Až si člověk připadá, že tam je s Minou (Sageinou babičkou) a prožívá všechno spolu s ní.

Jako jo, to, že se Mina potkala s Weberem v Osvětimy a potom bydleli ve stejném městě, to je trochu nereálné.

Ale celkově knihu doporučuji úplně všem (rozhodně to není typický dívčí román či román pro ženy, může to číst i muž) snad kromě lidí, kteří přežili holocaust a lidí, kteří se tím zabývají.

Mé hodnocení: 10/10
A jsme na konci. Doufám, že se vám recenze líbila, třeba jste se inspirovali. A pokud jste některou z uvedených knih četli, určitě mi napište do komentářů váš názor na ni.

Moje emailová adresa: charlottestips@email.cz

Charlotte
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bellavilla Bellavilla | E-mail | 31. prosince 2017 v 20:21 | Reagovat

První konec je stejný jako série Andělé.  Pokračuj, recenze ti jdou skvěle.
Víc než rady a ripy:;)

2 Charlotte Charlotte | E-mail | Web | 31. prosince 2017 v 23:30 | Reagovat

[1]: Děkuji. Pokračovat mám určitě v plánu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama