Buďte užiteční o podzimkách

26. října 2017 v 15:00 | Charlotte |  Rady a tipy

Ahoj,
konečně tu jsou naše vytoužené podzimní prázdniny, které určitě každý školák ocení. No a znáte to, pokud nemáte na prázdniny program již předem, nakonec to stejně vždycky skončí stejně: Ležením v posteli, sledováním filmů a nic neděláním. A v neděli vám dojde, že jste zase nic nestihli. Aby se vám to nestalo, přečtěte si můj dnešní článek.


Dnes to nebudou tipy, co dělat o prázdninách, na takové téma už jsem články psala. Tentokrát bych se chtěla věnovat tomu, jak to udělat, abyste měli z prázdnin dobrý pocit, že jste dělali něco užitečného.


1. Seznam činností

Ze všeho nejdříve si sepište všechny činnosti, které musíte udělat. Poté dopište ty, které byste chtěli udělat.

Na seznamu by neměl chybět nějaký pohyb, třeba běh, cyklistika, procházka a pokud bude venku ošklivě tak alespoň cvičení doma.

Školní povinnosti jsou nutnou samozřejmostí. Také vám učitelé zadali úkoly a písemky, protože přece budete mít o prázdninách volný čas, tak proč ho nevyužít na učení?

Dále nějaké domácí práce, ať mamince pomůžete. Může to být něco nestandartního, co běžně neděláte, třeba mytí oken.

Třídění věcí je fajn, když máte konečně volno. Za ty dva měsíce se vám určitě nashromáždilo pár věcí, které jste ještě nestihli uklidit a roztřídit. Teď je nejvyšší čas to udělat.

Nezapomeňte na to, co vás baví a na co jindy nemáte čas.2. Rozvrhnutí činností na dny

Máte seznam? Tak byste si měli body rozepsat do dní, abyste to nemuseli plnit všechno najednou.

Mnohdy si člověk dává nereálné cíle, kdyby nešly splnit všechny body vašeho seznamu, přednost mají samozřejmě ty důležité, ty co prostě musíte udělat.

Na každý den si toho dejte tolik, abyste to zvládli.3. Povinnosti plňte co nejdřív

Máte udělat referát do školy, ale vůbec se vám do něj nechce? Nenechávejte to na poslední chvíli, své povinnosti se pokuste splnit co nejdříve.

Nejdřív povinnosti, potom zábava.4. Celodenní (nebo alespoň půldenní) výlet

Když už máte ty čtyři dny volna, byla by škoda trávit je doma. Naplánujte nějakou akci, ať už s rodinou, kamarády, nebo jen tak sami.

Nejlepší je jít ven, někam do přírody. Bohužel počasí není v tomto období nejkrásnější, ovšem i když půjdete někam dovnitř, bude to lepší, než sedět doma.

Ten výlet může být cokoli: Procházka, kino, nakupování, koncert, trávení času s kamarádkou, poznávání nových míst... Prostě to, co vás baví.5. Spontánní rozhodnutí

Často nás věci napadají až v průběhu. Venku se zrovna udělalo hezky a vy sice máte ještě žehlit, ale seberete se a jdete ven, dokud je hezky.

Určitě toho využijte, ale všeho s mírou. Za ty čtyři dny si musíte splnit své povinnosti.Ale velmi často, i když si třeba napíšeme nějaký ten seznam, nejsme schopni ho splnit. U každého je to jinak, ale ze své zkušenosti:


Choďte včas spát
To, že máte zítra volno, neznamená, že můžete chodit spát později než obvykle. Vaše tělo má rádo stejný čas usínání i buzení, takže si nekomplikujte život a neničte zdraví tím, že budete chodit spát nepravidelně o několik hodin později než obvykle.


Ráno
Je třeba svůj den začít už ráno. Já si o víkendu ráda pospím třeba do půl jedenáctý, v jedenáct se vyhrabu z postele a než se nasnídám a udělám hygienu, je pomalu poledne. Člověk toho pak za ten den málo stihne, když začne něco pořádného dělat až po obědě.


Omezte televizi, počítač, mobil...
Já osobně se o volných chvílích dívám na seriály. Zkouknu jeden díl, druhý... a takto pokračuji velmi dlouho až do večera, prostě nemůžu přestat, a pak mi dojde, že jsem za ten den zase nic neudělala.

Pokuste se elektroniku co nejvíce omezit. Vypněte si počítač i televizi, mobil dejte někam do kouta a radši si čtěte třeba knížku.

Neříkám, abyste elektroniku nepoužívali, ale s mírou. Třeba jenom max. dva díly seriálu za den (já jsem někdy zvládla i osm).No a já vám přeji krásné a příjemně strávené podzimní prázdniny =)

Moje emailová adresa: charlottestips@email.cz

Charlotte
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 26. října 2017 v 15:16 | Reagovat

Já se budu učit a plánuji cestu na hřbitov :)

2 little-booktea little-booktea | Web | 28. října 2017 v 22:16 | Reagovat

No, já mám ó program postaraný, jsem nemocná 😨

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama