Taneční aneb jak se mi tam nechtělo

22. září 2017 v 15:00 | Charlotte |  Můj život

Ahoj,
září už je za půlkou a já se rozhodla udělat další minisérii, tentokrát na téma Taneční. Určitě to bude zajímat převážně ty, které taneční teprve čekají. V tomto článku bude pár základních informací, v dalších se můžete těšit třeba na outfit a líčení do tanečních, jak to probíhá...


Já sama mám taneční už nějaký ten rok za sebou (wow, to je doba, připadá mi, jako bych tam byla naposledy včera!), takže vím, jak to probíhá, na co si dát pozor, na co se připravit...

Každé taneční probíhají malinko jinak, ale cíl je stejný: Ukázat vám, a ty lepší to i naučit, pár základních tanců a základní kroky k nim.


Nechce se mi!

Abych pravdu řekla, k tanečním jsem měla odpor od té doby, co jsem se dozvěděla, že něco takového existuje. Nesnášela jsem tancování, nešlo mi to a vypadala jsem při tom příšerně. Nechtěla jsem se nikde před nikým předvádět. Kdysi jsem byla sestřenici na prodloužené a když jsem viděla, jak to probíhá, ještě víc se mi tam nechtělo. Nejvíc jsem se děsila dámských volenek, jak bych si já mohla někoho vybrat? A přece bych za tím klukem neběhala, to by bylo trapné...

Pak jsem byla sestřenici na maturiťák a tam, ehm... vyzval mě k tanci jeden asi o tři roky mladší a o půl hlavy menší kluk. Vypadal jako gentleman a také se tak choval. Ale já jsem nechtěla jít, neuměla tancovat (neuměla jsem žádné kroky), ale bylo mi blbé ho odmítnout. Musela jsem s ním vytrpět dvě písničky a samozřejmě jsem sklidila rýpavé poznámky mé mamky - no a to mě od tanečních definitivně odradilo.

Takže asi takhle negativní vztah jsem měla k tanečním, ještě než vůbec začaly. Snažila jsem se rodiče přemluvit, abych tam nemusela... Ale znáte to, šla tam celá třída, šla jsem také.

No a musím říct, že to bylo nejhezčí období mého života. Moc jsem si to užila, těšila se na každou další lekci, oblíbila si tancování i dámské volenky a bylo mi líto, když to všechno skončilo.

Co z toho plyne? Nikdy nezavrhujte něco, co jste ještě nezkusili!

Takže pokud se vám do tanečních nechce, dejte jim šanci. Najděte si na tom pozitivní věci, udělejte si z toho spolu s vašimi přáteli zábavu a užijte si to.Kamarádky, kamarádi, celá třída

Je super, když jdete do tanečních s někým, koho znáte. Určitě se domluvte a běžte společně. Jako parta si užijete mnohem víc zábavy.

Nám to třeba nabízeli jako celé třídě a jsem moc ráda, že nakonec šla celá třída. Je to dobré mít kolem sebe lidi, které znáte, máte je rádi, kamarádíte se s nimi... Člověk si užije mnohem víc zábavy, když jsme se ze srandy předháněly o kluky od nás ze třídy, kteří uměli dobře tancovat. Když jsme byli o přestávce spolu a kecali. Když už se známe tak dlouho a nenastane mezi námi takové to trapné ticho, jako je časté při prvním setkání.

No a já jsem (víceletý gympl) tu měla také svou bývalou třídu ze základky, takže jsme pokecali, řekli si, co je nového, zase se viděli... to bylo také fajn.Nové známosti, kluci

V tanečních určitě nebudete sami. Máte možnost potkat tam nové lidi, nové kamarády, nové kluky... To je také jeden z důvodů, proč jít do tanečních - seznámíte se a poznáte nové přátele a třeba svého budoucího kluka.

Třeba moje kamarádka tu potkala kluka, se kterým pak spolu byli docela dlouho. I já jsem tu potkala pár lidí. Dokonce i "staré známosti". Totiž jsem poslední lekci tancovala s jedním klukem, který se mi představil a povídá: "Já si tě pamatuju z kytary, já jsem také dřív hrál," a já se jenom usmívala a přikyvovala, i když jsem si ho samozřejmě z dřívějška vůbec nepamatovala. Ale je to super, když pak člověk potká někoho, koho znal dřív, nebo ho zná od vidění...


Co, kdy, jak?

Rozhodně dejte včas přihlášku (možná už jste dávali) a zaplaťte si kurz včas. Sledujte, kdy máte první lekci i kdy máte ty další a také kde je máte.

Vyberte si taneční v blízkosti vašeho bydlište. Pokud se tam pořádá vícero kurzů, je dobré zjistit si od starších, kteří lektoři jsou fajn a k nim pak jít. Nebo se dohodněte s kamarády, abyste šli všichni společně.

A jak to na první lekci probíhá? Jaká je Prodloužená a jaký Věneček? Co si vzít s sebou, co na sebe, co od toho čekat? Jaká byla nakonec moje první lekce, které jsem se tak moc obávala? To vše se dočtete v dalších článcích mé série.

Moje emailová adresa: charlottestips@email.cz

Charlotte
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Teri Teri | E-mail | Web | 22. září 2017 v 22:06 | Reagovat

Hezký článek mě čeká za 2 roka a fíha, s kým tam já půjdu? 😂 Tak asi sama se sebou

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama