Vzpomínky z prázdnin

17. srpna 2017 v 15:00 | Charlotte |  Volný čas

Ahoj,
poslední zrnko, poslední ohlédnutí se za pláží, mořem, teplém slunečném létě... A jak si uchovat vzpomínky z prázdnin? Jak je udělat takové, aby nebyly jako všechny předchozí, ale aby si na ně člověk pamatovat napořád?


Každý rok jezdím dvakrát lyžovat do ciziny. Týdenní lyžování v obrovských střediskách s podobnými bílými zasněženými kopci... A pak se mě někdo zeptá: Jaké to bylo v Dachsteinu? A já řeknu: "Jo, tam jsem byla! Ale nepamatuji si, který rok to byl, co tam bylo zajímavého, jak se mi tam líbilo..." Prostě mi ty dovolené splývají do jedné. Protože to je pořád to samé a to je ten problém.Něco pěkného na památku

Sbírání mušlí... to dělá u moře snad každý. Ale k čemu vám bude milion mušlí ze všech koutů světa, když stejně po nějakém čase nebudete vědět, která je odkud?

Vezměte si spíš něco typického pro danou destinaci.

V Řecku si kupte olivový olej, utěrky s olivami...

Itálie je typická pro těstoviny a pizzu a samozřejmě módu. Co takhle přivést si nějaký ten pěkný top či boty? Třeba já jsem si takhle letos koupila krásný černý top s krajkovým volánem, jemný, decentní a přesto velmi pěkný a módní, jen za necelých 6€, v přepočtu na koruny pak asi 150 Kč. No řekněte, kde v česku seženete tak levný, pěkný a ještě kvalitní top?

Španělsko, z jídla určitě sušenou španělskou šunku, olivy, víno nebo sýry. Jiné suvenýry, které se hodí, jsou například výrobky z kůže nebo vějíř. A pro skvělé vzpomínky navštivte tradiční španělské flamenco.

Z jižní Francie si musíte přivést provensálské koření. Z vlastní zkušenosti vím, že od místních prodejců můžete sehnat skvělé (??? jako hořčice, tatarka).....??? v malé skleničce.Zajímavosti, které jinde nemají

Pro každou destinaci, pro každou zemi, pro každé místo je typického něco jiného. Najděte si v okolí vašeho místa nějaké zajímavosti a ty navštivte.

Třeba nějaké hrady, zámky, zříceniny, vykopávky, kostely, zajímavé zátoky či pláže, historické budovy...

Myslím tím třeba v Řecku na Rhodosu navštívit Rhodský kolos, v Egyptě se jet podívat na pyramidy nebo do Alexandrie, v Římě Koloseum, ve střední Itálii Vesuv a Pompeje, v jižní Francii prozkoumat přírodní krásu Provence...


Problémy, řešení situací

Zeptáte-li se mě, co si pamatuji ze své první dovolené u moře, kdy mi byly čtyři roky, odpovím, že to, jak nám do auta nalétaly vosy. Taťka pak jezdil s otevřenými okénky a možná i dveřmi, aby ty vosy z auta zase vylétly a my mohli pokračovat v cestě.

Člověk si často na dovolenou vzpomene, když si ji spojí s nějakým problémem, který musel řešit. Vzpomene si, jak to bylo nepříjemné, jak to řešil... a pak si vzpomene i na to, co na té dovolené dělal.I negativní věci můžou být pozitivní

Toto hodně souvisí s předchozím bodem. Občas se na dovolené nepovede všechno na 100%, viz. to letadlo od Travel Servise, které místo na přistávací dráze přistálo vedle na trávníku. I když nám to v tu chvíli může zkazit dovolenou (nesmíme se nechat), do budoucna si ten okamžik z dovolené budeme pamatovat snad navždy.

Jo v Řecku, to byla ta dovolená, jak jsem se tam tak přežrala melounů, že mi po tom bylo blbě a zvracela jsem. Aha, cestou na Šumavu dostal můj bratr obrovské horečky. No jasně, Itálie, tam jsme si půjčili kola, já jela napřed a ostatní se mi ztratily. A co já tam pak sama bez mobilu v cizím městě?

A tak dále, určitě i vy si vzpomenete na nějakou situaci, která vám nebyla zrovna příjemná. Ale možná právě díky té situaci si velmi dobře vzpomínáte na vaši dovolenou.
Deníček z prázdnin

Většinou to píší malé děti, které to mají povinné od učitelky, aby se procvičili v psaní.

Ale proč byste si i vy nezapsali skvělé zážitky z prázdnin? Můžete si do deníčku napsat datum a k tomu příslušné aktivity, které jste dělali, a místa, která jste navštívili.

Pokud jste moc líní na to, psát každý den rukou, můžete si vaši dovolenou vyfotit a potom si doma vytvořit fotoalbum. Jak to, kam si dáte fotky a krátký popisek, tak také ho můžete vytvořit v nějakém programu na počítači (např. PhotoAlbum) a pak jenom poslat k vytisknutí.

A co vy? Jaký máte způsob na zapamatování si a vybavení si vaší dovolené či tábora?

Moje emailová adresa: charlottestips@email.cz

Charlotte
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 17. srpna 2017 v 16:12 | Reagovat

Já si upřímně ze svých dovolených nic moc nepamatuji, ani ty mušle už dávno nemám schované...

2 Charlotte Charlotte | E-mail | Web | 17. srpna 2017 v 19:25 | Reagovat

[1]: A právě proto jsem napsala tento článek. Na každé dovolené by si člověk měl najít něco, kvůli čemu byla pro něho právě tato dovolená důležitá a výjimečná, a díky čemuž si ji bude navždy pamatovat :)

3 psychedelic psychedelic | Web | 25. srpna 2017 v 18:14 | Reagovat

Já byla jen v Itálii, Rakousku, Polsku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama