Vybal po dovolené. Zn.: S úsměvem!

19. srpna 2017 v 15:00 | Charlotte |  Rady a tipy

Ahoj,
mnohým z vás už skončila dovolená, některé teprve čeká. Ale nás všechny, co jsme se vrátili z dovolené nebo z tábora čeká vybalování. A to je mnohdy větší pruda než balení. Jak si to zpříjemnit, aby to byla i zábava?


Právě jste se vrátili z dovolené. Otevřete kufr a... Špinavé prádlo vyprat, vyžehlit, složit! Zubní kartáček a ostatní vymýt, nechat uschnout a do koupelny! Knížky vrátit do knihovny! Jak to ale udělat co nejrychleji a hlavně zábavně?1. Dejte sušit věci
Spali jste ve spacáku na karimatce? V tom případě začněte vybalením těchto dvou věcí případně ještě polštářku. Vyndejte to z obalu a doneste ven na sluníčko vysušit. V případě deště pak do
prádelny nebo koupelny.

Máte mokré nějaké oblečení? Nebo plavky, ručníky či osušky? Vše dejte vysušit, aby vám to nezplesnivělo.
2. Odneste si věci do svého pokoje
Měli jste s sebou na dovolené knížky, sešity, deník, penál s tužkami... Tak teď odneste všechny věci, co patří do vašeho pokoje. Rovnou je ukliďte na svá místa, mobil nechte po dovolené nabít.3. Roztřiďte špinavé prádlo
Nejprve vyházejte všechno špinavé prádlo z kufru (v případě smradu, nutnosti nebo dobrého pocitu i to nepoužité). Abyste si ušetřili práci, rovnou všechno oblečení roztřiďte podle barev na várky, jak se pak bude dávat do pračky. Věřte, že to ušetří dost času.

Nezapomeňte také na boty, ty můžete umýt nebo je jenom uklidit na své místo v botníku.
4. Věci do koupelny
Když už jste z kufru vyndali vaše osobní věci, oblečení i boty, následují věci do koupelny.

Řádně umyjte kartáček i pouzdro na něj, pouzdro na mýdlo a nechte vyschnout. Do sprchového koutu nebo k vaně ukliďte nevypotřebovaný šampon. Také dejte na své místo vaši kosmetickou taštičku, hřeben s gumičkami do vlasů, deodorant, žiletku, suchý šampon, vložky a tampony, opalovací krémy a vše, co patří do koupelny.5. Věci do kuchyně
Tady je potřeba vše nádobí pečlivě umýt v ruce ve dřezu. Talíře, příbory, hrnky, ešus... prostě vše. A samozřejmě uklidit i ostatní věci patřící do kuchyně nebo spíže, jako třeba nepoužité pytlíčky s čajem, cukr, sůl, sušenky...6. Ostatní věci
Teď už v kufru zbývá opravdu jen pár posledních věcí, které ovšem musíte roznosit po bytě na svá místa. Baterka, klobouk, zbylé peníze, pláštěnky...


A je hotovo!Zábava při vybalování:

Aby nebylo vybalování taková nuda, je tu pár věcí, co se dá přitom dělat a nezdržuje to.


Povídat si se sourozenci/rodiči/dětmi
Mluvení s lidmi zná lidstvo od začátku. Není nic lepšího, než si s někým popovídat, kdo se zrovna nachází ve vaší blízkosti. A může vám pomoct i vybalovat.

Zeptejte se svých sourozenců, rodičů, dětí... co se jim nejvíce líbilo na dovolené. A co naopak nejméně. Jaký je jejich nejlepší vzpomínka z dovolené. A celkově jejich nejlepší dovolená. Prostě komunikujte, nejenom že se člověk něco dozví, ale i se skvěle pobaví.


Pustit si hudbu
Hudba uklidňuje, pomáhá a je odjakživa součástí našeho života. Najděte si vaše oblíbené písničky a pusťte si je. Uvidíte, že se vám bude vybalovat lépe.

Pozor! Radši si nepouštějte hudbu z mobilu při mytí nádobí. Mohli byste totiž snadno váš mobil utopit (stalo se).
Nedělejte všechno sami

Pokud jste byli na dovolené či táboře sami, je jasné, že si také všechno sami uklidíte. Ale jestliže byla celá rodina, je třeba, aby se zapojil každý člen v domácnosti.

Mladší sourozenci si můžou uklidit svoje hračky a pěkně si je srovnat v pokojíčku. Ti starší pomůžou s mytím nádobí, bot, věšením prádla a žehlení. Prostě aby všechno nedělala jenom maminka.

Ve více lidech jde práce mnohem rychleji.
A tímto článkem bych chtěla ukončit prázdninové články. Příštím článkem vycházejícím v pondělí začne taková série Back To School, prostě články o škole, přípravě do školy, outfitu na první školní den... Čtěte články vycházející každý druhý den a dozvíte se více :)

Moje emailová adresa: charlottestips@email.cz

Charlotte
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 AlbertWaigh AlbertWaigh | E-mail | Web | 4. června 2018 v 3:22 | Reagovat

The men's prostate is an essential section of a male's the reproductive system. It secretes fluids that help the transportation and activation of sperm. The prostate gland is found just in front of the rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, in most cases really miserable and inconvenient to the patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and cancer of prostate.

Prostate infection, also referred to as prostatitis, is easily the most common prostate-related overuse injury in men younger than 55 years. Infections of the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis is the least common coming from all forms of prostate infection. It is a result of bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to alleviate the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition associated with a particular defect within the gland as well as the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be brought on by trauma towards the urinary tract or by infections originating from other parts from the body. A patient may go through testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it could be treated by removal with the prostate defect accompanied by the employment antibiotics and NSAIDs to deal with the soreness.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not to establish what causes these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur as a result of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and high lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper diet is important. These are some in the actions you can take to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is essential for our health and wellbeing and it will also keep the urinary track clean.

2. Some studies advise that a number of ejaculations each week will assist you to prevent cancer of the prostate.

3. Eat beef without excess. It has been shown that consuming more than four meals of beef per week will raise the chance of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most critical measure to take to be sure a proper prostate is always to choose regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you need to choose prostate examination at least annually.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama