Já & Blogování #1

9. srpna 2017 v 15:00 | Charlotte |  O mně

Ahoj,
nedávno jsem v dotazníku objevila otázku týkající se mě a blogování a napadlo mě, že bych o tom mohla napsat článek. Přece jenom už to je víc jak rok, co se věnuji psaní a publikování článků a neuvěřitelný třičtvrtě rok, co mám tento blog a píšu sem. Takže jak je to se mnou a blogováním? Jak jsem se k tomu dostala? Proč vlastně bloguji?


Úplně na začátek bych chtěla poděkovat Vám - mým čtenářům. Jsem moc ráda, že čtete články na mém blogu, že mě podporujete v psaní blogů, že píšete komentáře... Díky moc.

Také bych vás chtěla upozornit, že tento článek bude jenom o mně, bude hodně kecací, tak doufám, že to nevadí. Nemám v plánu psát takové články častěji, mnohem radši píšu něco, co by se mohlo vám - mým čtenářům - hodit v životě, nějaké rady a tipy. Ale zase jsem si říkala, že jednou za čas není na škodu napsat něco, čím bych se vám přiblížila.

Před nějakou dobou jsem dělala s jednou holčinou rozhovor (moc děkuji, mám tě moc ráda). Nebudu ho sem dávat celý, pouze odkaz, kdybyste měli zájem. No a chtěla bych si nějaké ty otázky vypůjčit a protože píšu na svůj blog, tak je i rozvést. Případně upravit to, co se od té doby změnilo. Takže tady je rozhovor: http://diary-of-crazy-unicorn.blog.cz/1701/rozhovor-s-charlotteJak jsem se vlastně dostala k psaní článků?

Přes jednu dívčí stránku, konkrétně přes HPD.cz. Objevila jsem si dlouho před tím, ale až na začátku roku 2016 jsem si všimla funkce blogu. Tzn. že si můžu vytvořit svůj blog a psát a publikovat články. No a v tu dobu už jsem znala pár blogerek (nebo spíš stránek, kam psaly blogerky), takže jsem to moc, moc, moc chtěla zkusit.

Založila jsem si tedy účet a po chvíli vymýšlení i svůj první blog nazvaný Something interesting. Sama se divím, že mi psaní vydrželo na tom blogu tak dlouho, ale bavilo mě to. Zejména když mi to holky komentovaly a hodnotily plusy. (Moc děkuji, vy víte komu)

První článek jsem měla napsaný několik dní před vydáním. A přijde mi, že nebyl špatný. Teda nebylo to nic extra, ale na to, že to byl můj PRVNÍ článek...

No a tak jsem začala blogovat.Moje začátky

Vlastně o celé mojí "kariéře" jsem napsala článek na můj předchozí blog, můžete si ho přečíst, takže to napíšu jen krátce a výstižně.

Absolutně jsem netušila, co blogování obnáší. Nevěděla jsem, jak má vypadat článek a tak jsem se rozhodla inspirovat právě těmi holčinami na dívčí stránce, které také psaly blog. Takže jsem vydávala články, které obsahovaly jenom obrázky okomentované textem. Rady, které jsem tam psala, byly ve směs převzaté z internetu, skoro nic z toho nebyla má vlastní zkušenost. A psala jsem to, co chtěly mé čtenářky, ne to, co mě baví a zajímá.

Pak jsem občas napsala nějaký článek, se kterým jsem byla spokojená. Obsahoval moje názory, mojí zkušenost, sem tam nějaký obrázek... Prostě něco podobného tomu, co píšu teď.

A začala jsem postupně zjišťovat, že blogování není o tom najít obrázek a připsat k němu text.Konec, nic, žádné články... Proč?

Psala jsem sotva půl roku, když jsem s tím najednou sekla. Nikam jsem nic nenapsala, nikdy jsem neuvedla, proč. Protože já to sama nevím. Prostě jsem najednou neměla chuť sednout si k počítači a psát články. Možná to bylo také tím, že byl červen a já jsem byla hodně venku. A pak byl červenec a já byla na táboře. A pak i na dovolené...

Každopádně k psaní jsem se vrátila na začátku srpna, kdy jsem se doma začala nudit.Každý den článek aneb bylo toho moc

Následovala úspěšná éra mé "kariéry". Psala jsem doopravdy snad měsíc v kuse každý den. A nebudu vám nic nalhávat, bylo to náročné (možná proto teď píšu jednou za uherský rok). Za prvé vymýšlet témata, která jsem kupodivu měla. Pak také si najít každý den čas alespoň na publikování článku, protože jsem články občas psala dopředu (to dělám i teď). Prostě být každý den online, psát, přidávat obrázky a publikovat. Každý den. To bylo na zbláznění a pochopitelně i mě to jednoho krásného dne přestalo bavit.

Je pravda, že mé články i můj blog byly hodně čtené. Holkám se články líbily a pozitivně je hodnotily (ještě jednou díky). Jenomže na mě toho bylo dost.Proč jsem vytvořila tento blog?

Proč? Přesný důvod neznám ani já.

Ale právě v říjnu 2016 si hromada holek právě z HPD.cz zakládalo blogy mimo tuto stránku. Většina z těch blogů holkám nevydržela, asi že nebyly trpělivé a měly malou návštěvnost. A já si řekla, proč to také nezkusit?

Lákala mě myšlenka, že bude konečně všechno moje vlastní. Že budu mít vlastní rubriky, vlastní vzhled blogu, vlastní nastavení u článků... A tak jsem si založila tento blog.Začátky s blogem Charlottestips

Nastávající období bylo pro mě dost těžké. Samozřejmě, že jsem přišla o mnoho čtenářů a těm, kteří zůstali a čtou můj blog i teď moc děkuji (dnes již po několikáté). Snažila jsem se vydávat články jak často to jen šlo, dávat všemožně odkazy na můj nový blog... Ale jde to těžce.

Neustále jsem sledovala návštěvnost blogu, která moc nerostla. Chvílemi jsem si říkala, že se na to asi vybodnu a vrátím se zpátky na HPD.cz. Ale pak mi došlo, že jsem psala kvůli sobě. Protože jsem chtěla napsat moje rady a tipy a myšlenky. Psala jsem a vydávala jenom články, které se líbí mně. Asi proto jsem nikdy nenapsala rozhovor, vyřazovačky, obrázky na profil či tapetu a moc nepíšu ani DIY (za prvé nic neumím a za druhé to trvá dlouho, než se to připraví, nafotí, upraví se fotky...). Vytrvala jsem a díky tomu tu můžete číst tento článek. A nelituju toho.

No a proč zrovna Charlottestips?
Já jsem tak jako přemýšlela, jak by se měl můj blog jmenovat. Ne že by bylo jméno Something Interesting špatné, ale chtěla jsem spíš něco, co by víc vystihovalo téma blogu. Dříve jsem si zakládala blog s tím, že tam budu psát různé zajímavosti jak ze světa módy, knih, celebrit... Postupně mi došlo, že to není moje zaměření na blog, že píšu víc tipy. Tak jsem se rozhodla do názvu zakomponovat slovo tipy (tips).

A proč Charlotte?
Vlastně to má víc důvodů.

1. Když mi bylo tak 12, 13 let, dostala jsem knížku Hra lží. Moc se mi líbila ta jména tam: Emma, Madeline a Charlotte. No a tak jsem se rozhodla, že si budu říkat Charlotte.

2. Charlotte není moje jméno, ale když by člověk přivřel oko (radši obě oči), tak by to mohlo mé pravé jméno trochu připomínat.

3. Charlotte se mi líbilo jako jméno. Dříve jsem byla úplně ujetá na americká jména a nesnášela jsem skoro všechna česká. Teď už jsem víc vlastenec a nevadí mi ani jedno.Tak to by bylo o mně a blogování. Snad se vám článek líbil, snad vás moc nenudil... Ale slibuji, že takovéto články, které jsou celé jenom o mně, nebudu dělat často. Radši napíšu něco ze svého života, co bude užitečné i vám, nějaké ty rady, tipy, mou zkušenost... Prostě to, co píšu nejčastěji.

Moje emailová adresa: charlottestips@email.cz

Charlotte
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ann Ann | 10. srpna 2017 v 17:49 | Reagovat

A jak se jmenuješ doopravdy? :-D

2 Charlotte Charlotte | E-mail | Web | 10. srpna 2017 v 22:48 | Reagovat

[1]: Říkej mi Charlotte ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama