Co musíš udělat před začátkem školy

23. srpna 2017 v 15:00 | Charlotte |  Škola

Ahoj,
prázdniny se nám značně zkrátily a je děsivé psát, že za dva týdny už budeme třetí den sedět ve školních lavicích. Nicméně ještě před začátkem školy byste měli udělat pár věcí, připravit se na školu, abyste se tím nezdržovali o školním roce.1. Najít školní tašku

To je úplně první krok. Nebo jsem snad jediná, kdo po konci školního roku tašku někam odhodí, celé prázdniny o ní neví a když ji konečně po hodinách hledání najde, objeví tam starou shnilou svačinu?

Máte najito? Tak pokračujeme!2. Uklidit staré sešity

A nejenom sešity, i učebnice, pracovní sešity, různé papíry, pracovní listy, referáty, výkresy, obrázky... Prostě vše z loňského školního roku, co už nebudete tento školní rok potřebovat.

Vytvořte si třeba šanony, do kterých budete dávat učivo a sešity z konkrétního školního roku. Lépe se vám pak budou sešity hledat, když se k učivu té třídy budete vracet.

Někteří hodí sešity a vše související se školou rovnou do koše. Je dobré nechat si sešity alespoň z předmětů na přijímačky na střední. A učebnice, pokud vám zůstávají, doporučuji nechat si vše, nikdy nevíte, kdy se vám budou hodit. Pokud jste již na střední, schovávejte si jak sešity, tak i písemky. Všechno to později použijete k přípravě na maturitu a uvidíte, že se vám to bude hodit a budete rádi, že to neskončilo v kontajneru.3. Udělat si pořádek v počítači

A když už jste u toho úklidu věcí z loňského školního roku, udělejte si pořádek i v počítači. Mnoho lidí dělá referáty na počítači (u nás na střední dokonce musíme mít referát formou prezentace na počítači) a pokud to neukládáte na konkrétní místo v průběhu školního roku, asi se vám vaše práce nahromadili na ploše. Vyčistěte ji.

Rozhodně nic nemažte, nechte si vaše práce a referáty na památku.

Třeba já jsem si v tom udělala takovýto systém: Mám složku Škola a v ní podsložky s názvy předmětů. Např. Hudebka. A v tom mám složky s názvami tříd (př. 4.A), ve kterých jsem vypracovávala daný referát. No a tam to uložím.4. Vyprat tašku, penál nebo vybrat nové

Podívejte se, v jakém stavu je vaše taška a penál. Pokud už se rozpadá (a že já jsem v té předešlé měla ze spodu díry), bylo by vhodné vybrat si novou. Dobré značky jsou např. Topgal, Bagmaster, Dakine nebo Walker (toho mám já).

A pokud vypadá vaše taška i penál ještě použitelně, nezapomeňte je vyprat. Musíte si ovšem vzít prací prášek, kartáč, stoupnout si k umyvadlu a drhnout. Ale výsledek bude stát za to!5. Připravit penál

Nejprve zkontrolujte, že máte vše potřebné. Tzn. Minimálně dvě píšící propisky/pera, obyčejné tužky, pár pastelek a gumu. To je základ.

Hodí se i bělítko nebo zmizík, ořezávátko, nůžky, lepidlo a malé 15cm pravítko. A třeba já mám v penálu ještě fixy, kterými píšu nadpisy.

Rýsovací potřeby: Cca od 3. třídy máte v matematice zahrnutou i geometrii, na kterou potřebujete určité rýsovací potřeby. Takže tužku č. 3 (4), pravítko, trojúhelník, kružítko, často i úhloměr (a my máme povinnou i šablonu funkcí). Do penálu si tedy dejte alespoň dvě tužky (nebo mikrotužku s náplněmi) a kružítko s ostrou tuhou. Zbytek rýsovacích potřeb umístěte do školní tašky.

Ořežte všechny pastelky a v případě, že vám něco chybí, si to dokupte nejlépe před začátkem školního roku (třeba v supermarketech mívají školní potřeby levné).6. Koupit a nadepsat sešity

Pokud máte seznam nebo víte, jaké sešity potřebujete na který předmět, vyražte co nejdříve do papírnictví, dokud je ještě velký výběr motivů.

Doma sešity pečlivě nadepište a obalte. Obaly se doopravdy hodí, abyste pak v červnu věděli, na jaký předmět je daný sešit (u sešitu bez desek se to špatně poznává).Tak vzhůru do přípravy na školu!


Série Back To School:


Moje emailová adresa: charlottestips@email.cz

Charlotte
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Belania Belania | 23. srpna 2017 v 19:51 | Reagovat

Super článek! Zrovna jsem se snažila vyhrabat všechny věci z loňska a musím se přiznat, že v tom mám fakt zmatek. :D

2 Teri Teri | E-mail | Web | 27. srpna 2017 v 9:23 | Reagovat

Tašku mám výpravnou už od začátku roku a tak také uklizené sešity. Tento týden jsem si také připravovala nové sešity, jako dala do obalu. Ještě bych dodala pořádek a úklid na psacím stole a šuplících,aby jsme měli pořádek při psaní např. Úkolů. V Této sérii pokračuj je to naprosto super 💕

3 Charlotte Charlotte | E-mail | Web | 30. srpna 2017 v 15:22 | Reagovat

[2]: Děkuji moc. Teda, to jsi dobrá, že už máš připravenou tašku i sešity, já to všechno dělám až týden předem (loni až druhý týden školy).
A máš pravdu, na uklizení psacího stolu jsem úplně zapomněla ;)

4 Charlotte Charlotte | E-mail | Web | 30. srpna 2017 v 15:22 | Reagovat

[1]: Děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama