Buď fit ještě před začátkem školy

21. srpna 2017 v 15:00 | Charlotte |  Volný čas

Ahoj,
škola sice začíná až za dva týdny, ale je dobré fyzicky se na ní připravit předem. Dneska bych chtěla psát o cvičení a zlepšování vaší fyzičky ještě před začátkem nového školního roku, abyste byli na školu fyzicky co nejlépe připravení.


Nejlepší je začít už o prázdninách. Pokud jste se doteď jen váleli v posteli, sledovali filmy a Youtube a žrali čokoládu, zmrzlinu a brambůrky, je na čase začít dělat něco pro své tělo.Tělo se vám odvděčí

Když budete cvičit - a tím nemyslím jenom sedolehy, dřepy nebo sklapovačky - a tím si zlepšíte svou fyzičku, je dokázané, že budete žít déle. Pohyb je zdravý a vaše tělo za něj bude rádo a bude také zdravé a více odolné proti nákaze.

Viditelné změny nastanou samozřejmě také. Nejenom, že se nezadýcháte po menším kopci nebo po vyjití pár schodů, ale při pravidelném cvičení také zhubnete a posílíte svaly, takže se vám krásně vytvaruje vaše postava. A přesně o tom my ženy celý život sníme.Začněte hned!

Tak a dost! Vypněte na chvíli ten počítač, notebook či mobil a jděte se provětrat. Jděte začít něco dělat pro vaše tělo a tedy i pro vaše zdraví. Pokud to budete odkládat, už nikdy se ke cvičení nedostanete a budete ho odkládat nadosmrti.Chce to pravidelnost

Jedna procházka se psem z vás svalovce se skvělou fyzičkou neudělá! A o hubnutí si nechte jenom zdát.

Je třeba, abyste si našli nějaký čas každý den a v ten čas vždy vyrazili něco dělat, třeba se projet na kole, proběhnout, zacvičit si... Někdo si rád chodí zaběhat ráno po probuzení, jiný večer při západu slunce... Také si najděte váš čas a ten každý den dodržujte.


Které aktivity jsou dobré?

Procházka
Chození, procházení se... Můžete jít třeba do města, na nákup pěšky, do přírody, sbírat borůvky, na nějaké pěkné místo ve vašem okolí, navštívit kamarádku, jít vyvenčit psa...

Chození a procházky k našemu životu patří a i když aktivně nesportujete, měli byste se občas jít vyvětrat po svých. Nejlépe uděláte, když půjdete každý den. A stačí opravdu jen chůze a třeba jenom na půl hodiny, hodinu.Běh
Nemusí to nutně být závodní tempo, můžete celou cestu vyklusávat. A vůbec není divné, když se na chvíli zastavíte, napijete se, odpočinete si a naberete nové síly. Ani když půjdete pěšky, protože už prostě nebudete moct. Ale jak se říká, když už nemůžeš, můžeš doopravdy ještě třikrát tolik.

Proběhněte se jen tak po okolí, vyklusávejte, užívejte si krajinu... Nejste závodníci, takže stačí přirozené tempo, které vám bude příjemné. A uvidíte, že po pravidelném běhání se z toho nakonec stane neodmyslitelná každodenní zábava.Cyklistika, in-line
Není nic lepšího, než vytáhnout kolo a jet se podívat po okolí. Bohatě stačí 20 km, když někdo jezdí tolik každý den a není vytrénovaný, asi ho i z toho budou bolet nohy.

Jízda na kole má výhodu, že se poměrně rychle podíváte i na vzdálenější místa a za stejnou časovou jednotku se podíváte dál, než-li při obyčejné chůzi či běhu.

In-line neboli kolečkové brusle jsou v dnešní době velmi oblíbený nemizející trend. Takže pokud máte ve vašem okolí nějakou cyklostezku nebo pěknou asfaltku, určitě vyražte na brusle. A že je nemáte? Není nic jednoduššího, než si je koupit. Naučíte se celkem rychle sami, je to velmi podobné bruslení na ledu nebo bruslení na běžkách.Plavání
Snad každý z nás se jde minimálně jednou za léto smočit na koupaliště, mnozí také plavou na dovolené, u moře...

Ale plavání jako aktivita k tomu, abyste se dostali do kondice, musí být doopravdy plavání. Ne povalování se na dece, sjíždění tobogánů a rochnění se ve výřivce.

Navštivte bazén s dráhami, kde se neodpočívá, ale plave. Na poprvé uplavete třeba jenom 5 bazénků, podruhé už 10 a postupně se bude počet uplavaných bazénů zvyšovat stejně jako vaše rychlost. I plavání je dobrá aktivita, ale musí se dělat pořádně.Jízda na koni
Musím říct, že já sama na koni jezdit neumím a v mém věku už bych se to asi trochu hůř učila.

Jezdit na koni je nejlepší zhruba tak v 7-12letech. Ale i to je pěkná aktivita, když se to naučíte. Bohužel k vyjížďkám po krajině na koni vede dlouhá cesta obsahující také starání se o koně, hřebelcování, mytí, krmení a já nevím, co všechno ještě, a pár let učení se samostatné jízdy. Ovšem ten zážitek za to určitě stojí, ale je to jen pro opravdové koňáky, kteří jsou do koní zamilovaní a dají jim všechno.
Nemusíte přestat ani ve školním roce

Našli jste si čas přes prázdniny, určitě si ho najdete i přes školní rok. Co třeba vzbudit se ráno o hodinu dřív a jít si na půl hodiny ven zaběhat. Cvičení se nemusíte vzdávat, naopak je dobré vytrvat a pokračovat.Tak vyražte ven a začněte se sebou něco dělat! A pokud už nějak cvičíte, napište jak, jestli vám to pomáhá... prostě cokoli s tím související.


Série Back To School:


Moje emailová adresa: charlottestips@email.cz

Charlotte
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Belanial Belanial | Web | 21. srpna 2017 v 18:23 | Reagovat

Super článek! Kdysi jsem hrozně ráda tančila, ale bhužel jsem onemocněla astmatem a musela jsem přestat.Tkže nyní pro mě je možná jen ta procházka a joga, tu taky můžu doporučt :)

2 Belania Belania | 21. srpna 2017 v 18:23 | Reagovat

Sem napište komentářj

[1]: Omlouvám se za ty překlepy :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama