Barvení vlasů - rady a tipy

6. srpna 2017 v 15:00 | Charlotte |  Beauty

Ahoj,
před necelými dvěma měsíci jsem se konečně odhodlala koupit si červenou barvu a s ní si na svých vlasech vytvořit ombré. Vůbec jsem to nečekala, dopadlo to velmi dobře. Takže jsem si pro vás dnes připravila pár rad a tipů ohledně barvení vlasů.


Přemýšleli jste někdy, že si obarvíte vlasy? Nebo už jste si vlasy barvili? Léto je ideální čas na vyzkoušení nové barvy vašich vlasů. A na co si dát pozor?Typy barev

Jednodenní
To jsou většinou křídy na vlasy nebo různé spreje.

Ideální jsou pro rychlou změnu účesu (např. na karneval, poslední zvonění...) nebo když si chcete vyzkoušet, jak byste vypadali s jinou barvou.

Barva není příliš kvalitní, moc nedrží a déšť ji může smýt. Jinak vymyje se po prvním umytí vlasů. Můžete si přečíst tento můj článek o jednodenní změně barvy vlasů, kam jsem dávala i moje fotky.
Vymývací
Neboli přelivy nebo barevné šampony. Na těchto barvách je vždy napsáno, za kolik vymytí se barva vymyje. Je to orientační číslo, blondýnám se barva smývá rychleji.

Výhoda je jasná: Pokud chcete změnu na chvíli, abyste si pak nemuseli dobarvovat odrosty, je pro vás tento typ barev ideální.

Nevýhodou je, že se rychle vymývá, takže bude barva pěkná a sytá jenom po pár umytích. Později začne blednout až zmizí úplně.


Dlouhotrvající
Na tento typ barvení je lepší zajít ke kadeřnici (i když já si vlasy barvila doma), protože kdyby se vám to náhodou nepovedlo (třeba byste měli na vlasech fleky nebo neobarvená místa), bude trvat dlouho, než vám barva odroste.

Je dobrá, pokud chcete opravdu kvalitní a trvanlivou barvu, která vám na vlasech vydrží a nevymyje se po pár umytích.

Ovšem pokud se vám barvení nepovede nebo se vám barva nebude líbit, jen těžce ji budete dostávat dolů z vlasů.
Odstín barvy

Jako první si rozmyslete, jak moc velkou chcete změnu. Protože jít z černovlásky na blondýnu a opačně vyžaduje velký chemický zásah a to není dobré pro vaše vlasy. Proto je lepší změnit barvu jen o pár odstínů od vaší stávající barvy.

Pokud jste si vlasy nikdy nebarvili, nemáte je ještě zničené od barvení a barva vám bude s největší pravděpodobností chytat na vlasy velmi dobře. Ale také nemáte vyzkoušené, jaká barva vám nejlépe sluší a jaký odstín je pro vás nejlepší.

Na mnoha barvách bývá vzadu obrázek, jak barva chytne na jakou barvu vlasů. U některých barev je přímo napsáno, že budou dobře vidět jen na blondýnách a pokud máte tmavší barvu vašich vlasů, s největší pravděpodobností nebude barva vidět vůbec. Proto je dobré podívat se orientačně na obrázek. Ale je to pouze orientační, žádná barva nevypadá v reálu tak pěkně jako na obrázku.

Také si rozmyslete, jak moc chcete barvu výraznou. Výrazné barvy vypadají krásně (ovšem ne na každém), ale také přitahují pozornost. Takže pokud jste spíše introvert a nejste rádi středem pozornosti, jděte spíše do nevýrazných odstínů.
Barvení

Pokud jste se rozhodli, že půjdete ke kadeřnici, tak už nemusíte skoro nic dělat. Jenom ji pečlivě vysvětlete, co přesně po ní chcete, aby vám vytvořila na hlavě. Přesně ji popište, kde chcete udělat melíry, jak vysoko chcete mít barvu při ombré, kam chcete dát barvu při podbarvování... Aby byl výsledek přesně podle vašich představ. Není na škodu přinést fotku jako ilustaci, kam vám má kadeřnice barvu nanést.

Pokud si vlasy obarvíte sami doma, čeká vás více práce.Dlouhé vs. krátké

Lidé s krátkými vlasy to mají mnohem jednodušší, protože si je zvládnou obarvit sami. Navíc jim stačí jenom jedna krabička s barvou.

Pokud máte dlouhé vlasy (cca po ramena a delší), není na škodu poprosit někoho o pomoc. Sami si dozadu nevidíte a barvení by nemuselo dopadnout nejlépe. Mohli byste někam dát málo barvy, nebo naopak zapomenout... Určitě doporučuji koupit si minimálně dvě balení s barvami, nebylo by dobré, kdyby vám uprostřed barvení došla barva.Celé vlasy vs. pramínky vs. ombré

Pokud si chcete barvit celé vlasy, bude to celkem jednoduché. Prostě jenom napatláte barvu na celé vlasy a zhruba půl hodiny necháte barvu působit. Poté ji pečlivě smyjete... Prostě postupujte podle návodu u barvy.U jednotlivých pramínků si nejprve vyberte, které pramínky chcete obarvit. Pak na ně opatrně naneste barvu tak, abyste obarvili pouze pramínky. No a nakonec obarvený pramínek zabalte do alobalu, abyste měli barevný pouze ten pramínek, a barvu nechte působit zhruba zase tu půl hodinu. Pak opatrně rozbalte a barvu z pramínku opatrně smyjte. Možná by u tohoto bylo lepší nechat to na kadeřnici.Ombré vypadá jako nejtěžší operace, ale v celku to je docela snadné. Určete si, jak vysoké chcete mít ombré. Na první cca třetinu vlasů, na kterých chcete mít ombré, na tu, co je u konečků, naneste barvu. Nechte působit 5-10 min. a pak naneste další vrstvu barvy. Tu naneste do dvou třetin vlasů (takže jak na to již obarvené, tak i trochu výš). Nechte působit opět 5-10 min. a pak naneste poslední vrstvu barvy. Tu nanesete na celou délku vlasů, kde chcete mít ombré (takže na ty dvě třetiny již obarvených vlasů + poslední neobarvenou třetinu). Po pěti minutách působení pečlivě vlasy opláchněte a postupujte podle návodu.
A takto dopadlo moje ombré (barva od Schwarzkopf Palette R15):
P.S.: Omlouvám se, ale obvykle si nefotím vlasy ze zadu.
Moje přirozená barva vlasů je hnědá až světle hnědá. Ta hnědá na první fotce, která je trochu do blonďata, je zkreslená fotkou. Vlasy jsem nijak neodbarvovala, nechtěla jsem si je zničit, pouze jsem na ně nanesla barvu, na které bylo napsáno, že chytne i na světle hnědé vlasy. Celkově jsem měla barvu u konečků asi půl hodiny, u přechodu asi sedm minut. Smývala jsem barvu ve sprše asi třičtvrtě hodiny, stejně se mi ještě po další dvě umytí trochu vymývala. Teď drží dobře, nebarví, stále je skvěle vidět, akorát vybledla sluncem.Rady na závěr:

Pořádně si rozmyslete, jestli opravdu chcete barevné vlasy a jestli opravdu chcete tu barvu. Dolů už to půjde těžko!

Pokud si nejste jistí, radši dojděte za kadeřnicí!

Na barvení si vezměte na sebe staré tričko, barva z něho nepustí!

K barvení nemusíte mít speciální štětec nebo hřeben, stačí obyčejný starý kartáček!

Vždy postupujte podle návodu!

Barvu v žádném případě nenechte působit déle než 45 minut!Jestli už jste si někdy barvili vlasy, určitě napište výsledek a vaše postřehy do komentářů. A pokud vás napadá nějaká otázka na mě na toto téma, také pište do komentářů.

Moje emailová adresa: charlottestips@email.cz

Charlotte
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 012Teri 012Teri | E-mail | Web | 6. srpna 2017 v 19:11 | Reagovat

Dobré rady, já jsem měla křídy, ale ty vážně nejsou nic moc, přemýšlím o šamponu, ale bojím se, že to obarví i vanu

2 Charlotte Charlotte | E-mail | Web | 8. srpna 2017 v 20:23 | Reagovat

[1]: Když jsem si já barvila vlasy, musela se pak barva smýt. Ve sprše mi teklo takové množství syté červené, která vypadala jako krev, že jsem se bála, že už to z toho nikdy nedostanu a sprcháč bude navždy načervenalý. Ale hned po opláchnutí (a že mi to trvalo asi třičtvrtě hodiny) jsem vše pečlivě umyla, protože později už by to nemuselo jít.
Takže být tebou bych se toho nebála, navíc šampon barví míň než dlouhotrvající barva. A když to hned po nabarvení smyješ, nic tam nezůstane :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama