Nudím se v létě. Co teď?

17. července 2017 v 21:15 | Charlotte |  Volný čas

Ahoj,
páni, už to je taková doba, co jsem nevydala článek...
Ale dneska bych chtěla napsat pár tipů, věci, které dělám já o prázdninách, když se nudím. Protože řekněme si to upřímně, ne každý má o prázdninách naplánovaný každý den prázdnin a tak se prostě občas stane, že nějaký den nemáme co dělat. A co podniknout vám poradím v tomto článku.


Nemáte domluvený žádný tábor, brigádu ani dovolenou? Nebo už váš tábor proběhl a vy teď nevíte, co dělat? Prostě máte volné dny o prázdninách, kdy děláte každý den totéž: Do dvanácti se povalujete v posteli, pak se najíte, zkouknete sociální sítě, válíte se celé odpoledne, shlédnete pár filmů, večer si sednete k televizi, navečeříte se a jdete spát? Není to nuda? A co tedy dělat?Když nevíte co by, nejjednodušší je domluvit se s vašimi kamarády. Když nemáte nápad vy, určitě ho budou mít vaši přátelé.

A s nimi se toho dá v létě podnikat mnoho, to určitě sami víte.

Jenomže problém nastane, když jsou kamarádi pryč a vy nemáte s kým jít ven.K létu neodmyslitelně patří festivaly. Takže pokud patříte mezi ty starší (doporučuji tak patnáct let a víc) a ve vašem okolí se koná nějaký festival, určitě doporučuji tam jít. Super je, když jdete s kamarády, ale ani rodinní příslušníci nejsou k zahození.

A jestli se vám na festival nechce, nebo vás rodiče nepustí, nebo na to ještě nemáte věk, určitě můžete jít za kulturou jinam. Třeba do divadla nebo kina. Ale stoprocentně musíte alespoň jednou za léto navštívit letní kino a vychutnat si venkovní promítání po setmění.

Anebo navštivte hrady a zámky. Pozor, některé hrady a zámky mají v pondělí zavřeno!V létě bývá dost často hezky a teplo, takže je ideální trávit volný čas venku.

Při horkých dnech byste určitě neměli zapomenout navštívit venkovní koupaliště. Udělejte si pěkné odpoledne, ať už s přáteli, rodinou nebo samotní, a jděte se smočit. A pokud není v blízkosti vašeho bydliště přímo koupaliště, určitě tam máte nějaký rybník nebo jezero, kam si můžete jít zaplavat.

A co vodní turistika? Kanoe, rafty, vodní lyže, surfování... v dnešní době už toho existuje tolik!

Při příjemných 20°C můžete vyjet na výlet na kolo, in-line, koloběžky nebo se prostě projděte pěšky. Najděte si nějaké pěkné místo, vyhledejte cyklotrasy nebo turistické trasy a vydejte se poznávat přírodu.

Co třeba něco, co neděláte každý den? Lanové centrum, bobová dráha, horolezectví, let balónem, jóga v přírodě, paragliding... určitě toho vymyslíte mnoho.

I ve vašem městě se toho dá určitě mnoho podniknout. Podívejte se, co se zrovna děje, jestli je nějaká akcička... Pokud se ve vašem okolí nachází les s borůvčím, vemte si krabičku a nasbírejte borůvky. Jak sama moc dobře vím, zabere to dost času. Ale i obyčejná procházka městem na zmrzlinu, na nákup, do knihovny... a zpátky dělá divy.Zrovna prší? To se holt nedá nic dělat, budete muset zůstat doma. Ale i tak se toho dá mnoho dělat.

Udělejte to, co přes školní rok odkládáte. Začněte tím, že si uklidíte školní potřeby a sešity z minulého školního roku a napíšete si seznam věcí, které potřebujete koupit. Předpřipravte se tak na ten příští školní rok, ušetří vám to mnoho času v září. Z vlastní zkušenosti navštivte papírnictví dřív než týden před začátkem školy, najdete tam mnoho pěkných věcí i třeba sešity se zajímavými obaly (ty už těsně před začátkem školy nebývají).

Ukliďte si v pokojíčku a přeberte staré věci, které nepoužíváte. Nebojte se je vyhodit do popelnice a udělat si pořádek ve věcech, které potřebujete často.

Pomozte v domácnosti. Mamka vám bude moc vděčná, když vyluxujete, utřete prach, zalijete květiny, umyjete nádobí, podlahu nebo něco uvaříte či upečete.
Tak co? Už víte, co budete zítra odpoledne dělat?

Pro mé stálé čtenáře: Omlouvám se, že jsem teď měsíc a půl nevydala jediný článek. Přece jenom byl červen, končila škola, bylo pěkné počasí a já si užívala s přáteli venku. Přes prázdniny se pokusím občas něco vydat, ale určitě to nebude pravidelně. Třeba zase od září, kdy budu každý den doma... ale na prázdniny... Užívejte si prázdnin tak, jako já a nesvazujte se povinnostmi.

Takže mi to snad odpustíte, že jsem dlouho nepsala, protože jsem na to neměla ani chuť ani energii a ani jsem nějak nezvládala dát dohromady smysluplné věty.


Moje emailová adresa: charlottestips@email.cz

Charlotte
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alex Alex | 18. července 2017 v 8:35 | Reagovat

Moc hezký článek!

Já tedy bydlím na vesnici a jediná letní akce u nás je pouť, na kterou ale většinou nejdeme, protože se ten den vracíme z dovolené.

Co se týče koupališť, nemám je ráda. Nemám prostě ráda jít tam s rodiči a kamarádky tam nechtějí kvůli učitelům, kteří tam jsou snad Nonstop.

Nejradši z prázdnin mám čtrnáctidenní tábor, který mě teď čeká, týdenní dovolenou někde v ČR a víkendy/dny, kdy je táta doma, protože jezdíme na výlety a to je skvělé.

Užívej prázdnin!

2 Ann Ann | 19. července 2017 v 17:31 | Reagovat

Píšeš moc hezky , určitě pokračuj. Držím ti palce a at se ti daří.
Ann ♥

3 Charlotte Charlotte | E-mail | Web | 20. července 2017 v 11:29 | Reagovat

[1]: Děkuji moc, i ty užívej prázdnin, dovolené, čtrnáctidenního táboru i výletů :)

4 Charlotte Charlotte | E-mail | Web | 20. července 2017 v 11:30 | Reagovat

[2]: Děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama