Jednodenní změna barvy vlasů

4. května 2017 v 22:15 | Charlotte |  Beauty

Ahoj,
tento článek jsem připravovala poměrně dlouho, tak doufám, že se vám bude líbit a pomůže vám nebo vás alespoň pravdivě informuje a snad se dozvíte i něco nového.

Jak vyplývá z názvu, dnes to bude o barvení vlasů, které je snadno dostupné pro všechny a vlastně je to takové DIY, nemusíte ke kadeřnici a když se vám výsledek nebude líbit, jednoduše si umyjete vlasy a barvu smyjete. A které barvy vlastně existují?Někdy před rokem se mi začaly líbit barevné vlasy a chtěla jsem vyzkoušet ombré. K tomu jsem se tedy zatím nedostala, protože se bojím, že se mi to nebude líbit. A kdybych si to už nechala dělat, tak u kadeřnice a kvalitní barvou. No a ta se vymývá velmi špatně, kdybych šla na odbarvení, tak bych musela počkat, než konečky odrostou nebo si je ustřihnout. A to se mi zrovna nechce, takže zatím na můj malý sen jménem ombré nedošlo.

Zato jsem si začala sama zastřihovat konečky a s tím přišly i nápady obarvit si vlasy pouze na jeden den. Někde jsem četla, že to jde křídou a já jsem taková, že ráda experimentuji doma - je to zadarmo - a tak začaly mé první pokusy.

No a konečně jsem dala dohromady několik technik, kterými si obarvíte vlasy na jeden den, a rozhodla jsem se z toho vytvořit pro vás článek.

Na internetu najdete mnoho článků o barvení si vlasů křídami. Ale co jsem tak četla, všude křídy jenom vychvalovali, max. zmínili jedno negativum. Ale opravdová recenze, která by popsala vše pravdivě, ta nikde není. Prostě zaplacená reklama na produkt, co nejvíc vychválit, aby si to lidé koupili.

Já budu ve článku 100% upřímná a ukážu vám jak ty pozitivní věci, tak i ty negativní. A na závěr napíšu shrnutí, jak jsem byla spokojená. Pokusím se do recenze vnést všechny své pocity, protože to opravdu stojí za to.

Tak si článek užijte.
Hair Chalk


Tuto barvu dostala moje ségra k loňským narozeninám. A já si řekla, že to zkusím. Několikrát jsem si barvu dala na vlasy a pak jsem se jednou rozhodla, udělat to ve větším, všechno pořádně nafotit a vytvořit recenzi.

Je to vlastně taková hmota v tubičce.

Na to, že je tato barva určená na vlasy, docela nic moc.Aplikace na vlasy

Aplikování na vlasy je úplně jednoduché. Prostě si vezmete do ruky pramínek, který chcete obarvit a postupně kousek od kořínků začnete přiložením tyčinky s barvou a postupně přejedete s barvou až ke konečkům a tím obarvíte pramínek. Doporučuji zopakovat, dokud nebude všude stejné množství barvy a dokud se vám to nebude líbit.

P.S.: Omlouvám se za ne příliš vysokou kvalitu fotek, fotila jsem na mobil při umělém světle.Pozitiva

Když jsem ji nanášela na vlasy, byla jsem spokojená, protože na vlasy chytá opravdu dobře, drží tam, nesmývá se sama od sebe a neobarvuje oblečení. Z tohoto hlediska je skvělá. Navíc barva je dost vidět, je hodně sytá.


Negativa

Ovšem všechno má nějaká negativa. Tady to je česání. Když barvu nanesete na vlasy, vlasy pak vypadají jako mastné (na dálku to není poznat, spíš na dotek) a česat samozřejmě nejdou, protože vám barva vlasy slepí.


Celkově

Celkově není barva špatná, pro použití na sem tam jeden pramínek je ideální. Na celou hlavu ani náhodou a ombré s tím také neuděláte, ale na pár pramínků... proč ne?


Mé hodnocení: 8/10


Smývání

No a tady mám fotky, když jsem barvu smývala, jaký bordel nadělala... Ale to vůbec neberte v potaz, protože to je se všemi barvami. A tato barva, pokud nepřijde do styku s vodou, drží skvěle. Takže v tom bych problém neviděla.Křída na chodník

No a pak jsem někde četla článek o tom, že se vlasy dají obarvit křídami. A jelikož jsem zrovna neměla k dispozici školní křídy (nebo speciální křídy na vlasy), tak jsem si vzala jedinou křídu, kterou jsem doma našla - na chodník.

Je to ta největší blbost, kterou můžete udělat!!!

Za prvé barva nebyla pořádně vidět, protože měla v sobě málo barevného pigmentu!
Za druhé to všude barvilo a ani přejetí žehličkou nepomohlo (akorát jsem zasvinila žehličku)!
Za třetí to nemělo efekt, akorát od toho bylo všechno špinavé!

Myslím, že není co dodat, tohle prostě nedělejte. Ale Charlottka prostě musela experimentovat.Školní křídy

Pak jsem konečně získala školní křídy. Nejsem si jistá, jestli je nějaký výrazný rozdíl mezi speciálními křídami na vlasy a školními křídami (možná tak v ceně), každopádně....

Začala jsem modrou a asi také na dlouhou dobu skončila. Moje první pocity: Super, geniální, krásné! Byla jsem dost nadšená, protože barva byla krásná, sytá, byla nádherně vidět a moc se mi to líbilo. Ale všechno má svá ale.


Aplikace na vlasy

Doporučuji připravit si papírovou utěrku a vzít si na sebe pracovní tričko. Poděkujete mi.

Nejlepší je jít do koupelny k umyvadlu. Doporučuji namočit si pramínek, který chcete obarvit, do vody, ale jenom trochu, nesmí z toho téct voda. Potom položíte pramínek na papírovou utěrku, dobré je, když máte dlouhé vlasy, jde to lépe. A od místa, odkud chcete mít pramen barevný, začnete nanášet křídu až po kořínky. A opět opakujete, dokud se vám to nebude líbit.Pozivita

Musím říct, že to nádherně vypadá a je to skvěle vidět. Podívejte se sami, první fotka je pro srovnání půlka vlasů obarvená, půlka přírodní:Negativa

A teď přišel můj čas nadávání. Nesnáším křídy, protože příšerně barví!

Poté, co jsem si nabarvila konečky vlasů a vytvořila si krásné modré ombré (viz. obrázek), podívala jsem se na své dříve žluté domácí tričko a dost jsem se lekla. Samozřejmě, že bylo celé od barvy. Pak jsem se podívala na své ruce a umyvadlo a lekla jsem se podruhé. Všechno, kompletně všechno, bylo modré.

A to nejhorší: Děsně to barví! A kdo tvrdí, že křídy na vlasech zas tak nebarví, tak se plete. Stačí si na to šáhnout a máte totálně modré ruce.

Zkusila jsem to vyfénovat, aby na tom barva zaschla (žehlička se mi nechtěla ničit), nepomohlo to. Tak jsem to rozčesala (přičemž mi samozřejmě vypadalo mnoho vlasů), pak už z toho tolik barva nešla, protože skončila všechna na hřebenu a vlasy pak vypadaly takhle:


Tak jsem se naštvala, že jsem si dala vlasy prostě pod vodu a okamžitě jsem to z vlasů smyla. Takové hnusné barevné svinstvo, které pouští, ještě bych od toho měla všechno. Bohatě mi stačilo, že jsem musela několikrát mýt umyvadlo (bez přípravku ani ránu), hřeben, zem (napadala mi tam barva, když jsem se snažila rozčesat vlasy) a předeprat v ruce tričko, protože si nejsem jistá, jestli by to pračka zvládla.

A tady to vidíte: Všichni křídy na vlasy vychvalují a přitom já popíšu tolik řádků jenom negativy. U mě jednoznačně převažují negativa, i když to vypadalo dobře. Každopádně křídy na mé vlasy už nikdy! A jestli mi někdo bude tvrdit, že přeháním, tak si trhněte, takhle jsem to přesně cítila a jenom jsem to sepsala.Celkově

Školní křídy na vlasy už nikdy! Sice to vypadá skvěle a je to krásně vidět, ale kdyby to tak nebarvilo...


Moje hodnocení: 3/10
A to je pro dnešek vše. Doufám, že se vám recenze líbila, i když byla z velké části negativní.

Pokud chcete zkusit, jak by na vašich vlasech vypadala nějaká barva, můžete tímto způsobem, ale nečekejte žádný zázrak.

Pokud jste rozhodnuti a chcete změnu barvy, barevné ombré nebo melíry na delší dobu, určitě běžte do něčeho kvalitnějšího. Buďto normální barvu od kadeřnice (pozor na barvy z drogérie, je pravidlem, že vám chytnou na jiný odstín barvy, než je na obrázku a mnohdy jsou vlasy i flekaté; pokud to s barvou na vlasy neumíte, radši to nechte na kadeřnici), barevné šampony jsou také možností anebo nějaký přeliv. Existují barvy, které by měly vydržet na určitý počet umytí a postupně se vymývají - méně ničí vlasy - většinou na 6, 12 nebo 24 umytí.


Určitě napište váš názor do komentářů, případně jestli jste si někdy doma barvili vlasy a jak to dopadlo.

A já se budu těšit u dalšího článku.

Moje emailová adresa: charlottestips@email.cz

Charlotte
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Superleontynka Superleontynka | E-mail | 5. května 2017 v 19:06 | Reagovat

Jé, tenhle článek se ti povedl. Já sice o barvení vlasů neuvažuji, ale všichni o tom pořád mluví, tak alespoň nebudu úplně mimo ;)

2 Charlotte Charlotte | E-mail | Web | 5. května 2017 v 19:10 | Reagovat

Moc děkuji. Já jsem také zastáncem názoru, že přírodní barva vlasů je nejhezčí, ale ráda experimentuji, když to jde jenom na chvíli a pak smýt a vrátit se k mé pravé barvě :)

3 bramby (jake english) bramby (jake english) | 5. května 2017 v 19:18 | Reagovat

Na ,dlouhodobý' barvení použvám ,electric blue' od schwarzkop ale je celkem useless protože se po dvou umytí vymyje na zelenou. Křídy mám ,pastel' od vixen 12 ks z DM za 150 kč. Podávají se na mokré vlasy jinak nefungují. Mají tloušťku čtvrtinovou jak ta školní a dlouhá je 9 cm. Na krátký vlasy je aplikace komplikovaná a kek kořínkům se nanáší složitě. Po zafixování lakem drží jak klíště a aby vlasy nevypadaly slepeně tak se dají (trochu bolestivě) rozčesat hřebenem s velkými zuby nebo rukama. Jít s nimi do deště nebo bazénu by byla sebevražda protože po delším kontaktu s vodou začínaj pouštět. Vydrží i pár dní do tý doby, než si je umyjete a ani moc nepouštěj na polštář (s lakem, bez jsem to nezkoušela). Vřele doporučuji. Součástí balení jsou i rukavice
Foto (dva odstíny fialové a jeden modré) http://imgur.com/a/JIdsU

4 Charlotte Charlotte | E-mail | Web | 5. května 2017 v 19:52 | Reagovat

[3]: Děkuji za radu. Je pravda, že díky laku na vlasy nebude barva pouštět. Ale takový efekt, jaký vídáme na obrázcích, dívka pohazující svými krásnými křídami obarvenými vlasy, to mít bohužel nebude. Protože po nalakování nebudou vlasy pěkné a jemné, ale malinko se slepí. Z dlouhodobého hlediska to samozřejmě není nejlepší řešení, ale jinak proč ne. Ještě jednou děkuji :)

5 zuzelsa zuzelsa | 6. května 2017 v 21:35 | Reagovat

Já už mám doma od narozenin křídy na vlasy a ještě jsem je nepoužila. Někdy to musím zkusit. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama