První Máj, svátek zamilovaných

30. dubna 2017 v 15:00 | Charlotte |  Názorovky

Ahoj,
Byl pozdní večer - první máj -
večerní máj - byl lásky čas.

Kdo by neznal tyto verše. A teď schválně, kolik z vás si vzpomnělo, že je zítra 1. Máj? Anebo jinak, kolik z vás ho bude slavit? Dnešní článek nebudou rady, jak 1. Máj oslavit, spíš by to mělo být na zamyšlení, protože tento typ článků už jsem dlouho nepsala.
Pro single žádný svátek

Začnu negativně. Lidé, kteří jsou sami, samozřejmě tento svátek neslaví. Proč taky? S kým by se líbali pod rozkvetlou třešní? Se svým plyšákem?

A myslím si, že v této kategorii se nachází většina mých čtenářů. Nebudu si na nic hrát, já sem také patřím. Pro nás tento svátek jako by nebyl, 1. května bereme jako normální den s tím rozdílem, že máme volno, protože je státní svátek.
Kdo ho dnes slaví?

Asi bude minimum párů, které tento svátek slaví. Romantika totiž ve vztahu funguje prvních pár dní, někdy týdnů... Ale po letech už to není tak, že by jednou týdně připravoval jeden z partnerů slavnostní večeři při svíčkách, společnou koupel s růžemi... To je jenom v pohádkách.

Rozhlédněte se kolem sebe, kolik znáte lidí, kteří slaví 1. Máj?

Maximálně si udělají výlet, něco pro toho druhého, nějaké překvapení... Prostě to vezmou jako fajn příležitost ukázat tomu druhému, že mu na něm záleží. Ale to je vše.Líbání pod rozkvetlou třešní

A teď vážně: Žijeme v 21. století a toto už je opravdu minulost. Někomu to může přijít jako romantické gesto, ale ve většině případů si z tohoto děláme spíš srandu, než abychom to brali nějak vážně, zamilovaně, romanticky...Příležitost vyznat lásku

Jo, to je pravda. Je to dobrá příležitost, ale...

Proč čekat tak dlouho na jeden den? Proč nevyznat lásku rovnou?Spojeno s historií

Někteří možná odmítají slavit 1. Máj kvůli historii. Za komunismu to byl velmi propagovaný svátek a každý se musel zúčastnit májového průvodu (kdo se neúčastnil, měl problémy). A proto ho někteří lidé nesnášejí, připomíná jim, že museli chodit někam, kam nechtěli, poslouchat něco, co nechtěli, dělat něco, co nechtěli...
Závěrem:

Těď to vypadá, že totálně neuznávám 1. Máj jako svátek zamilovaných, ale tak to není. Jenom si myslím, že se v dnešní době neslaví nijak výrazně, už dávno pominula ta doba, kdy by po ulicích chodily zamilované páry, navzájem si do ouška šeptali: "Miluji tě," líbali se...

Je to prostě obyčejný den a mnoho lidí ani neví, že je už zítra. Možná to je škoda...Děkuji za přečtení a určitě napište do komentářů váš názor na 1. Máj.

Moje emailová adresa: charlottestips@email.cz

Charlotte
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sárčí Sárčí | E-mail | Web | 3. července 2018 v 13:18 | Reagovat

úplne že fest som si ta týmto článkom zamilovala! dobre si to napísala, o tej histórií som ani nevedela a čo sa týka tej romantiky a tak..stále sa nájidu chlapi, ktorý sa na tom podrábaju počas celého vzťahu..Poznám jedného, bohužiaľ nemám záujem o vzťah..Je to naozaj úžasný chlap a modré z neba mi nesie už dlhočízny polrok ! Ideš do favoritov!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama