Moje Velikonoce 2017

18. dubna 2017 v 15:30 | Charlotte |  O mně

Ahoj,
A je tu poslední díl mé velikonoční série. Tentokrát bych to ukončila tím, jak jsem já sama prožila Velikonoce a zároveň vám napíšu pár Velikonočních tipů na pondělí i na celé Velikonoce, jak jsem se poučila z letošních Velikonoc.

Pro ty, kteří nečetli předchozí díly, tak tady jsou:Musím začít tím, že mé letošní Velikonoce byly téměř dokonalé. Našlo by se pár drobností, které jsem úplně nevychytala, ale alespoň jsem se poučila pro příští rok. Ale celkově, když se tak nad tím zamyslím, tak jsem měla nádherné Velikonoce a všem bych je přála.


Důležité je, abyste si na Velikonocích našli něco pozitivního. Nikdy nebudete mít Velikonoce rádi, když budete myslet jenom na to, co musíte udělat a jak to bude strašné, jak se těšíte, až zkončí... Najděte si na Velikonocích něco, na co se těšíte a pak se budete těšit i na Velikonoce a užijete si je.

Je škoda, že nebylo zrovna nejlepší počasí, takže já jsem strávila volné dny v teple domova maximálně s návštěvou příbuzných a kamarádek. Docela mě to mrzí, když jsem si konečně řekla, že začnu sportovat a chodit ven... a ono mi to překazí počasí. A tomu počasí to nestačí, ono mi to bude kazit i celý tento týden.

Všechno zlé je k něčemu dobré, tak jsem měla čas na velikonoční přípravy, úklid a školu.


Velikonoční pondělí


Nikdy nevstávejte později než v sedm!

Jestliže čekáte koledníky, nevyplatí se vstávat pozdě. Já jsem si řekla: "Vstanu v půl osmé, to stačí." Vstala jsem, oblékla se a šla připravovat chlebíčky. No a než jsem je narovnala na tác, byli tu první hladoví koledníci, kteří nesnídali a měli chuť na chlebíčky a já jim neměla co nabídnout.

Poučení: Vstávejte včas!

Koledníci chodí nejvíce mezi osmou a půl desátou!

Chvíli po osmé začali chodit první koledníci. Vemte si to: dopoledne je krátké a pokud musí koledníci přejít přes celé město... těžko by to stihli, kdyby začali později.

Někde kolem deváté jich chodilo nejvíc, to snad nebylo pět minut, kdy by někdo nezazvonil. A po půl desáté se to zase uklidnilo, to už přišlo jenom pár koledníků, sem tam někdo zhruba do půl jedenácté.

A po jedenácté už jsem nemusela nikoho čekat (i když jsou tací, kteří koledují i po dvanácté), takže pak už jsem byla v pohodě a užívala si volného dne.

Poučení: Buďte připraveni od osmi do cca deseti!Připravte dostatek jídla

Zejména starším koledníkům už nejde o vajíčka a čokolády, ti se přišli ožrat a nažrat. Ok, teď to přeháním. Ti starší mají rádi, když si s hostitelkou můžou pokecat, zasmějí se spolu, hostitelka má radost, že si na ní vzpomněli a přijeli... a tito koledníci jsou nejradši, pokud dostanou panáka a můžou to zajíst chlebíčky nebo čímkoli jiným.

My jsme měli nachystané chlebíčky, jednohubky a řízky (ty jsme si předpřipravili v neděli a v pondělí jsme je jenom smažili, aby byly čerstvé a teplé), ale jinde měli skvělé perníky, muffiny, koláčky... Můžete vymyslet cokoli.

A hlavně alespoň něco připravte včas. Jak jsem už psala, po desáté už skoro nikdo nechodí, nejvíce koledníků chodí kolem deváté, tak ať jim máte co nabídnout. K čemu vám budou chlebíčky ve dvanáct?

Poučení: Čím více jídla, tím lépe! Vždycky se toho snadno zbavíte.Mašle nastříhejte v neděli

Letos jsem to vymyslela skvěle a chtěla bych vám představit můj geniální nápad, který budu uskutečňovat už každý rok.

Koledníci mají rádi, když dostanou stužku. Nakupte si barevné stužky a v neděli nastříhejte od každé barvy cca 5 (u některých barev mi to nestačilo). Já sama jsem koledníkům ukazovala nepoužité nenastříhané stuhy, aby si mohli vybrat barvu a potom jsem od konkrétní barvy vzala již ustřiženou stužku a rovnou jsem mohla vázat. Nemusela jsem se zdržovat stříháním a věřte mi, hodně to pomůže. Zejména když k vám přijde deset lidí najednou a vy jim všem máte uvázat stužky. Také už nedělám mašličky, nikdo je už neváže, zdržuje to a nevydrží to. Sice to je hezké, ale k čemu?

Poučení: Připravit stuhy předem, v pondělí už jenom vázat, nestříhat!


Co komu dát?

Měla jsem malinko dilema z toho, co vlastně moji spolužáci chtějí. Takže...

Školkové děti: Sladkosti, čokolády

Školní děti: Sladkosti, čokolády, vajíčka, stuhy

Puberťáci (nad 15): Stuhy, jídlo, chlast

Dospělí: Jídlo, chlast, pokec

Neplatí to pro všechny stejně, vždycky se najdou výjimky. Někteří moji spolužáci jsou nadšení, když dostanou čokoládičku nebo krásné ručně malované vajíčko. A jiní to berou jako slušnost vzít si to, když to hostitelka nabízí, ale radost z toho nemají. Ale tak, jak jsem to napsala, to zhruba obecně platí.

Poučení: Pro skoro dospělé kluky vajíčko opravdu ne. A mladší kluci zase nemají radost z chlebíčků.A jak by mělo Velikonoční pondělí vypadat?


Podle mě by nemělo být hlavním cílem pořádně vyšupat holky tak, aby je to co nejvíce bolelo. Já to nesnáším a myslím si, že ty pomlázky by měly být už jen tak jako a měl by tam být jenom náznak - tzn. párkrát mírně bouchnout tu holku přes zadek, ale tím by to mělo končit. Rozhodně žádná krev, nejsme ve středověku!

Určitě bych chtěla, aby se Velikonoce slavily všude a je mi líto, že někde tato tradice úplně zmizela. Je jasné, že v nějaké panelákové čtvrti Prahy asi těžko bude někdo obcházet panelák - byt po bytě. To je něco jiného než zvonění a chození od domu k domu. Ale je mi to líto, že se tento nádherný kouzelný den slaví jenom někde. A že tato tradice pomalu ale jistě mizí.

Já beru tento den jako skvělou příležitost, kdy uvidím kluky. Kdy si na mě ti kluci vzpomenou a zajedou mě navštívit. Kdy si můžeme v klidu popovídat... A (bude to vypadat sobecky) mám je pro sebe, jsem tam jenom já jako holka s partou kluků a ti všichni se dívají na mě a na chvíli jsem středem pozornosti. Ne všechny holky to mají rádi - já jenom v přiměřeném množství. Prostě je to takové neoficiální setkání s klukama, pokecání si, zasmání se společně... Přála bych všem, aby poznali tu skvělou atmosféru Velikonoc.

A to je konec dnešního článku. Letošní vejce jsem bohužel nevyfotila, ale když budete chtít, můžu sem dát fotky vejdunků, které jsem letos malovala na způsob normálních barvených vajec.

Moje emailová adresa: charlottestips@email.cz


Těším se u příštího článku.

Charlotte
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 TerryMay TerryMay | Web | 19. dubna 2017 v 18:59 | Reagovat

V našem okolí Velikonoce už pomalu mizí,tedy ano slaví se tím,že se připravují,jídla a barví se vajíčka,ale moc lidí nechodí.Musím se tedy přiznat,že mě to ani moc nevadí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama