Problémy: Menstruace

29. března 2017 v 6:00 | Charlotte |  Problémy

Ahoj,
je tu další článek, mnohokrát slibovaný, ze série Problémy. Tentokrát to bude to, co my všechny dospívající slečny i dospělé ženy velmi dobře známe a to menstruace.Série Problémy je série článků, v nichž píšu malinko s nadhledem. Proto buďte schovívaví ke článku, berte to také s nadhledem pro pobavení.


1. Bolest břicha, křeče

Dá si nohu před nohu. Po pár sekundách ji začne bolet břicho, tak se ještě více shrbí a vymění si nohy. Nepomáhá to. Otočí se na bok. Lehne si, chytne se za břicho a zkouší masírovat. Nic. Pořád to strašně bolí.

Holky, vy, které nemáte problémy s bolestí břicha, tak vám upřímně gratuluji. Pro vás je menstruace téměř procházka růžovým sadem, jenom si vyměníte vložku či tampón a máte vystaráno.

Ale vy, které trpíte stejně jako já na bolesti břicha, občas i křeče, máte menstruaci horší. Sama to znám, člověku je blbě, nic nemůže nebo také nechce pořádně dělat, má špatnou náladu, protože ho bolí břicho...


Řešení:
Těch řešení není mnoho, ale většinou fungují léky. Ibalgin, Paralen, Nurofen

Teplý čaj s medem nebo bylinkový čaj je sice spíš pro dobrý pocit, ale proč ne.

Sprcha + na teple vyhřáté posteli pod peřinou. Když je bolest opravdu hodně zlá, není od věci zůstat na jeden den doma, osprchovat se a lehnout si do postele. Teplo udělá břichu dobře, věřte mi.

Hřejítka na ruce. Sama jsem to ještě nezkoušela, ale pár holek s tím má dobré zkušenosti, že jim to pomáhá. Tak proč ne, ani to není příliš drahé a dá se to použít, kolikrát člověk chce.2. Krev, krev, krev... všude samá krev

To si říkám nejčastěji v prvních dnech mé menstruace na záchodě. Přijdu na záchod, podívám se na vložku, setřu z povrchu krev toaletním papírem... A hned si začnu stěžovat, že je všude krev. Na toaleťáku, na vložce, na mých prstech... prostě všude samá krev!

Řešení:
Žádné není. Krev k menstruaci patří. Alespoň máte záruku, že je menstruace v pořádku.3. Sakra krámy!

Znáto to? Když si to nepočítáte nebo vás menstruace překvapí o pár dní dříve... Prostě jdete na záchoda zjistíte, že jsou kalhotky od krve. Anebo ráno, probudíte se a krvavý flek na kalhotkách i prostěradlu. Ne příliš hezký pohled.

Řešení:
Počítat si dny. To je asi to nejlepší řešení, vést si menstruační kalendář a vždy si tam zapsat konec menstruace. Menstruace se většinou opakuje v pravidelných intervalech, takže pak si stačí jenom vypočítat, na kdy vám to vyjde a zaznačit si datum v kalendáři. Pak budete připravené.

Intimka je také způsob řešení. Sice nezadrží všechno, ale po dobu, kdy nebudete o menstruaci vědět, než zjistíte, že ji máte, vám může dost pomoci. Alespoň něco zachytí a neskončí všechno na kalhotkách.


4. Ach ty emoce

"S dovolením," ozve se můj spolužák.
"Ježiš tak chvíli počkej, ne?" odseknu.
"Ty máš zase náladu..." konstatuje můj spolužák a já mám sto chutí mu jednu vrazit. Proč?

Nechci tu psát o tom, proč se tyto věci dějí, to si můžete najít kdekoli a navíc, co bych napsala do příštího článku na téma menstruace?

Mnoho z nás to zažívá, při menstruaci se chováme nepřiměřeně, nevlídně k ostatním, všem za všechno nadáváme, svalujeme na ně vinu, nemáme chuť si s někým povídat a už vůbec nám vadí, když nás někdo slovně pošťuchuje. Ne u každého je menstruace v ohledu emocí znatelná, ale některé holky jsou dost nevlídné v době svých dní.

Řešení:
Máte? Neváhejte a napište ho do komentářů.

5. Zase vyměnit vložku/tampón

Věc, která mě po pár výměnách začne dost vytáčet. Pořád se musí měnit vložka nebo tampon. Po čtyřech hodinách maximálně v době silné menstruace, maximálně po šesti hodinách v době slabšího krvácení.

Pořád je to to samé dokola, přijdu na záchod, rozbalím novou vložku, tu starou vyhodím...
Po čtyřech hodinách: Přijdu na záchod, rozbalím novou vložku, tu starou vyhodím...
Nuda.

Řešení:
Tohle bohužel k menstruaci patří a i když se některé firmy chlubí tím, že jejich produkty vydrží více hodin bez výměny, nedělejte to a vyměňujte si vložky či tampony pravidelně po těch cca 4-6hodinách. Jinak riskujete zánět, bolesti, nemoci... A to může být mnohdy dost nepříjemné.


6. Nemůžu plavat

Zase menstruace. A to je venku krásných 30°C, člověk by si šel hned zaplavat, ale já budu dřepět doma kvůli menstruaci!

Řešení:
Tampóny. To je asi jediné a ideální řešení, ale... Ne každému jsou tampóny příjemné, znám pár holek, kterým jsou tampóny dost nepříjemné a tak je nepoužívají. Je to volba každé z nás, pokud chceme, tak prosím.


A máme tu konec dnešního článku. Snad jste si ho užili, třeba jste se i pobavili... A uvidíme se zase příště :)

Moje emailová adresa: charlottestips@email.cz

Charlotte
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anonym Anonym | 7. dubna 2017 v 19:24 | Reagovat

Nojo, to známe. Nejlepší je, když bydlíš na vesnici a v neděli dojdou vložky :D. Jinak super článek!

2 Charlotte Charlotte | E-mail | Web | 7. dubna 2017 v 19:27 | Reagovat

[1]: Děkuji za komentář. Já jsem měšťan s velkou zásobou vložek (kupujeme mnoho balení najednou, když je sleva), takže tohle neznám :)

3 Marťa Marťa | 28. dubna 2017 v 21:05 | Reagovat

Mně s bolestí břicha pomohly orientální tance....dřiv neskutečné bolesti a teď o tom ani nevím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama