Smolíkovi

26. února 2017 v 20:00 | Charlotte |  Divadelní představení

Ahoj,
je to asi měsíc a půl, co jsem byla na divadelním představení a to na Smolíkovi. O toto představení je velký zájem, skoro nebyly lístky, ale nakonec jsme je sehnali a jsem za to moc ráda. Protože toto představení je vážně super a pokud seženete lístky, neváhejte a běžte se na něj podívat, protože to za to stojí.Dneska jsem si připravila recenzi na toto představení.

Představení je uděláno na motivy známého maďarského animovaného seriálu Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka, který jsem jako dítě naprosto zbožňovala a doteď znám všechny díly skoro na zpaměť.Děj


Celý příběh začíná tím, že rodina Smolíkových slaví 25. výročí jejich svatby a děti (Ládínek a Týna) jim připravili překvapení. Ládínek vezme svoje rodiče na střechu, odkud pořádal lety do vesmíru se svou raketou Guliver 5, aby jim předal svůj dárek, protože ho má schovaný právě tady. Ovšem doktor Halíř (jejich soused, který bydlí pod nimi a náhodou šel se Smolíkovými na střechu) objeví svou věc, kterou si od něho rodina Smolíkových půjčila a nevrátila (něco jako kompresor) a tím nafoukne kosmickou raketu. Všichni ji hned zkoumají a omylem zmáčkou tlačítko pro start a tak do vesmíru vyletí Ládínek, sestra Týna, rodiče Gábi a Pepa, doktor Halíř, Ládínkův pes Zorro a Týnina kočka Žofka. Přistanou na planetě, kde všechno nasvědčuje, že je podobná Zemi, ne-li totožná. Ale není to jen tak a po chvíli zjistí Ládínek komplikace...Osoby a obsazení

Gábi Smolíková: Eva Holubová
Pepa Smolík: Bob Klepl
Týna Smolíková: Jana Stryková / Michaela Váňová
Ládínek Smolík: Václav Jílek / Jan Meduna
doktor Otto Halíř: Jiří Ployhar
pes Zorro: Radim Madeja
kočka Žofie: Michaela Váňová / Eliška HanušováRecenze


A teď co se mi líbilo a nelíbilo.

Výkon herců byl bombastický. Holubová, Klepl... skvělí. Ployhar to zahrál tak skvěle, že jsem ho doopravdy nesnášela a přesně takový pocit jsem z něho měla i v tom seriálu. Prostě skvělý herec. O Jílkovi a Strykové není nutno se zmiňovat, ti byli též skvělí stejně jako i ostatní herci.

Co nechápu, jak udělali, byli scény, kdy tam byl třeba Zorro a Žofka dvakrát, prostě dva lidi převlečení za zvířata. Jenomže herců tam hrálo jenom těchto 7 (na konci se ukláněli) a každou chvíli se někdo z nich objevoval na scéně, takže jak se sakra stihli tak rychle převléknout?!?

Celá scénografie byla taktéž dokonalá. Moc se mi líbilo, jak přímo na pódiu nafoukli a na závěr i vyfoukli kosmickou raketu Gulivera 5. Také ostatní rekvizity byly super, bylo jich tam tak akorát, aby tím vytvořili dané prostředí a atmosféru a nebylo toho přehnaně mnoho ani příliš málo.

Další, co se mi moc líbilo a musím to zdůraznit, jsou písničky. Všichni herci samozřejmě uměli zpívat a zpívali na živo, každý svou barvou hlasu, svým stylem... takže to dohromady vyznělo velmi zajímavě. Písně byly pěkně udělané, úvodní píseň i s tanečkem dokonce zpívali jak v češtině, tak i v originálním jazyku v maďarštině (což pro nás čechy znělo velmi komicky).

A co se mi nelíbilo? Moc toho není, ale přece jenom.

Úplně na začátku Ládínek s Týnou chvíli mluvili na mikrofon a chvíli ne. Jenomže v jedné větě. Bylo to naschvál udělané, jenomže na ten mikrofon to bylo velmi silné a bez něho slabší, takže než se člověk přeorientoval na tišší řeč, uniklo mu trochu textu. Ale to je taková drobnost.

Celkově


Celé divadelní představení bylo velmi pěkně udělané.

Věková kategorie: Děti cca od 6let

Určitě doporučuji. Bohužel je velký problém sehnat lístky, ale kdybyste chtěli jít do divadla a nevěděli kam, určitě zkuste sehnat lístky na toto představení, stojí to za to.


Moje hodnocení: 9/10A pro dnešek se s vámi loučím. Od teď, po návratu z hor, se budu snažit opět vydávat články pravidelně tzn. několikrát do týdne. Témata mám už připravená, jenom je dozpracuji a vydám :)

Charlotte
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kocka perska Kocka perska | Web | 4. března 2017 v 17:34 | Reagovat

U nás to bylo v prosinci, bohužel jsem se tam kvůli škole nedostala a popravdě si myslím, že ani lístky nezískala. Předprodej byl v říjnu a asi by nečekali tak dlouho. Jednak hezky napsaná recenze.=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama