Tipy jak oslavit vysvědčení

31. ledna 2017 v 21:30 | Charlotte |  Rady a tipy

Ahoj,
jelikož jsem si všimla, že máte rádi rady a tipy, rozhodla jsem se opět něco napsat do této rubriky. Tentokrát to bude něco, co souvisí s dnešním dnem a také s pátečním volnem, které je snad na všech školách. Dnes jsem si pro vás připravila pár tipů, jak se dá oslavit vysvědčení.Většina z vás školou povinných (já už mám školu dobrovolnou, mohla bych jít místo školy makat) dostala dnes vysvědčení. A také většina z těch, kteří jsou jako já střední školou nepovinný. Určitě je vaše vysvědčení krásné, ať už to je podle vašich představ, nebo by se něco dalo vylepšit. Ale každé vysvědčení se musí oslavit jako znak toho, že jste přežili půl roku ve škole a snad se i něco naučili.


Pochvala
Nejlepší je, když vás pochválí rodiče, dodá vám to totiž hrozně moc sebevědomí. A také budete mít důvod, proč se učit příští pololetí, abyste byli zase pochváleni.

Sama si moc dobře pamatuji, když jsem předloni touto dobou měla 4 dvojky. Nebylo to tím, že bych byla hloupá nebo tak něco, jenom jsem prostě byla líná a neučila jsem se. Rodiče nebyli zrovna nadšení (zvykli si na mé samé jedničky) a vytkli mi, že to mám z toho, že se vůbec neučím. A že se tedy začnu(!) učit v příštím pololetí a ty známky si vylepším! Byla jsem z toho velmi smutná a zklamaná, to, že ty známky nejsou pěkné kvůli mé lenosti, jsem věděla i bez kritiky ze strany rodičů. Proto jsem vřele uvítala telefonáty babiček, které mě (jako ostatně vždy) pochválily, přece jenom jsem jejich nejoblíbenější vnučka, a dodali mi sebevědomí tím, že mi řekly, ať si z toho nic nedělám. To mi moc pomohlo. Proto je pochvala tak důležitá.

Každá pochvala je dobrá, ať už vás pochválí sourozenci, učitelé, přátelé... prostě kdokoli.

Nezapomeňte i vy chválit ostatní, ať už jsou to spolužáci, kamarádi nebo sourozenci. Oni si to zaslouží, také museli dát škole nějaký ten čas.A teď už k tématu: Co podniknout?

1. Cukrárna

Neboli klasika, která nikdy nezklame.

Bohužel píšu tento článek asi poněkud pozdě, protože do cukrárny se chodí většinou ten den, kdy se vysvědčení dostane. To nevadí, třeba příští pololetí...

I když víte, že sladké není příliš zdravé, jednou za čas to nevadí. Přijde mi jako dobrá možnost jednou za půl roku si zajít do cukrárny na pohár nebo zákusek a nechat tam nějaké ty penízky. Zasloužíte si to. A tělo se pro jednou pro příliš vysokou dávku cukrů a sacharidů nezblázní.


2. Dobré jídlo

Když se řekne dobré jídlo, vybaví se mi pizza (už se mi na ni sbíhají sliny). Ale každému se může vybavit něco jiného, jde jenom o to, co má ten člověk rád. Proto si zajděte nějam na slavnostní večeři nebo jiné jídlo... ale stačí, když si vaše oblíbené jídlo připravíte doma.

V den vysvědčení se neomezujte, klidně si dejte tabulku čokolády, jestli na ni máte chuť. Vždyť vysvědčení je jenom dvakrát ročně, tak proč to pořádně neoslavit?

Můžete přidat i šampaňské (pro mladší asi spíš dětské) nebo jiný nápoj, který máte rádi. Je to váš den, tak si ho pořádně užijte.
3. Kino

A proč ne? Podíváte se na film, dáte si u toho popcorn a colu, pokecáte s kámoškou... kino mi připadá jako dobrý nápad.

I já se možná budu chystat do kina (na horor) na Kruhy. Jinak z toho, co teď dávají v kině, se mi líbí Kráska a zvíře s Emmou Watson v hlavní roli (neviděla jsem, ale mohlo by to být dobré), český nový film Miluji tě modře, Místo u moře, Pasažéři (skvělé recenze, určitě běžte), Padesát odstínu temnoty (kouzlu tohoto filmu jsem nikdy nepropadla, toť můj názor), česká komedie Všechno nebo nic

A pro mladší: LEGO® Batman film, Psí poslání, Zpívej

Těch filmů je mnohem více, ale záleží na tom, co dávají v nejbližším kině od vašeho bydliště.4. Nakupování

Proč si neudělat radost nějakým dárečkem? Pokud bydlíte v menším městě nebo ve vesnici, můžete si udělat výlet do nějakého většího města s obchodním centrem a tam si nakupovat třeba celé odpoledne.

Kupte si, co chcete, tento den patří vám a vy byste měli dostat odměnu v podobě něčeho, co chcete.

Klidně můžete vzít s sebou kamarádku a nakupovat společně.5. Dárek

Když nevíte co by, určitě máte nějaké přání. A proč nepoprosit rodiče, aby vám ho splnili a něco vám třeba koupili, dali, umožnili...

Může to být hmotná věc, třeba knížka, oblečení, líčidla, diář... nebo nějaká aktivita... prostě cokoli, na co si vzpomenete (a bude to uskutečnitelné, reálné a za rozumné peníze).6. Adrenalin

Prostě něco jedinečného.

Mně to dneska už moc nemyslí, ale vy určitě přijdete na mnoho věcí, co byste chtěli zkusit. Může to být třeba let balónem, motokáry, nějaký kurz (pletení, pletení košíků, vyšívání, zpěvu, hry na nástroj, cizího jazyku...)... prostě něco jedinečného a zajímavého.7. Zimní sporty

Teď když je zima a hlavně sníh, byla by škoda nepodniknout nějaký ten zimní sport. O tom už jsem také psala článek: 10 aktivit ve sněhu, takže to nebudu víc rozebírat.

Rozhodně si myslím, že to je skvělá volba a nějaký ten zimní sport by určitě neměl v tomto týdni ve vašem programu chybět. Stačí jít jenom ven, postavit sněhuláka, vyválet se ve sněhu... nemusíte jít lyžovat.8. Party

Pokud vám už bylo patnáct, můžete navštívit nějakou tu diskotéku. Já sama nejsem moc velký fanoušek diskoték, ale pokud rádi tančíte a vyberete si nějakou, kam se lidi nechodí ožrat a hulit, pak je to v pohodě. A když tam půjdete s kamarády, věřím, že si užijete spoustu zábavy. Jinak o diskotéce jsem psala docela zajímavý článek před půl rokem: Diskotéka, ano nebo ne?

A jestli vám nebylo ještě patnáct? Nebo se vám nechce na klasickou diskotéku plnou kouře, příliš hlasité hudby, mála pití, vysokoškoláků s jediným cílem... můžete si udělat party s kamarády. Pokud máte radši menší skupinku lidí, pozvěte jenom jednu nebo dvě kamarádky a udělejte si pořádný dívčí mejdan, ale můžete zorganizovat i větší akci pro víc lidí třeba spojenou s přespáním.

Prostě buďte s lidmi, které máte rádi a s nimiž je vám dobře.9. Odpočinek

A to je to úplně nejdůležitější. Je jedno, jestli jste celý půlrok tvrdě makali, dřeli a učili se, nebo jste školou jen tak procházeli s minimálním učením se... Každý potřebuje odpočinek. Alespoň jeden den, kdy nebudeme muset myslet na školu, učit se, dělat cokoli do školy... prostě se zpamatovat a zotavit se po prvním pololetí.

Nechápu, kterej kretém (pardon za tu nespisovnou češtinu) vymyslel, že se zítra a pozítří budeme normálně učit a už se bude zkoušet a psát testy na nové pololetí! Vážně nechápu. My také potřebujeme odpočívat a ne se hned po rozdání vysvědčení začít učit a makat ve škole, jako dosud. Proč nám nemohli dát volno od středy do pátku, vždyť si to zasloužíme! Ale ono ne, my nemůžeme zameškat dva dny navíc, my se musíme učit (i když je všem jasné, že tyto dny budou učitelé tolerantnější a nic moc se neudělá).

Rozhodně si užijte páteční volno a hlavně nedělejte nic spojeného se školou! Prostě si na jeden den odpočiňte, relaxujte, dělejte to, co vás baví!

Přeji vám hezký zbytek večera a krásný zítřejší vstup do nového pololetí, nejlépe začatý krásnou jedničkou.

Určitě je vaše vysvědčení moc pěkné, buďte na něj hrdí. Za tu dřinu (ranní vstávání a několik úmorných hodin sezení ve škole) to stojí. Proto si dnešní den jaksepatří užijte a užijte si i zasloužené páteční volno.

Charlotte
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama