Škola v lednu, jak to zvládnout?

12. ledna 2017 v 17:15 | Charlotte |  Škola

Ahoj,
jistě všichni víte, že před týdnem začal leden a to znamená mnoho testů ve škole, aby měli učitelé co nejvíce známek, které nestihli pochytat předtím a mohli vám dát výslednou známku.

V dnešním článku se vám pokusím poradit pár věcí, které vám ulehčí školu v lednu.1. Učit se průběžně
Rada nad zlato, ale teď už je na to docela pozdě.

Já jsem byla zrovna včera zkoušená z fyziky - absolutně jsem to nečekala. Ale jelikož už chybělo málo lidí dozkoušet a já jsem tam měla o známku méně, než většina třídy a také ty známky nebyly nejhezčí, už od prosince jsem si říkala, že by mě mohl učitel vyzkoušet. A tak jsem se na látku podívala vždycky na čtvrt hodiny před hodinou fyziky, kdyby mě náhodou vzal k tabuli. Takto jsem se učila víc než měsíc, po kouskách, a hodilo se mi to. Díky tomu jsem nedostala špatnou známku.

Opravdu to pomáhá a to stačí třeba jenom 5 minut denně.2. Určit si priority
Pokud nejste vyloženě šprti, kteří se učí od rána do večera a také chcete mít volný čas na chillování (moje oblíbené slovo, v překladu z němčiny znamená odpočívání) a testů ve škole je mnoho, z každého předmětu minimálně jeden, nemáte šanci zvládnou se na všechny 100% naučit.

Určitě není na škodu barevně si ve svém diáři zatrhávat důležité přeměty a testy (zkoušky), na které se musíte víc učit, protože vám na nich závisí známka na vysvědčení.

Musíte si prostě určit ty důležité předměty, testy, které ovlivní vaši známku a na ty se zaměřit a učit se na ně víc.3. Rozvrh - pokud vám to pomáhá
Udělat si rozvrh, kam si napíšete, co se kdy budete učit, také není od věci. Mně třeba to vůbec nepomáhá, protože to prostě nedokážu dodržet a navíc bych ztratila mnoho času jenom přípravou rozvrhu.

Prostě si napište, který den se od kdy do kdy co budete učit a pak to dodržujte.4. Nejprve povinnosti, potom zábava
Důležité je, abyste neudělali to, co já v sobotu. Říkám si: "Mám toho na příští týden dost, musím se učit!" Opravdu jsem si otevřela ten sešit Základů společenských věd, ale tím to skončilo. Pak jsem šla vydat článek, napsat další, číst si, podívala jsem se na film, zkoukla, co nového ve hrách, kde mám účet a nic nedělala. Takto probíhala moje sobota a teď mám docela zpoždění a nic nestíhám. Protože jsem sobotu proválela.

Je důležité, abyste se doopravdy studiu a učení věnovali a neodcházeli od toho. Opravdu, dělejte to třeba metodou odměn - když se naučíte stránku v sešitě, můžete si dát kostičku čokolády. A takto, dokud se to nenaučíte.5. Vymyslete si funkční způsob
Co vám tady budu něco radit, když vám to třeba vůbec nepomůže. Každý z nás má nějaký způsob, jak toto období ve škole zvládnout se skvělými známkami. Tak ho použijte, ten váš způsob.6. A to nejdůležitější: Relax
Nezapomeňte relaxovat a odpočívat. Vymezte si minimálně jeden den v týdnu, kdy nebudete dělat vůbec nic do školy a budete si užívat. Je jedno jak, jestli s knížkou v ruce, s jídlem a filmem nebo půjdete za kulturou, sportovat... vůbec nejlepší mi připadá jít někam ven do sněhu, když už konečně po těch letech je mnoho sněhu. Tak ať si ho pořádně užijeme.

Z neustálého učení by vám bylo jenom špatně. A pokud vás z učení bolí hlava, neznám nic lepšího, než se jít na půlhodinky projít a provětrat se na čerstvém vzduchu.Tak ať přečkáte toto období ve zdraví. Nedivte se, že příští týdny vyjde méně článků než obvykle, i já to mám ve škole horší.


Na závěr bych se chtěla omluvit, že jsem dlouho nevydala článek, tento článek mám napsaný už asi týden, ale tento týden byly ve škole samé testy a zkoušení, dohánění známek a vylepšování známek a dalo mi to dosti zabrat. Jinak pro info, plánuju vydat článek o víkendu, to určitě něco čekejte a pak možná příští týden v pondělí... dál se uvidí.

Charlotte
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama