Recenze: Sex noci svatojánské

19. ledna 2017 v 20:15 | Charlotte |  Divadelní představení

Ahoj,
dneska jsem si pro vás připravila článek hodnotící divadelní představení Sex noci svatojánské, které hraje Divadlo pod Palmovkou. Doufám, že si článek užijete a třeba se i inspirujete pro divadelní představení, kam byste se mohli jít podívat.O čem to je?

Tato divadelní hra začíná na zahradě dvou manželů, vynálezce Andyho a jeho ženy Adriany. Vedou spolu šťastné manželství, ovšem už půl roku jim to neklape po sexuální stránce, vždycky toho musí nechat dřív, než by k něčemu došlo. Andyho to štve hlavně kvůli tomu, že jeho kamarád lékař Maxwell si užívá s každou a Andy se svou ženou z nepochopitelného důvodu nemůže. Když přijede k manželům na návštěvu Adrianin bratranec Leopold se svou okouzlující snoubenkou Ariel, začne se Andy chovat jinak a vyhýbá se Adrianiným otázkám na Ariel. Do příběhu se ještě zamotá šestá postava Dulcy, ošetřující mladá lékařka a nová přítelkyně doktora Maxwella. Na povrch vyplavou stará i novější tajemství a všechno se začne trochu komplikovat, protože tyto tři páry dohromady... to nevěští nic dobrého.


Historie:

Tato divadelní hra vznikla podle stejnojmeného filmu a v České republice se hrála v mnoha divadlech a městech od roku 1993 a hraje se do současnosti.

Film vznikl v roce 1982 a je inpirován slavnou hrou Sen noci svatojánské Williama Shakespeara, Úsměvy letní noci švédského tvůrce Ingmara Bergmana i slavnými impresionistickými obrazy Výlet do přírody či Snídaně v trávě.


Komu bych doporučovala?

Už podle toho názvu je vám asi jasné, o čem se bude v této hře mluvit. Ne, že by tam šlo jenom o sex, ale je to jedna z hlavních myšlenek v této hře a na milostných vztazích tato hra celá stojí.

Proto bych to nedoporučovala dětem mladším (řekněme) 12let, protože by nemusely pochopit všechny narážky a vtipy a také to pro ně může být v tak nízkém věku nevhodné.

Ale jinak si myslím, že žádné omezení není, šla na to i naše češtinářka - paní téměř důchodového věku, která se obléká a mluví solidně, celkově je taková elegantní dáma... a také se jí to líbilo.

Doporučuji všem, kteří mají rádi zábavu, srandu, rádi se baví a chtějí upravenou klasiku.


Klady

Co se mi líbilo, je určitě vtipné podání této hry.

Excelentní výkon herců, byli opravdu skvělí, hlavně hlas Dušana Sytka byl naprosto boží.

Vtipy v této hře byly také jedinečné a docela dost jsem se nasmála.

Kulisy musím také ocenit, za jak krátkou dobu stihli přestavit jeviště. Spolu s tím... byla tam kulisa domečku a na ní ze předu takové to, jak na tom rostou růže, břečťan... No a když si tam někdo na to stoupl a zavěsil se na to, tak to s ním napůl spadlo... prostě bomba!


Zápory

Moc jsem jich nenašla, ale...

Občas mi přišlo, že to je vtip za každou cenu. Jako jo, byly dobrý, ale někdy už to bylo moc.Celkově:

Rozhodně doporučuji, pokud budete chtít na nějaké divadelní představení, toto je opravdu moc povedené.


Mé hodnocení: 9/10A to je pro dnešek konec, jinak nevím, co stihnu o víkendu... ale do pondělka by se měl snad alespoň 1 článek objevit. Témat mám mnoho, chybí mi čas na zpracování.

Charlotte
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 19. ledna 2017 v 20:42 | Reagovat

To je dobrý! Místo Noc svatojánská to je Sex noci svatojjáncké. Skvělý nápada. Já jsem osobně pro aby bylo v přestaveních vtipy za všechnu cenu.

2 Charlotte Charlotte | Web | 19. ledna 2017 v 20:51 | Reagovat

[1]: Moc děkuji :) To představení bylo opravdu super, kdybys ses někdy sháněla po nějaké kultuře, určitě doporučuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama