Plánování a rozvrh dne?!?

29. ledna 2017 v 18:00 | Charlotte |  Volný čas

Ahoj,
dnes tu pro vás mám článek... tak trochu vysvětlující článek. Prostě jsem přemýšlela a dobrala jsem se k tomu, že mnohdy plánování naopak škodí místo toho, aby pomohlo.Já pořád něco slibuji. Slibuji, že zítra vyjde článek, že tento týden vyjde článek, že o víkendu vyjde článek... no a pak je ten den a já si říkám: "Kruci, musím to dopsat."

Tady nejde o to, že bych neměla čas nebo nápady, já jsem prostě líná a když se mi nechce psát, tak prostě nepíšu. Občas mám dny, kdy se mi chce psát třeba jen o určitých tématech, nebo kdy se mi chce pouze rozepsat článek a nedodělat ho. A takto mám rozepsaných mnoho článků, mnoho dalších témat mám napsaných jenom někde jinde, ale dotáhnout článek do konce mi dá velký problém. Jsem prostě typický sangvinik, mnoho nápadů (+), ale nezvládnu je dodělat (-).

Někomu pomáhá, když si naplánuje věci, co chce kdy udělat a pak si je odškrtává v seznamu, že už jsou hotové.

Já to vídám ve filmech, v knížkách, u spolužáků i u kamarádků a i já sama jsem se mnohokrát pokusila udělat si seznam a plnit ho. Ale nikdy mi to nevyjde a až teprve díky "pravidelnému" psaní článků jsem pochopila proč.

Já prostě dělám věci podle toho, jestli na ně mám nebo nemám náladu. Když se mi prostě psát nechce, tak nepíšu. Když se mi chce psát, tak napíšu třeba tři články najednou i s obrázky. Když se mi nechce učit, tak se neučím, ale někdy mám zase náladu, že mi učení nevadí.

A takto to funguje i s jinými věcmi, třeba s oblékáním. Na sebe si beru takové oblečení, na které mám zrovna náladu. Pokud si chci vzít obyčejné tričko s krátkým rukávem a mikinu, tak si to prostě obleču, i když vím, že ten den jdeme do kina na film. Když chci naopak stylový svetřík a jednobarevné džíny se zajímavým vzorem a kabelku k tomu, také si to obleču, i když jdu třeba bruslit.

Nevýhodou je, že někdy není možné oblékat se podle nálady. Například pokud jdu na sníh, asi si nevezmu svetřík, šperk a kozačky. Nebo do divadla nebudu nosit otrhané džíny, vytahané tričko a mikinu s nápisem. Ale třeba i v zimě, když je sníh, tak si prostě nemůžu vzít své oblíbené botasky nebo v parném létě si těžko budu brát kotníčkové boty.

Bohužel nevýhody má i moje dělání věcí podle nálady. Při psaní článků je to jedno, ty píšu ve svém volném čase, protože chci. Ale pokud píšeme další den test, musím se na to prostě naučit. Nebo udělat referát, který mám další den prezentovat. A to bohužel nejde odkládat na dobu, kdy na to budu mít náladu.
Je mnoho lidí, kterým pomáhá, když si rozvrhnou činnosti, co musí který den udělat, co by chtěli udělat, co můžou udělat... Někdo si k tomu dokonce píše i hodiny, od kdy do kdy se dané činnosti bude věnovat. Ano, mnoha lidem to pomáhá a proto je rozvrh radou pro ty, kteří netíhají nebo mají jiné problémy, třeba s učením (rozvrhnou si kdy se budou co učit a kdy budou mít pauzu). Ale ne každému to pomáhá.
Pak jsem tu já, která nesnáší rozvrhy a předem stanovené věci. Možná to mám v rodině, ale výsledek je takový, že si věci plánuji maximálně několik dní dopředu. Víc dopředu to neřeším, ona se situace nějak vyvine sama. A to, co bude za měsíc nebo dokonce za déle, to je ještě daleko, tak proč to řešit teď?

No to je můj lajdácký přístup...

Každopádně mně žádné rozvrhy nevyhovují nebo věci, které musím udělat. Já prostě dělám věci tak, jak já chci, jak se mi hodí, jak se mi chce. Občas udělám to, občas zase něco jiného.

Nevýhodou je, že se někdy nedokážu k něčemu donutit a kdybych to nemusela udělat, nebylo by to nikdy. Třeba bych se nikdy nenaučila letopočty v dějepise, latinské názvy v biologii, slovíčka v cizích jazycích (no, to asi ano). Prostě by mě to neposouvalo dál.

Člověk nemusí mít rozvrh, stačí jenom několik bodů, které chce splnit. Nějaké povinnosti, výzvy, činnosti... něco, co člověka posune dál, donutího něco dělat a tím pádem se i v dané činnosti zlepšovat. A to je velmi důležité.
Co jsem tímto článkem chtěla říct? Vlastně ani nevím, jsou to jenom myšlenky, které mě právě teď napadly. Chtěla bych sdělit, že v žádném případě se nezvládnu přemoct a vydávat články každý den. Prostě budou nepravidelně, občas den po sobě, občas týden po sobě... Rozhodně chci ale zůstat na čísle zhruba 15 článků měsíčně.

Na co se můžete těšit?
Už mám skoro dodělaný článek o kamarádství (ale trochu jinak, než jak byste čekali), stačí jenom posledních pár odstavců textu a obrázky... ale kdy to dodělám těžko říct.

Pak jsem byla na dalších divadelních představeních, takže budou recenze.

Dále mám opět přečtených několik knížek, tudíž další recenze na knížky.

Také bych chtěla ještě doplnit něco k lyžáku, předchozí článek, kdybyste chtěli něco vědět, něco, o čem bych měla napsat, tak pište do komentářů.

A dlouhodobě připravuji jeden beauty článek s barvením vlasů, ale to je opravdu hodně dlouhodobé.No a na úplný závěr:
Vytvořila jsem dotazník a dopnila ho ještě o další. Odkaz na ten hlavní dotazník najdete v Menu pod nadpisem Profil, kdybyste ho někdy hledali. Prosím, aby ho vyplnili jenom ti, kteří opravdu sledují a čtou můj blog +/- pravidelně, moc mi to pomůže zlepšit blog i články a zjistit, co byste na mém blogu rádi.
A když už jsem u toho plánování neplánování... na blogu Diary Of Crazy Unicorn vyšel rozhovor se mnou, který jsem poskytla nedávno autorce blogu (na HPD Belania333, také by tam ten rozhovor měl vyjít). Ne všechno je napsané doslova, něco je trochu poupravené. Na jednu stranu mě to trochu mrzí, ale na druhou stranu jsem občas dost odbočovala od tématu, takže to chápu. Něco jsem napsala trochu jinak a v reálu bych to tak neřekla, ale to jsou detaily. Kdybyste chtěli celý rozhovor tak, jak jsem doopravdy odpovídala, můžu ho sem nakopírovat + třeba ještě něco doplňujícího přidat. Ale jinak si ho určitě přečtěte, jsou tak takové ty základní věci o blogu: jak jsem začala blogovat, můj nejoblíbenější článek, nejméně oblíbený článek, rady blogerům, mé začátky, začátečnické chyby... Tak se můžete mrknout. ;)


Pěkný zbytek víkendu.

Charlotte
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama