13. pátek, pravda nebo pomluva?

13. ledna 2017 v 20:15 | Charlotte |  Názorovky

Ahoj,
jak jistě víte, dneska je pátek 13. a to údajně značí nešťastný den. Ovšem jestli je to pravda, nikdo neví. A co si o tom myslím já, se dozvíte v dnešním článku.Pravda nebo lež?
Nikdo neví. Pro někoho znamená pátek 13. nešťastný den, jiný ho shledává za naprosto výjimečný a šťastný.


Že je dneska 13. pátek jsem zjistila až když o tom byly psány komentáře. Celý den jsem si vůbec neuvědomovala, jaké je dneska datum, jenom jsem byla ráda, že je konečně pátek a už zkončil mučící týden ve škole. A pátek znamená další dva dny volna, než začne mučení na novo.Nešťastná náhoda
Když si vzpomenu na dnešek, pár věcí se mi nepovedlo. Vlastně to skoro nic nebylo a všechno to má nějaké logické vysvětlení.

Kontaktní čočky: Dneska ráno jsem si chtěla vzít nové kontaktní čočky. Ty, co jsem doteď nosila, byly pouze dvoutýdení a já chtěla měsíční, takže jsem si u svého očního koupila měsíční. Ovšem dneska ráno, měla jsem asi čtvrt hodiny, jsem si je chtěla nasadit a nešlo to. Jsou nějaké tenčí a nejprve se pořád nějak kroutily a přehýbaly a když už jsem je dala do oka, bolelo mě to a po pár mrknutích jsem je vymrkala z oka ven. Že by pátek 13.?

Ne, když jsem měla nové čočky ty, co jsem dosud používala, také mi poprvé trvalo poměrně dlouho, než jsem se je naučila nasadit a myslím si, že to je tím, že mám nové, nový produkt a moje oči si na něj ještě nezvykly. Takže žádný pátek 13.!


A vlastně se mi dneska už nic jiného hrozného nestalo: Spolužáka jsem porazila v piškvorkách, přežila jsem školu bez jediného testu či zkoušení, úspěšně jsem se vyhnula čtení úkolu na němčinu, který jsem neudělala, skvěle jsem se najedla ve školní jídelně, koupila jsem si barvu na kůži na moje "nové" boty na snowboard, které mám z bazaru a nazávěr jsem porazila sestru v pexesu, jako obvykle.

Takže si myslím, že dnešek jsem měla celkem úspěšný, žádné neštěstí se nedělo...

Je to o psychice!
Myslím si, že celé kouzlo 13. pátku spočívá v naší psychice. Já nejsem pobožná, na bohy na náboženství nevěřím, tudíž nevěřím ani na takové kraviny. Černou kočku také nepovažuji za neštěstí, naopak kočky s černou srstí se mi moc líbí a mám je ráda. A totéž s rozbitím zrcadla, prý 7 let smůla! (Je fakt, že jsem ještě nikdy žádné zrcadlo nerozbila.)

Pokud někdo věří, že je dnešek nešťastný den, má z celého dne strach, není si ničím jistý a dělá chyby. A pak má opravdu neštěstí, věci, které by jindy udělal bez přemýšlení skvěle, tak dneska v nich chybuje.

Naopak lidi jako jsem já, kteří to neřeší, těm připadá dnešek úplně normální jako jiné dny. Pokud mají neštěstí, tak jenom z vlastní blbosti a pokud štěstí, tak je to jako by ho měli v sobotu 15.

A ti, kteří si myslí, že jim tento den přináší štěstí? Tak ti mají možná doopravdy štěstí, protože ho hledají i ve věcech, kde štěstí neměli, kde to zvládli sami bez štěstí. A pak si říkají: "Ještě že je pátek 13. a měl/a jsem takové štěstí," přitom by ho měli i ve kterýkoliv jiný den.

Jak říkám, všechno záleží na vás, na vaší pověrčivosti a psychice.Den jako jiný
Já sama si myslím, že pátek 13. je den jako jiný, prostě den. Nevidím v tom nic zvláštního, vždyť když je pondělí 7., tak také nikdo nepřisuzuje tomuto dni štěstí nebo neštěstí, tak proč zrovna pátku 13. ano? Nechápu, moje logika to nebere.

Prostě je to dáno historickým vývojem lidstva, když je nějakému chlapíkovi něco nedařilo, přisoudil to tomuto dni, našel si další chlápky, kterým se v ten den nedařilo a začali šířit, že tento den přináší neštěstí. To je podle mě začátek tohoto "nešťastného" 13. pátku a dál bych to neřešila.Tady na tom obrázku jsou věci, kterých se lidi podle nějakého průzkumu nejvíce bojí:

Severní Amerika a vysokopodlažní domy
A na závěr takovou zajímavost, o které možná víte.

V severní Americe (a i v některých jiných zemích) také tvrdí, že třinácka je nešťastné číslo, takže vynechávají 13. pokoj. Pokoj číslo 13 prostě v Americe najdete málokdy. A totéž platí o poschodí, po 12. následuje 14., to číslo mezi značí neštěstí a žádný host by se tam neubytoval. A tak ho ani nestaví, stejně by na něm akorát prodělali. Kromě 13. je nešťastné i cokoli se čtyřkou, takže 4., 14.... poschodí.No a tím bych dnešní článek ukončila, na další pátek 13. se můžete těšit zase v říjnu letošního roku. Užijte si tento den jako každý jiný a já se loučím.

Charlotte
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 radykonacky radykonacky | E-mail | Web | 14. ledna 2017 v 17:38 | Reagovat

My v pátek psaly čtvrtletku :-D

2 Charlotte Charlotte | Web | 14. ledna 2017 v 18:13 | Reagovat

[1]: Tak doufám, že dopadla dobře :)

3 WaclawX WaclawX | E-mail | 17. ledna 2017 v 14:27 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na charlottestips.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama