Zájmové kroužky aneb co všechno jsem už vyzkoušela

7. prosince 2016 v 19:30 | Charlotte |  Volný čas

Ahoj,
máte mnoho volného času a přemýšlíte, co dělat? Dneska pro vás mám pár tipů, bude to několik kroužků, kam jsem dřív chodila/chodím. Třeba právě mezi nimi najdete ten pro vás.


1. Angličtina
Asi úplně první kroužek, kam jsem chodila, byla angličtina. Tenkrát mi byly tři roky a učila jsem se úplné základy, jak se řekne dům, auto, pes, kočka... Dostávali jsme papíry, kde to bylo nakreslené a zároveň napsané a vždycky jsme to nějak vymalovali, něco jsme někam nalepili a tím jsme se učili anglicky. Moc si to už nepamatuju, jelikož už to je hodně dávno.

Kurz angličtiny není k zahození, angličtina je v dnešní době velmi frekventovaný jazyk a každý, kdo chce obchodovat se zahraničím nebo jezdit do zahraničí, by měl tento jazyk ovládat. Pokud máte nějaké mezery, určitě se přihlašte na kurz angličtiny. Ovšem úplně nejlepší je jet do anglicky mluvících zemí a nějakou dobu tam zůstat. Tak se anglicky naučíte nejlépe.


2. Sokol
Nevím, jestli to byl úplně sokol. Každopádně mi byly čtyři roky, chodila jsem do tělocvičny, kde jsme různě cvičili a dokonce snad i tancovali. Moc mě to bavilo, dost jsem se tam "vyblbla", vybila jsem přebytečnou energii a vynaložila jsem ji do něčeho užitečného.

Sokol je fajn, pokud se chcete nějak pohybovat a nevíte co by. Pokud vám vyloženě nějaký konkrétní sport nejde, nebo se nechcete věnvovat konkrétnímu sportu. V sokole se krásně protáhnete, zacvičíte si a ještě se naučíte základy morálky.


3. Kreslení
Na kroužek kreslení jsem chodila jako předškolák a pak znovu asi po pěti letech. Malování mě vždycky bavilo a do teď mě baví. Naučila jsem se tam toho mnoho, dost jsem rozvinula svůj talent. Ale má to jednu velkou nevýhodu, já jsem dost akční člověk a sedět dvě a víc hodin u jednoho obrázku a nevidět žádný výsledek, mě nebavilo, takže jsem toho nechala.

Myslím si, že malování je super a pokud kreslíte pěkně, je škoda nedotáhnout to někam dál a nenaučit se něco nového.


4. Sbor
Ve školce jsem také chodila do sboru a ve sboru jsem vydržela deset let. Zpívání mě bavilo od malička a šlo mi to. Zpívala jsem pro radost. To se ovšem ztratilo s tím, jak jsem rostla a sbormistři toho po nás chtěli čím dál tím víc. Naučila jsem se tam toho mnoho, ale časem mě to přestalo bavit. Když chodily do sboru holky o pět let mladší, byl to dost velký rozdíl. Ty holky se toho učily mnoho jako dřív já, ale já už jsem se neučila ve zpěvu nic nového a do sboru jsem chodila převážně kvůli kámoškám. Nemělo to smysl, takže jsem se sborem skončila a chodila jsem jenom na sólový zpěv.

Jestli umíte zpívat a zpíváte rádi, sbor je pro vás ideální. Najdete tu nové přátele, zazpíváte si, užijete si zábavu...


5. Tanec
V první třídě jsem rok chodila do taneční školy. Tancování mě bavilo a hlavně jsem potřebovala nějaký pohyb. Nějakou aktivitu, která by mě zničila, kde bych se vyběhala, vyřádila se a tanec je to pravé. Netancovali jsme přímo tance, spíš jsme se učili různé pohyby... Bohužel jsem si nerozuměla s učitelkami, takže jsem po půl roce odešla a zavázala se, že už nebudu nikdy tancovat. Do tanečních jsem se proto vůbec netěšila, na tanec jsem měla špatné vzpomínky, ale příjemně mě to překvapilo. Tancovala jsem ráda a šlo mi to, asi to mám vrozené a můj hudební sluch tomu jenom napomáhá. Tancování mě bavilo a opět jsem pronikla do jeho kouzla. Jsem prostě rozená amatérská tanečnice.

Tancování je super. Určitě tomu dejte šanci. Vždyť nemusíte tancovat profesionálně, stačí nějaká lekce, kde si zatancujete, vypnete mozek... Pokud budete tancovat v nějaké skupině, nebo se přihlásíte do tanečních, určitě tam potkáte nové lidi.


6. Balet
Já a balet?!? Nejde to dohromady, ale přesto jsem v první třídě na balet chodila. Moc baletu tam nebylo, spíš jsme jen tak klusali po třídě tam a zase zpátky... Asi proto mě to nebavilo a s "baletem" jsem po roce přestala.

Balet může být fajn, ale musíte tomu být naprosto odvázaní. Není to jen tak nějaký tanec, je velmi komplikovaný a bolestivý, ale pokud se tomu chcete věnovat naplno, určitě je skvělý.


7. Jiný pohyb
My jsme měli ve škole kroužek nazvaný pohybovky. Hrály se tam míčové hry, dělala se atletika, trochu gymnastiky... prostě něco jako školní tělocvik, jenom s méně dětmi.

Pohyb je velmi důležitý a neměl by ve vašem rozvrhu chybět. Ať už je aktivní nebo pasivní. Stačí třeba běhání, ježdění na kole, lyžování... prostě něco. A každý den!


8. Hudební nástroj
Já jsem hodně hudebně nadaná, takže jsem v první třídě začala s flétnou. Později mě přestala bavit, takže jsem jí vyměnila za kytaru a následně mi k tomu přibyl i klavír.

Jestli máte hudební sluch, stačí malinkatý, zkuste nějaký nástroj. Určitě se to neztratí, naopak se vám to může hodit. Kytara u táboráku, klavír při učení vlastních dětí zpívat písničky...


9. Dramatika
Osm let jsem chodila do dramaťáku a ze začátku mě to moc bavilo. Časem mi začaly vadit některé věci, až jsem dospěla k rozhodnutí, že to je ztráta času. Když jsem byla mladší, hodně jsme si hráli, hráli jsme různé hry a k tomu jsme se učili základy hraní na jevišti - mluvit nahlas, vyslovovat, správnou intonaci, nikdy nebýt zády k diváky, gestikulaci... Pak už jsme jenom hráli představení, mnohé z nich jsme si sami napsali (autorská představení) a zahráli. Dokonce jsme se jednou dostali do Svitav v rámci divadelní přehlídky (soubory do 15 let), kde jsme si to moc užili a díky seminářům jsme se naučili další potřebné věci. Jsem za to moc ráda, protože už trochu rozumím divadlu a ta zkušenost je obrovská.

Určitě doporučuji lidem, kteří jsou extroverti a nestydí se mluvit a hrát před mnoha cizími lidmi. Ale je to i pro ostatní, třeba já jsem typický introvert a také jsem se to naučila, i když ne tak skvěle a trvalo mi to mnohem déle. Jestli máte volný čas, který chcete nějak využít, hraní divadla je určitě super nápad.


10. Keramika
V rámci školy jsem chodila na keramiku, bohužel krátce, protože pak jsem ze školy odešla a dál se tomu nevěnovala - nebyl čas. Nejprve jsem se učila vůbec něco vytvarovat z hlíny a dospěla jsem až k hrnčířskému kruhu. Mnohé výrobky jsou velmi povedené a mám je do dneška. Také jsem se učila malovat glazurou a vylévat výrobky, hlavně hrníčky. Moc mě to bavilo, odpočinula jsem si, něco jsem vyrobila a dárky pro příbuzné k Vánocům jsem měla také hotové.

Keramika je vážně super, pokud máte alespoň trochu talentu, nápadů, ale hlavně chuti, určitě doporučuji, přihlašte se na nějaké kurzi. Navíc matlání hlíny v ruce uklidňuje.


11. Vaření
V rámci školy jsme měli také vaření. Bývala bych se přihlásila i na další rok, kdybych ze základky neodcházela na gympl. Bavilo mě to, i když jsem v kuchyni naprosté střevo. Tenkrát jsem neuměla ani oloupat mrkev, natož uvařit polévku, ale za ten rok jsem se toho naučila mnoho a dokonce mě to začalo i bavit. Teď už to říct nemůžu, vařit umím jenom základy a je mi moc líto, že jsem nemohla pokračovat, bývala bych toho uměla uvařit mnohem více.

Přihlašte se! Vaření se neztratí, naopak je to dobrá dovednost, kterou budete potřebovat (potřebujete) jako rodiče dětí.


12. Sólový zpěv
Pokud umíte zpívat a zpíváte rádi, máte dvě možnosti. Buď zpívat ve sboru, nebo sólově. Mně zpívání baví moc a proto jsem se rozhodla pro sólový zpěv. Šla jsem tam s cílem zdokonalit se ve zpěvu a konečně jsem dospěla do fáze, kdy tam chodím zazpívat si pro radost. Stále se učím mnoho nových věcí, ale zpívám ráda. Není to tak, že bych tam chodila, protože vím, že když budu trénovat, jednou budu dobrá a budu to umět. Opravdu tam chodím čistě pro radost a tak by to mělo být u všech činností ve vašem volném čase. Dělat to pro radost, ne proto, že víte, že to je dobré. Bohužel ne vždy to jde.Přemýšlím, přemýšlím... to je asi všechno. Stejně je toho mnoho. No jo, jako malá jsem byla dost aktivní. Teď už jenom škrtám a škrtám, protože jsem toho měla tolik, že už jsem to nestíhala. Ale všechno stálo za to, všechno mi dalo nějakou zkušenost.

Pomohla jsem? Asi moc ne, ale stejně, třeba právě tady objevíte vaši novou zájmovou činnost.

Charlotte
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama