Vánoce, nejlepší čas na "Mám tě rád/a"

26. prosince 2016 v 22:45 | Charlotte |  Rodina

Ahoj,
dneska už je to snad úplně poslední článek spojený s Vánocemi, ještě mám v plánu vydat jeden silvestrovský článek a články spojené se zimou.

Dneska bych chtěla dodatečně napsat něco o vánoční atmosféře a věnovat se tématu... prostě mi přijde, že lidé berou lásku jako samozřejmost a vůbec si jí nedávají najevo.


Kdy jste naposledy řekli někomu z vaší rodiny, že ho máte rádi?
Já... já nevím. Nikdy jsem to nikomu neříkala, ani to neumím. Přišlo by mi to takové blbé, přijít za mamkou a z ničeho nic jí říct, že jí mám ráda. Ale vaše rodina bude ráda, když od vás uslyší milá slova. A pokud to nezvládnete jindy, Vánoce jsou ideální dobou, protože Vánoce mají být svátky klidu, míru a LÁSKY!


Je to divné
Mně samotné to přijde divné, komukoli dávat tímto projevem na jevo lásku.

Ale, dělá to každý.
Každý projevuje lásk, úctu, nenávist... všechny emoce, které k někomu pěstujeme, dáváme na jevo svým způsobem, každý má jiný. Někdo zasypává své přátele drahými dárky, jiný organizuje akce, na kterých jsou všichni spolu, další zase vyrábí dárky, stýkají se často s přáteli, objímají je, smějí se s nimi...

ale málokdo to řekne nahlas.
V dnešní době jsou slova... no... ani nevím co. Nikdo si jich neváží, už je nebereme jako to hlavní. V době techniky se slovní mluva s druhými dost zanedbává. Třeba máte kamarádku bydlící na druhém konci republiky, asi za ní nepojedete, ale v lepším případě jí pošlete dopis (který je projevem přátelství víc než SMS), v horším jí jenom napíšete na FB, instagramu... a popřejete hezké svátky. Ale ono je to těžké, když se s někým nemůžete vidět před Vánoci, ale chcete mu udělat radost.

Proto se mluva dost zanedbává, protože existují i jiné komunikační prostředky. Ale my pak neumíme jiným ani říct, že je máme rádi. Napsat to, to ano. To si můžeme rozmyslet, několikrát to přepsat... ale jakmile to máme říct nahlas před daným člověkem, bez přípravy, najednou je problém. Zadrháváme se, uhýbáme očima... a už to nezní tak upřímně.

Je to škoda,
protože lidem by to udělalo obrovskou radost. Mnohem větší, než když je zásobujete dárkami.

Já jsem (některým) mým příbuzným k dárku napsala dopis. Prý se z toho rozplakali, když ho četli a za to jsem byla ráda, že jsem jim udělala Vánoce příjemné a ukázala jim pomocí dopisu, že mi na nich záleží. Ovšem řešili jsme to přes telefon a když nás pak příbuzní navštívili, ani jeden jsme nebyl schopen začít mluvit o dopisu a já bych ani náhodou nedokázala jim takhle do očí říct, to co jsem napsala. Je to škoda, ale prostě mi to nejde.

Připadá mi to trapné.
"Mám tě ráda," OMG, to je jako z filmů pro historiky nebo z dívčích románů. Ale je to pěkné, nádherný projev lásky, proč ho nemůžeme do běžné mluvy sem tam také zařadit. Proč to prostě neumíme?

Ne, že by to neuměli všichni a jestli to svým přátelům a rodině občas říkáte, tak jsem moc ráda. Také bych to chtěla umět.

A právě Vánoce jsou ideální dobou na to, abyste všem, na kterých vám záleží, řekli: "Mám vás rád/a!"
Uvidíte, že jim to udělá moc velkou radost. Pak se k nim ještě přitulíte, oni vás obejmou, pohladí po vlasech... no tak ne. To zase zacházím do románů, ve skutečnosti to takhle většinou nefunguje. Ale říct tuto větu...


Zkuste to. Udělejte svým příbuzným radost a dokažte jim svou lásku k nim.


Pardon, po těch hezkých slovech... ale hned jak jsem to viděla, věděla jsem, že to sem musím dát. Takže pro pobavení:


Samozřejmě, že tohle se vám nestane :)

A na závěr soupis článků o Vánocích, které jsem vydala:

Vlastně mě teď napadlo ještě něco, byla jsem v kině na Anděl Páně 2, takže hned, jak si sednu k počítači a sepíšu to, vydám recenzi na tento film.

Užijte si prázdniny :)

Charlotte
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama