Nová aktivita? Jak vytrvat!

16. prosince 2016 v 20:15 | Charlotte |  Volný čas

Ahoj,
dneska jsem si pro vás připravila článek o jakékoli nové aktivitě, se kterou začínáte a většinou nejste zrovna nejlepší. Jako při každé nové aktivitě budete mít mnoho neúspěchů a než se prokoušete k úspěchu, bude to dlouhá cesta. Jak vytrvat? Jak to udělat, abyste u aktivity zůstali a neodradila vás? To se dozvíte v dnešním článku.


Nejprve bych se chtěla omluvit, že jsem od neděle nenapsala článek. Neumím vám s přesností říct, kdy vyjde další, možná zítra, nejspíše pozítří s vánoční tématikou, v průběhu příštího týdne by mělo něco být do Štědrého dne, odhaduju to tak na dva max. tři články, ale s přesností to říct nedokážu. Občas mám dny, kdy mám celkově málo času, ale prostě mám psací náladu, tak si sednu k počítači a něco napíšu. A někdy se mi vůbec nechce, i když mám čas. V tom případě nemá cenu psát, články by byly neúplné a nepropracované a to nechci. Chci vydávat kvalitní články a ne něco, co teda napíšu, protože jsem prostě už dlouho nic nevydala.

Tento týden toho na mě bylo moc, samé testy ve škole, akce, kroužky, učení, kamarádi a rodina, ale také předvánoční úklid, nakupování dárků a pečení. Nechci se vymlouvat, čas na jeden článek bych si určitě našla, ale prostě jsem neměla energii, sílu. Proto tedy až teď a jsem moc ráda, že se díváte na můj blog a netrpělivě vyhlížíte další článek (dle statistik), opravdu mě to moc těší.


Teď už tedy k článku:
Mnohdy začnu něco dělat a je jedno co, říkám si, až to dodělám, bude to hezké, ale po nějakém čase se na to vybodnu. Buď mi to nejde, nebaví mě to, trvá to moc dlouho... nebo se mi do toho už prostě nechce... prostě něco. A tak s tím skončím, že možná někdy jindy, ale žádné jindy už nenastane. Možná to znáte a stává se vám to taky. Jak ale zařídit, abyste pokračovali dál a vytrvali? Abyste neskončili dřív, než začnete?


Pro zábavu
Kreslíte obrázek? Učíte se hrát na hudební nástroj? Začínáte se sportem? ... Proč to děláte? Pro zábavu. Vždyť to není povinné, vy jste si tu aktivitu vybrali, protože vás baví, protože se jí chcete věnovat.

Dělat něco pro zábavu je snad to nejlepší, co jde. Vždycky je super, pokud děláte něco, co vás baví, co chcete dělat. Jen tak dál.Chci to umět/mít
Tak moc se mi nechce trénovat na klavír, protože hraju skladby o ničem, příliš jednoduché s nijakou melodií. Ale když slyším hrát spolužáky, kteří hrají víc jak deset let, říkám si, to chci umět. Mám takovou ideu, ke které se chci dostat a proto se donutím a trénuju.

Pokud také chodíte na nějaký kroužek, protože to jednou chcete umět, není to sice tak dobré, jako když to děláte pouze pro zábavu, ale také to je dobrá záminka, proč zůstat u dané aktivity.Potřebuju to
Nemám ráda angličtinu a nejde mi. Bohužel to musím nějak řešit, protože chci mluvit anglicky, když budu někde v cizině a v dnešním světě je ovládání angličtiny základ. Proto chodím večer po škole na doučování na konverzace spolu s dalšími sedmi lidí. Je nás tam málo, takže hodně mluvíme a to já potřebuju, a ještě se něco dalšího naučíme. Nenávidím to, nerada mluvím cizími jazyky, ale jednou to budu potřebovat a budu za to vděčná a proto se to snažím naučit, i když jsem na cizí jazyky naprostý antitalent a ty slovíčka mi prostě nelezou do hlavy.

Co třeba vaše zahrádka? Váš trávník? Květiny? O to všechno se také musíte pravidelně starat, jinak vám to "chcípne". Ale výsledek je pak moc pěkný, krásná rozkvetlá zahrada s pěkným tmavě zeleným trávníkem bez plevele... super.

Ne všechny aktivity děláme pro zábavu. Něco prostě dělat musíme, protože to v budoucnu budeme potřebovat a měli bychom se to co nejdříve naučit. Řekněte si, že je to velmi důležité.Už se vidím, jak...
...stojím ve švýcarském hotelu na recepci, mluvím plynně německy a vyjednávám s recepčním ten nejlepší pokoj se skvělým výhledem do údolí a hor.

...jsem u pohovoru na budoucí povolání a můžu uvést, že ovládám plynně dva cizí jazyky a umím zpívat a hrát na klavír, kytaru a flétnu.

...mě někdo ze zadu napadne a já ho díky základům sebeobrany shodím na zem.

...sedím u klavíru a učím svoje děti zpívat.

...si někdo kupuje můj obraz za mnoho milionů korun.

...moje rodina ochutnává jídlo, které jsem právě uvařila.

...si hravě spočítám, který z výrobků je pro mě lepší koupit.

Zkuste se nad tím takto zamyslet a říct si, co všechno můžete s danou aktivitou dokázat, když ji budete umět. Třeba vám právě tato představa pomůže vytrvat a nevzdávat to.Jednou v tom budu dobrá
Zase bych uvedla ten příklad s klavírem. Vím, že když budu trénovat každý den, půjde mi to a budu v tom dobrá. Nejde zahrát si to den před hodinou a hned to umět, nebo to hrát z místa, musí se trénovat, aby se to člověk naučil. A doufám, že mi hra na klavír jednou půjde tak, jako na kytaru. I na kytaře jsem začínala a teď? Hraju poměrně slušně, snad i skvěle.

U činnosti, která vás baví a jde vám určitě zůstaňte. Pokud k tomu máte vlohy, máte na to nadání, určitě v tom jednou budete skvělí, jenom to chce věnovat se tomu a trénovat.Určitě přijdete na mnoho dalších věcí, co si říct, abyste u aktivity vydrželi. A tou aktivitou může být cokoli, já v článku mluvím hlavně o kroužcích, ale i žehlení, praní, pečení, vaření, úklid, trhání plevele... to všechno jsou aktivity, do kterých se nám moc nechce, ale udělat se musí.

Určitě i vy máte svůj způsob, můžete se jím se mnou podělit v komentářích.

Jinak se uvidíme u dalšího článku buď zítra nebo snad určitě v neděli.

Charlotte
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama