Co jsem dostala k Vánocům aneb můj názor!

25. prosince 2016 v 23:15 | Charlotte |  Názorovky

Ahoj,
původně jsem chtěla vydat úplně jiný článek s jiným tématem, ale nedalo mi to a napsala jsem toto, protože se prostě potřebuju vyjádřit.

Dnešní článek bude taková názorovka o tom, co si myslím o téma článků, o kterých všichni píší a to: Co jsem dostala k Vánocům. Nečekejte, že sem napíšu seznam, bude to opravdu názor na toto téma, které se teď objevuje snad úplně všude.


Na začátek vám chci připomenout jednu věc, toto je MŮJ BLOG a MŮJ NÁZOR, takže je mi jasné, že se mnou nemůžete ve všem souhlasit. Každý jsme jiný, každý máme jiné názory, jiný vkus... tak mě prosím neodsuzujte za můj názor. Píšu to na svůj blog, chci tu ten článek mít a samozřejmě ponechám i všechny komentáře, i když budou kritičné.

Občas jsou takové hity, témata, na která v určitou dobu píší skoro všichni. Před Vánoci to byly samé tipy na dárky a jak slavím Vánoce, i já jsem psala články na tuto tématiku, protože mi přišlo, že když to pojmu po svém, dám tam některé věci, co dělám já a myslím si, že to je dobře a to budou takové tipy pro vás. Každý článek, co píšu, musí mít pro čtenáře nějaký smysl. Pokud bych psala čistě pro sebe a nemělo by v textu být nic, co by čtenáři přineslo něco nového, něco ho naučilo, psala bych si to do svého deníku, ne na veřejný blog.

Právě proto nevím, proč všichni píší seznamy o tom, co dostali k Vánocům. Jaký to má smysl, co to přinese čtenáři?

Já třeba plánuju napsat některé věci, co jsem dostala, před příštími Vánoci (pokud budu ještě psát), ale formou tipů. Nebudu psát, kdybych dostala mobil, že jsem dostala mobil, protože většina mých čtenářů jsou dospívající holky, které nemají peníze na koupení mobilu. Proto tam napíšu jenom věci, které jsou snadné k sehnání, levné, ale potěší.


Proč všichni píší články: "Co jsem dostala k Vánocům?"

Nejprve si ujasněme jednu věc, tady na tom blogu Ježíšek neexistuje (je mi líto, jestli jsem to někomu prozradila, nechtěla jsem)!

Celé to shrnu do několika bodů, kde se pokusím odpovědět na otázku Proč?

Radost z dárků
Celkem pochopitelný důvod, ale proč se neradovat s přáteli a s rodinou? Na internetu nejsou praví přátelé, takové ty reakce: "To je super, také bych chtěla a já jsem dostala tohle a tohle," nejsou pravé reakce, kdyby vás ti lidé znali, reagovali by jinak. Všichni se na internetu přetvařujeme, i když někteří se snaží být sami sebou. Třeba by vám ti lidé v reálu ani nic neřekli, třeba to píší jenom ze slušnosti. Co my víme. Víme jenom to, že radovat se z dárků s cizími lidmi... to je jako, kdybyste šli po ulici a křičeli: "Dostala jsem mobil, brusle, oblečení, vak..." Jak by se na vás ti lidé koukali? Radovali by se s vámi?

Jak se můžou cizí lidé, ani nevíme kdo a odkud, radovat spolu s vámi z vašich dárků? Jak s vámi můžou tu radost sdílet?

Chápu, že někdo má potřebu sdělit co dostal internetu, protože má radost (ok, nechápu to, ale pojďme dál), ale opravdu to čtenáře baví číst? Doopravdy se radují? A co když si vymýšlejí, že oni dostali něco podobného, lhaní je na internetu běžné? Stojí vám to za to, zveřejňovat něco tak krásného?

A to, co mě dokáže vytočit snad nejvíc, je: "Já chci radost sdílet s kamarády." Na internetu NEMÁTE kamarády, vždyť se neznáte, ale o tom už jsem psala v předchozích odstavcích, takže se k tomu nebudu víc vyjadřovat.


Vytahování, chlubení
Tohle je věc, kterou nepochopím, ale bohužel se také děje. Určitě si říkáte: "Ale já to tak nedělám," dobře, vy možná ne, ale jsou tu lidi, kteří to píší jenom proto, aby si ostatní říkali: "To chci taky."

A to vám to vůči druhým nepřijde blbé? Vůči těm, jejichž rodiče, příbuzní, kamarádi... nemají tolik peněz a nemůžou si dovolit koupit jim přesně to, co si přejí? A pak přijde někdo, kdo se vytahuje s tím, že dostal I-Phone 7, pokud ho vůbec dostal a nevymyslel si to. Mně by to přišlo dost hloupý a nebylo by mi dobře, kdybych dostala tři malé věci celkově do 500 Kč a někdo jiný psal deset věcí dohromady za mnoho desítek tisíc.


Baví je to psát/číst
A tak když je to baví, proč jim to brát. Najdou se i lidi, kteří rádi čtou, co ostatní dostali (asi z nudy), což já absolutně nechápu. K čemu mi bude, že vím, že nějaká holka, pokud je to holka, z druhého konce republiky dostala knížku o jednorožcích (malé holky mě zabijí, ale já nesnáším jednorožce)?!?

Ale když nemají lepší zábavu, já jim to brát nebudu. Jak jsem psala, články na toto téma ignoruju, ale nekritizuju nikoho za to, že o tom píše.


Každý má právo psát, co chce
Oh ano, žijeme ve svobodné zemi, takže pokud to autoři chtějí psát, ať si to píší. Já v tom nevidím smysl, ale ok.

Tahle věc sice není odpovědí na otázku, ale chtěla jsem ji zmínit.


Když se mi to nelíbí, tak to nemám číst
To také není odpovědí na otázku, ale pár lidí mi psalo: "Když se ti to nelíbí, tak to nečti!"

Marně jim vysvětluji, že JÁ TO NEČTU!!! Nezajímá mě to, tak to ignoruju, ale ti lidi to prostě nedokáží pochopit a dokola mi píší, ať to nečtu.

Screen z dneška z konverzace s jednou jedenáctiletou "slečnou" z HPD.A moje odpověď na otázku: NEVÍM! Já vážně nevím, protože já sama nemám potřebu psát takové články, nevidím v tom smysl... prostě nevím.


Proč nepsat takové články?

A teď naopak proč je nepsat.

Tajemství
Každý má právo na své tajemství, ale pokud ho chce zveřejnit, bránit mu nebudu.

Já sama jsem za své dárky ráda a nemám nejmenší potřebu to zveřejňovat na internetu, aby si to mohl kdokoli přečíst. Radši se se svou radostí a svými dárky podělím s kamarádkami, s reálnými bytostmi. Moje dárky jsou takové mé tajemství, kdybych vám ho řekla, hned byste o mně všechno věděli a stejně by vám to k ničemu nebylo, tak proč to dělat?


Užívání si svých dárků
Radši si budu užívat doma svých dárků než si užívat představu, jak někdo čte (v případě fotky i vidí), co jsem dostala. Nechci zbytečně sedět u počítače a psát o tom, co jsem dostala, když si s tím můžu hrát (ehm), používat to, zkoumat to, oblékat si to... prostě si to užívat.

Nezajímá mě to, mám svoje
Nepotřebuju číst, co dostali ostatní. K čemu by mi to bylo? Stejně totéž nedostanu (ani nechci) a mám své dárky, kterých si chci užívat. Proč sedět u počítače a číst, co dostali ostatní, když se můžu věnovat svým dárkům?


Odradí mě to od lepších článků (autorova blogu)
Pokud to čtu na blogu autora (jako mám já blog), tak mě to může odradit od toho, abych četla další články. Pokud čtu blogera déle, tak samozřejmě ne, ale pokud na něho narazím prvně, ani nemusím číst článek, podvědomě si zapamatuju jméno a spojím si ho s tímto nezajímavým a nudným tématem a až uvidím to jméno příště, ani se na blog nepodívám. Neplatí to vždy, většinou to jsou výjimky, ale stejně.

Co mě štve víc, jsou blogy na nějaké stránce, kde má každý blog a články každého se píší do nejnovějších článků. Tak to je třeba na HPD.cz. Tam se jenom podívám, vidím samé: "Co jsem dostala k Vánocům? Vánoce 2016..." a odejdu. A nečtu to, neprobírám se těmi články. A to je škoda, protože mezi těmito ... (jak to nazvat) jsou i pěkné, čitelné články a k těm se přes ty ostatní vůbec nedostanu. A chudák ten autor.


Trend, který vyšumí
Celkově je psaní o dárcích pod stromečkem trend dneška, včerejška a možná i zítřka, ale po svátcích po tomto tématu neštěkne ani pes. Prostě to vyšumí, nebude to aktuální, tak na to nikdo nebude psát články.

Alespoň že tak, čím kratší dobu to budu muset přežívat, tím lépe.

Média celkově ničí Vánoce, protože těch reklam na Vánoce, článků a videí o Vánocích už je tolik, že to člověka spíš vytáčí. Vánoce už jsou jenom marketingová propaganda, už úplně ztratily svoje kouzlo. Alespoň že na Štědrý den (večer) nás nikdo neotravuje.Tolik asi k tomuto tématu. Děkuji, že jste vyslyšeli můj názor, sice vám to nic nového nedá (což mě mrzí), mám připravené lepší články, ale na toto jsem prostě musela napsat názor.

Očekávám vaše reakce na toto téma, ať už se mnou budete souhlasit nebo ne.

Ale takhle to prostě vidím já.

Charlotte
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kocka Kocka | 26. prosince 2016 v 0:15 | Reagovat

Souhlasím, většina těchto článků, videí a kdo ví co ještě, jsou bez jakého smyslu. Prostě psaní do prázdna, spamuje to stránky a jak se říká (tedy myslím) co je doma to se neříká (u nás se to tak říká, někdo to může znát pod jinými slovy, ale význam to má stejný).

2 Charlotte Charlotte | Web | 26. prosince 2016 v 0:25 | Reagovat

[1]: Naprosto souhlasím. To "rčení" je super. A děkuji za názor :)

3 Superleontynka Superleontynka | 26. prosince 2016 v 9:47 | Reagovat

Naprosto souhlasím. Napsala si to hezky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama