Books I've read #2

21. prosince 2016 v 20:45 | Charlotte |  Knihy

Ahoj,
je tu další článek o knihách, které jsem v poslední době přečetla. Opět to bude recenze, tentokrát asi poslední předvánoční, po Vánocích nebo během Vánoc mám v plánu vydat jeden speciál, opět recenze na knihy, ale které jsem dostala pod stromeček. Užijte si tuto recenzi, třeba právě tady najdete knihu vašich snů (to zní tak inteligentně).


Jinak pokud jste nečetli první díl a chcete si ho přečíst (také recenze tří knížek), tak můžete zde.


1. Rosamund Luptonová - Sestra
Krimi příběh

Odlehčenější, musí se u toho myslet, ale ne tolik, vlastně jde o to, zapamatovat si postavy, co dělají, odkud je hrdinka zná...

Kniha je o Beatricii Hemmingové, která přijela z USA do Londýna na místo, kde bydlí její mladší sestra Tess, protože se Tess pohřešuje. Beatrice spolu se svým snoubencem Toddem a matkou bydlí v Tessině bytě. O pár dní později se dozví, že je Tess mrtvá, našli ji na záchodech kousek od parku. Policisté to označí za sebevraždu, ale Bee tomu nevěří a sama se snaží vypátrat vraha. Během jejího pátrání se rozejde s Toddem, jelikož zjistila, že si nerozumí. Její matka také odcestovala, takže je na pátrání po Tessině vrahovi úplně sama. Postupně zjišťuje, jak málo toho o své sestře věděla, třeba že se jí čekané dítě narodilo o tři týdny dřív a při porodu umřelo. Její nejlepší kamarádce také zemřelo dítě při porodu. Tess také trápily podivné telefonáty. A její nalezené tělo bylo pod vlivem drog, i když by si Tess dobrovolně žádnou nevzala. Co se doopravdy stalo? Jak to souvisí s Tessiným mrtvým děťátkem a podivným výzkumem cystické fibrózy? Komu může Bee věřit a komu ne?

Knížka byla... dokonalá. Asi tak. Jak jsem se do ní jednou začetla, nemohla jsem se od ní odtrhnout, prostě jsem musela vědět, kdo je vrah.

Někdo by si možná nemusel zvyknout na styl psaní, je to trochu jiné, než v jiných knížkách. Chvíli je to v přítomnosti, kdy už je vrah najitý a Bee vypráví svůj příběh detektivovi, pak jsou tři křížky a opět je to vyšetřování případu.

Úplně jsem si připadala, že tam jsem s Bee a společně vyšetřujeme případ, proklepáváme podezřelé a snažíme se pochopit život Tess. Vtáhlo mě to do sebe a nechtělo mě to pustit. A to už se mi dlouho nestalo. Prvních pár stránek jsem se trochu ztrácela a místy jsem i přeskakovala, ovšem po pár stránkách jsem se do knihy dokonale dostala. Co bylo boží, autorka to měla perfektně promyšlené a propracované, vše do sebe zapadá, všechny záhady se nějak objasní a ten konec... wow! V celém příběhu jsem si myslela, nebo jsem věděla, jak to dopadne a pak najednou puf - a všechno je jinak. Opravdu boží, dokonalé zakončení a hlavně nečekané. A to je pro čtenáře důležité, love story odhadne každý, jak zkončí, ale toto...

Celkově jsem byla z knihy mimo poté, co jsem se do ní začetla. V každé volné chvíli jsem se ke knize vracela a promítala jsem si děj, postavy, příběh... Opravdu doporučuji, jestli rádi čtete, určitě si knihu pořiďte. Je to také dobrý dárek k Vánocům pro lidi, kteří rádi čtou, mají rádi napínavé věci a nečekané převraty a u čtení také trochu myslí (stačí malinko).

Mé hodnocení: 10/10


2. Danielle Steel - Únos
Co napsat... Je to asi ta nejlepší kniha, kterou jsem od Danielle Steel četla. Většina jejích knih byla takové dívčí romány s přeslazeným happy endem, ale tahle byla víc detektivní a tím pádem se mi i lépe četla, protože jsem hned na začátku nevěděla a ani netušila, jak to dopadne, jako u jiných knih od této autorky.

Marielle potká ve výročí smrti jejího dítěte Charlese, jejího bývalého manžela. Další den ho potká znovu a Charles, který je pod vlivem alkoholu, se naštve, když uvidí Marielle s jejím čtyřletým dítětem Teddym. Charles se odmítá smířit s faktem, že žije Marielle s jiným mužem, s Malcolmem a má s ním dítě, zatímco Charlese po smrti jejich dětí opustila. Charles Marielle vyhrožuje, tak Marielle odejde a slíbí Teddymu, že spolu další den půjdou do kina. V domě se Marielle necítí nejlépe, všichni služebníci se k ní chovají hrozně, neplní její příkazy a poslouchají pouze jejich pána Malcolma. Malcolm je často pryč a když si mu Marielle stěžuje na služebnictvo, nevěnuje tomu Malcolm pozornost. Malcolmův jediný sen je Teddy a Teddyho také miluje Marielle, která se o něho kvůli chůvě nemůže moc starat. Jednu noc se Teddy ztratí. Nikdo nikoho neviděl, pouze postavy v černém, nikdo neví, co se stalo. Policie pátrá po Teddym i po únoscích, ale nikde nic. Ani žádné výkupné. Až najdou u Charlese Teddyho hračku a pyžámko. Charles je okamžitě povolán k soudu, ale Marielle si není jistá faktem, že to udělal Charles, znala ho příliš dobře. Malcolm se v posledních dnech chová divně, vyčítá Marielle její vztah s Charlesem, to, že se dostatečně nestarala o dítě, že si stále stěžuje na služebnictvo... takže se s Marielle dohodnou, že až zkončí soud, rozvedou se. Malcolm chce co nejdříve odsoudit Charlese. Proč? Udělal to Charles? A co sekretářka a Malcolm? Mnoho otázek, málo odpovědí a Marielle, která se snaží najít svého syna a vypátrat pravdu, je na všechno sama.

Jak jsem psala, kniha mě překvapila tím, že měla částečně nepředpokládaný děj. Ovšem autorka tam některé postavy líčila od začátku tak, že jsem si řekla: "Ten je hodný, toho mám ráda, ten je zlý, ten ať jde do vězení..." a tak to na konci doopravdy bylo. To mi možná trochu vadilo.

Zápletka byla super, styl psaní také...

Ale není to nic extra, prostě jenom na uvolnění.

Celkově mi kniha nepřišla špatná, ale nadšená jsem z ní také nebyla.

Mé hodnocení: 7/10


3. John Green - Papírová města
Asi takto, první, co jsem od Johna Greena četla, byly Hvězdy nám nepřály. Ne, že by se mi ta kniha nelíbila, ale nenadchla mě. Pak jsem četla Hledání Aljašky a z toho jsem byla celkem zklamaná. Někdo od nás ze třídy na to měl půl roku před tím, než jsem to četla, referát, ale mně se to vůbec nelíbilo. Nejenom, že jsem od začátku věděla, že až bude Ten Den, tak se "to" stane, ale také postavy byly snadno čitelné a člověk tušil, co udělají... Prostě jsem se v tom nenašla. Pak jsem si na čas řekla, že John Green asi není pro mě, ale Papírová města byla vážně super. Neříkám, že nejlepší, ale mně se to líbilo.

Quentin Jacobsen je už velmi dlouho zamilovaný do své stejně staré sousedky osmnáctileté Margo Rothové Spiegelmanové. Myslí si, že to, že spolu sousedí, je to nejlepší, co ho mohlo potkat. Quentin žije normálně, baví se s kamarády Benem a Radarem, řeší holky, namachrované kluky, ples (který Quentin nesnáší)... Jednu noc zaťuká Margo Quentinovi na okno. Margo má plán o jedenácti bodech, který hodlá s Quentinem a autem jeho mámy dnes v noci uskutečnit. Začítá pomstou Becce a Jasovi, za to, že spolu spí, i když Jase chodí s Margo. Potom se pomstí ještě dalším lidem, provede pár zakázaných věcí a nakonec se oba vrátí domů. Další den Margo ve škole chybí a neobjevuje se ani další dny. Její rodiče sice zavolali detektiva, ale Marginýmu zmizení nevěnují pozornost, Margo zmizela bez rozloučení už po několikáté a navíc teď už je dospělá. Ale Margo za sebou nechává stopy, podle kterých ji může někdo najít. Tentokrát to vypadá, že jsou stopy určené Quentinovi a ten se spolu s Radarem, Benem a Benovou novou holkou Lacey vidává po stopách hledat Margo. Najdou ji? A kde? Je Margo taková, za jakou ji Quentin má? Opravdu zná Margo?

Knížka se mi moc líbila, hlavně ten začátek. Celá noc s Margo byla naprosto skvěle popsaná, v celém začátku knihy bylo mnoho vtipných scén z běžného života a já se u knížky i zasmála, kromě toho, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Konec byl velmi nečekaný, takže i to je podle mě pro knihu velké plus.

Úplný závěr mi přišel trochu zdlouhavý, i když byl také moc pěkný. Všechno pěkně popsané... Jediné, na co jsem si nezvykla, je osovení Quentina "Q". Přijde mi to takové divné, kdo by v dnešní době říkal kamarádkovi "Q"? Ale to je spíš detail.

Celkově je můj názor na tuto knihu velmi pozitivní a myslím si, že je mnohem lepší než předchozí knihy od Johna Greena.

Mé hodnocení: 9/10


A je konec dnešní recenze. Pozítří se chystám na film Anděl Páně 2, který už je v kinech poměrně dlouho, ale mně se moc líbil trailer, takže jsem si řekla, že na to musím jít. Určitě udělám recenzi, i když už nebude aktuální, ale stejně. A chtěla bych slyšet váš názor (ale až pod článkem recenze toho filmu, ne teď).

Jinak přeji pěkné Vánoce, protože si nejsem jistá, jestli se do Štědrého dne ještě ke psaní dostanu. Asi toho bude zase tolik, nestíhání, stres, vaření... znáte to.

Takže hezké Vánoce, vánoční svátky i vánoční prázdniny.

Charlotte
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 C A R O L C A R O L | Web | 22. prosince 2016 v 12:12 | Reagovat

Máš moc hezký blog a super články :)
P.s. děkuji za účast v anketě "co rádi čtete?"

2 Charlotte Charlotte | Web | 22. prosince 2016 v 14:27 | Reagovat

[1]: Moc děkuji, jsem ráda, že se ti líbí :-)
P.S.: Není zač.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama