Začínající blogeři - co mě štve

30. listopadu 2016 v 20:30 | Charlotte |  Internet

Ahoj,
dneska jsem se rozhodla napsat článek o začínajících blogerkách, co se mi na nich nezdá, co dělají špatně, co naopak dobře...


Na začátek: V článku je MŮJ NÁZOR, to neznamená, že vy nemůžete mít jiný názor.

K napsání článku mě dokopalo pár věcí, které se mi na začínajících blogerkách nelíbí.

Ne všechny blogerky jsou stejné, některé mají super články i ty první a každý se musí zaučit, ale...


Článek nečlánek
Nechci sem psát přímo jméno blogerek, ale existují lidé, kteří si myslí, že když napíší: "Dneska jsem snídala rohlík s máslem," tak to je článek. Nadpis a jedna věta článek opravdu netvoří!

Lidi, kteří píší článek o čemsi, co čtenáře absolutně nezajímá, bych také zařadila do této skupiny. Ono je to těžké, psát o něčem, co čtenáře baví. Každý se zajímá o něco jiného, nikdy se nezavděčíme všem, ale je třeba najít cílovou skupinu, pro kterou budeme psát. To ale nemyslím, myslím články typu: "U nás začalo dneska sněžit...", "Dneska jsem dostala pětku, takže mi vychází trojka na vysvědčení, musím si to opravit..." Takovéto články a vlastně i blogy obsahující tento typ článků rovnou zavírám, nemá to cenu číst takové sračky (pardon za to slovo).


Ctrl+C, Ctrl+V
Ehm, založit si kariéru na tom, že zkopíruju článek, který už napsal někdo jiný... No... NE! To si můžu přečíst na blogu/stránce toho, kdo to napsal, najít to umím taky, k tomu nepotřebuji blogery, aby mi překopírovali práci někoho jiného. A to nemluvím o autorských právech, někdo to napsal, je to jeho práce, jeho dílo, má na to právo. A nikdo jiný mu to nemá kopírovat.

Takoví blogeři jsou špatní blogeři. Když si neumí ani vymyslet téma ani ho sami zpracovat - takoví lidé ať zůstanou daleko od internetu (nebo alespoň svojí tvorby).


Veřejný blog si může každý přečíst
Ano, každý si to může přečíst a proto bychom tam neměli dávat informace, kterých později můžeme litovat. Protože co jednou dáme na internet, to tam bude navěky a to platí i pro dávání dat do sociálních sítích, žádné soukromé zprávy vás nezachrání, co tam jednou dáte, se uloží na mnohá úložiště a je to nezničitelné. I když to vymažete, v podstatě to nevymažete, jenom to pro vás nebude viditelné, ale na úložištích, která jsou rozmístěna všude možně po světě - tam to bude pořád kvůli zálohování dat jako ochrana proti mylnému smazání.

Proto si dobře rozmyslete, co chcete zveřejnit a co ne. Bohužel mnoho začínajících blogerů si to neuvědomuje a dává na internet svoje fotky, důležité informace a dokonce i tajnosti, která nikdy nikomu neřekli. Ale internet není anonymní, všechno se dá dohledat.


Blog není deníček
A teď něco, co souvisí s předchozím blogem.

Když je blog veřejný, je jasné, že si to každý může přečíst a napsat k tomu komentář. A není dvakrát příjemné, když se píšete s komentářem, co změnit, co se vám nelíbí, co se vám líbí nebo s vlastním názorem na problematiku ve článku a autor vám napíše: "Nerejpej do mě, hleď si vlastního blogu a můj nech na pokoji. Když se ti mé články nelíbí, tak je nečti!"

Panebože, komentáře jsou od toho, aby se komentovalo! (Co dodat.)

"Já píšu svoje pocity a emoce, tak do mě nerejpej," napsala mi jedna slečna poté, co jsem napsala svůj názor na problematiku v jejím článku. Nemyslím si, že je začátečník, bloguje už dlouho, ale pořád nechápe, že čtenáře nezajímají její problémy. Čtenáři se chtějí něco dozvědět, naučit se něco nebo autorce pomoci s jejím problémem. Když jsem tedy chtěla autorce pomoct, dostala jsem takovou odpověď.

Lidi, pochopte, že blog není váš deníček. Pokud máte veřejný blog, lidé si na něm chtějí něco přečíst. Jestli tam chcete psát své emoce a city, aniž by vám to někdo komentoval, buďto pište na neveřejný blog, nebo zablokujte komentování anebo si pořiďte papírový deník a tam se vypište.


Ty jo, teď ze mě úplně spadla ta naštvanost. Naštvanost na to, že dnešní generace je zvyklá slýchávat jenom chválu a jakákoli kritika je odrovná a příčí se jim. Kritika od čtenářů k blogování prostě patří, každý má jiný názor a ten má právo vyjádřit, i když se autorovi nelíbí. I vy mi můžete napsat názor na můj blog, mé články, estetiku a obsah tohoto článku (i ostatních samozřejmě). Já to vezmu s úsměvem, poučím se z toho... každá kritika je dobrá a díky ní se mi daří zlepšovat blog i mé blogerské schopnosti. Jsem ráda za každou kritiku, i když i sláva neuškodí.

Těch věcí, co mě štvou, by bylo víc, ale nechci tu vypisovat detaily. To, co jsem napsala, jsou asi tak základní věci, které jsem chtěla napsat. Takže asi tak.

Ufff, je to za mnou. Negativní článek je za mnou a na příští článek už zase budou nějaké tipy.

Charlotte
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lotty Lytton Lotty Lytton | Web | 30. listopadu 2016 v 20:56 | Reagovat

Ty jo. Hezky napsáno.
Jenom bych vypíchla to, že některé blogerky (nebo blogeři) mohou být hodně mladí.

Já jsem teď náhodou našla jeden ze svých úplně prvních blogů, který jsem psala, když mi bylo asi deset. Zpětně bych si nafackovala. To bylo fakt strašný :D :D

2 Charlotte Charlotte | Web | 30. listopadu 2016 v 21:03 | Reagovat

[1]: Děkuji. Já si myslím, že ti blogeři, kteří jsou příliš mladí a nerozumí tomu, nemají na internetu co dělat. A ti starší nebo rozumnější píší smysluplné články.

3 Lotty Lytton Lotty Lytton | Web | 1. prosince 2016 v 9:04 | Reagovat

[2]: Ale někde se to ty děcka musí naučit. A začít si psát blog, je asi lepší trávení času než hraní nějakých nablblých on-line her.

Sice to nebude žádná úžasná kvalita, ale já to vidím u sebe. Díky tomu, že jsem si jako malá psala blog, jsem začala pracovat s grafickými programy, abych byla schopná udělat si nějaké primitivní záhlaví. Díky tomu dneska obstojně pracuji s fotoshopem :D

4 Charlotte Charlotte | Web | 1. prosince 2016 v 11:00 | Reagovat

Ano, každý se to musí naučit. Moje první články také neměly příliš vysokou kvalitu, ale tím, že už mi bylo čtrnáct, se daly číst, protože jsem věděla, o čem píšu, o čem chci psát a co si z toho odnesou čtenáři. Určitě je lepší blogovat než hrát hry, ale devítileté déti většinou neví, o čem je blogování a o čem mají psát a pak to jsou články o tom, jaký mají hlad (reálné, opravdu jsem četla). Já jsem se na to dívala svýma očima a tak jsem také článek napsala, ale je třeba se na to také dívat očima začínajících blogerů. Jinak děkuji za názor :)

5 taborovky taborovky | 10. prosince 2016 v 10:31 | Reagovat

Zajímavý článek...je na něm něco pravdy, ale musím spíše souhlasit s komentáři...začátečník se to musí někde naučit a chce to čas než se vypíše do určité kvality

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama