Tipy na vánoční dárky pro kamarádky

26. listopadu 2016 v 19:20 | Charlotte |  Rady a tipy

Ahoj,
Vánoce se blíží stále rychleji, zítra už je první adventní neděle. Máte už vybrané dárky pro kamarádky? Ano? Tak to gratuluji. Ne? Tak to jste na tom jako já.

Také každý rok přemýšlíte, co dát kamarádkám, aby to bylo originální a šlo poznat, že to je od vás. Já nikdy nevím, ale napíšu sem pár věcí, které jsem dávala a dostala od kámošek, snad vám tipy alespoň trochu pomůžou.


Svíčka, bloček, tužka, deníček, lak na nehty, řasenka... to už asi dával každý. Chtělo by to něco originálního, něco, co jste nikdy nedávali. Ale každý rok vymýšlet nové věci, aby se to líbilo vaší kamarádce, bylo to originální a sehnali jste to za rozumnou cenu... Nic moc.

Možná jste četli článek Tipy na vánoční dárky pro rodinu, pokud ne, můžete se tam inspirovat, ono to je podobné.


Fotka
Fotka je naprosto geniální nápad.

Můžete objednat hrneček, na kterém bude natištěna vaše fotka, kalendář s vašimi fotkami, nebo jenom obyčejně fotku v rámečku. Já jsem od rodiču před několika lety dostala polštář s pěti mými fotkami od dětství po tehdejší součastnost - to je také super nápad. Pokud máte fotek dost, můžete udělat album, ke každé fotce něco napíšete, co je pro fotku typické.

Jediná nevýhoda je, pokud nemáte fotku.


Kalendář
Super dárek pro kamarádku je ručně vyráběný kalendář. Ke každému měsíci můžete přidat fotku, vaše vtipné hlášky, obrázek, událost, která se stala před rokem, datum narozenin... Kamarádce se to určitě bude líbit - vyrobíte to sami a stát vás to bude jenom papír, sešívačku, tužky a další pomůcky.


Tričko
A nemyslím jen tak obyčejné tričko. No dobře, v obchodě kupte úplně obyčejné tričko, nejlépe bílé, seženete ho do stovky.

Na tričko nakreslete cokoli - existují speciální fixy na textil, barvy a šablonky. Já jsem si takto udělala tři trička, prostě jsem na tričko jenom položila šablonu, namočila jsem si kus houbičky do barvy a "ťapala" po místech v šabloně, které budou vidět na tričku. Pro větší plochy jsem použila váleček (zmenšenina toho, kterým se malují stěny).

Nebo můžete nechat na tričko vytisknout vaši společnou fotku, také super nápad.


Hrníček se sladkostmi
To je taková známá věc, hrnky se dávají pořád. Zato se dají koupit všude a do hrnku můžete dát pokaždé jiné věci.

Je úplně jedno, čím hrnek naplníte. Můžete tam dát sladkosti, jídlo, kosmetiku, plyšáka...


Šperk
Šperky dávají spíš kluci holkám, ale proč to nedat kamarádce?

Vyberte pro ni nějaký hezký přívěšek, náušnice nebo náramek. Také jí můžete koupit hodinky nebo minihodinky na prst (jako prstýnek) - to jsem jednou dostala od kamarádky.


Exotika
Já jezdím do ciziny většinou až po Vánocích, ale loni jsem byla na vánočních trzích v Drážďanech a letos si to hodlám zopakovat.

Ale k tématu: Koupila jsem tam německé čokolády s naprosto božím obalem (bohužel neukážu, dala jsem to kámoškám loni k Vánocům) a skvělou čokoládou. Opravdu tam měli velký výběr, čokolády vypadaly skvěle a chutnaly skvěle. Jediné mínus je vysoká cena, stály asi 3,50 €.

Pokud před vánoci cestujete, určitě doporučuji, kupte tam něco pro vaše kamarádky, něco, co v Česku není. Klidně něco malého, levného, vaše kamarádky budou nadšené z toho, že to je z cizí země a budou mít pocit, že jste tam jeli hlavně pro jejich dárky.


Kvetoucí čaj
Ten jsem dostala loni k Vánocům.

Vypadal naprosto skvěle, hlavně když v horké vodě vykvetl, ale o to hůř chutnal. Doopravdy byl docela hnusný, takže toto moc nedoporučuji. Zase záleží, jak který čaj a jaký čaj komu chutná, mně moc nechutnal.


Co mají rády
Co vám tady budu radit. Maximálně se inspirujete, ale dárky budete stejně vybírat podle sebe. Podle toho, co mají vaše kamarádky rády, kde to seženete a za jakou to bude cenu.

Jsou to vaše kamarádky a jestli si budete dávat dárky, určitě se skvěle znáte a jedna o druhé víte, co má ta druhá ráda. Řiďte se podle toho a dejte kamarádce to, z čeho bude mít největší radost, po čem touží.


Poslouchejte kamarádky, o čem mluví. Většinou se zmíní, co by chtěly mít doma, co by si přály dostat... a to je vaše chvíle. Zapamatujte si to, pak to kamarádce sežeňte a dejte k Vánocům. To bude ten nejlepší dárek, jaký byste jí mohli dát.


Víc k tomu dodat nejde, snad jste se inspirovali a pište do komentářů, co dáte k Vánocům vaší kamarádce vy, také potřebuji nějaké tipy.

Charlotte
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 momo momo | 4. května 2018 v 11:32 | Reagovat

i vyhlídkový let může být krásným vánočním dárkem..zvláště, když se létá i v zimě-

http://www.pilotemnazkousku.cz/vyhlidkove-lety/vyhlidkove-lety-vrtulnikem/

2 Randa Randa | 21. června 2018 v 13:45 | Reagovat

a co takhle darovat krásný šperk, který navíc moc nestojí? šperky z chirurgické oceli jsou onou velmi dobrou volbou:

https://www.svetove-naramky.cz/naramky-z-chirurgicke-oceli-id-naramky/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama