Recenze: Fantastická zvířata a kde je najít

19. listopadu 2016 v 16:15 | Charlotte |  Filmy

Ahoj,
tentokrát jsem se rozhodla udělat recenzi na film, který právě běží v kinech. Pokud se chystáte jít na tento film a pořád váháte, jestli ano, nebo ne, možná vám můj názor na film pomůže.


Na tomto filmu jsem byla ve čtvrtek s kamarádkou. Byly jsme na 3D, což jsem si tam trochu zapomněla přečíst, takže jsem civěla jako debil, když jsem měla platit 150 Kč, zatímco normálně stojí lístek 120 Kč a ještě hůř jsem se dívala, když jsem viděla lidi s 3D brýlemi. Ale že by mi to vadilo, no... možná trošičku.


O čem to je?
Jelikož to napsala J. K. Rowlingová, je to hodně na styl Harryho Pottera a ve filmu se objevují slova jako "mudlové", "Albus Brumbál", "Bradavice", "ministerstvo kouzel"...

Kniha je o Newtovi "Mlokovi" Scamanderovi, mladíkovi, kterého bych věkem odhadovala kolem 25, 30 let. Přichází do New Yorku s kufrem plným zajímavých záhadných zvířat i přes zákaz převozu zvířat do New Yorku. Chce zde vypustit jedno zvíře (něco jako drak) do jeho rodné krajiny, aby mohlo dál svobodně žít. V New Yorku si omylem vymění kufr s jedním ze zdejších, s mudlem Jacobem. Mlok zjistí, že mu chybí 3 zvířata a musí je najít dřív, než se mudlové kvůli zvířatům dozví o kouzelnickém společenství.


Před promítáním:
Když jsem se dívala na triller, říkala jsem si, že ten film bude pro malé děti, ale mohl by mít fajn děj. Myslela jsem si, že mu z kufru utečou všechna zvířata a budou je hledat spolu s ostatními čaroději a na konci budou kouzelníci proti mudlům. To se nedělo, zvířata utekla pouze tři a první dvě našli velmi rychle a i třetí chytili poměrně brzy. A jak je v ukázce taková ta scéna, kdy mudlové míří proti čemusi pistolemi - to nebylo proti čarodějům. Mudlové sice tušili, že kouzelníci pořád existují, ale neválčili proti nim, nic takového se nedělo.


Průběh filmu:
Začátek filmu byl úplně boží, byly tam moc pěkné scény, všechno se to dalo lehce pochopit... prvních dvacet minut filmu mě vážně uchvátilo. Pak to začalo jít z kopce...

Pořád jsem čekala, že se něco stane. Kdy už utečou ty zvířata? Vlastně na začátku uteklo jedno zvíře, to chytili a pak utekla tři zvířata. Nic moc. Přišlo mi, že to nemá hlavní dějovou linii, že to je víc minipříběhů spojených hlavními postavami.

Na konci mi bylo jasné, jak to dopadne. Tedy, protože to je dětské, bylo mi to jasné ještě před začátkem filmu. Stejně jsem pořád čekala, že mě konec překvapí, že se něco stane...

Celý film jsem přemýšlela, v jaké době se koná. Bylo mi jasné, že někdy kolem 20., 30. let dávno před Voldemortem, ale už byl Brumbál a podle rekvizit, starých aut, domů, stylu oblékání se to také dalo poznat. Z internetu jsem se dozvěděla, že to bylo 70 let před nástupem Harryho do Bradavic, takže jsem se docela i trefila.


Co se mi nelíbilo:
Ehm, to už jsem z větší části napsala.

Od "zlé" postavy Grindewalda, kterého hrál Johnny Depp, jsem také čekala víc. Že se tam někde objeví a bude konat zlo, že se budou muset ostatní čarodějové spiknout proti němu, aby ho porazili - něco jako u Voldemorta - ale Grindewald se tam objevil jenom na začátku, pak párkrát v průběhu a na konci a vlastně nic moc nedělal.

Celkově byl děj trochu nudný. Jak už jsem psala, nemělo to žádnou hlavní linii, chyběla tomu šťáva. Rowlingová už asi vyčerpala nápady, chtěla přijít s něčím novým, co bude zároveň propojeno s Potterem, ale místo skvělého příběhu to spatlala dohromady.

Možná je to tím, že Potter byl něco a to se těžko překonává. Všichni to s tím porovnáváme, ale celkově to nebylo nejhorší, už jsem viděla mnoho filmů s ještě horším dějem a nijakou zápletkou.


Co se mi líbilo:
Určitě některé vtipné scény, ty byly vážně super. Třeba hned na začátku, když Mlok zamkl kufr tlačítkem "pro mudly" a v kufru bylo úhledně srovnané oblečení místo zvířat.

Scéna byla vynikající. Dobové snad všechno od oblečení přes auta po vybavení domů. Opravdu výborné.

Hudba také odpovídala tomu, co se na plátně dělo. A hned na začátku jako první se ozvala ústřední melodie z Harryho Pottera, z toho jsem byla nadšená.


Celkově to nebylo nejhorší. Ani nejlepší, ale film byl natočený skvěle, trochu pokulhával děj a nijaké zápletky... a také se tam moc nekouzlilo, ale mně to stačilo. Některé kouzla byla stejná jako v Potterovi, třeba Alohomora (stli se to tak píše).


Film bych doporučila, i když jsem to tady spíš zkritizovala, doopravdy se mi to líbilo. Nebyla jsem z toho unešená tolik, jako z jiných filmů, čekala jsem od toho víc, ale film nebyl špatný. Pokud váháte, jestli jít nebo ne, být vámi, koupím si lístek a jdu.


Celkové hodnocení: 7/10


Pokud jste film viděli, určitě mi napište do komentáře váš názor. Možná se vaše názory s mými neshodují, ale tak to prostě je, nikdy se neshodnou všichni.

Charlotte
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rainbow Rainbow | 19. listopadu 2016 v 21:13 | Reagovat

Na tento film se chci podívat a tato recenze mi moc pomohla ;-)

2 Charlotte Charlotte | Web | 19. listopadu 2016 v 23:04 | Reagovat

[1]: Tak to jsem moc ráda :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama